Daily Archives: Մարտ 14, 2011
«Ես էլ ասացի, որ եթե կուսակցության գործունեության հետ կապված բողոք կա, ես ոչ թե ձեզ մոտ պետք է գամ, այլ դատախազություն... -
«Բարձր պաշտոն ունեցող ոստիկանին ասեիք` ա՛յ անբարոյական…». Սերժ Սարգսյան
Պիտի հնարավոր բոլոր միջոցներով ամրապնդենք ոստիկանի կայացրած որոշման ու նրա գործողությունների և հասարակության արժեքների միջև կապը: -
Սերժ Սարգսյանը պատրաստ է աջակցել ոստիկանության աշխատանքներին
Ներկայացված հաշվետվությունների կապակցությամբ Հանրապետության ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է ուշադրություն դարձնել... -
Վրաստանը Հայաստանի միջոցով փորձում է լուծել Ռուսաստանի հետ հարցերը. կարծիք
Նման կարծիք Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է վրացի քաղաքագետ Մամուկա Արեշիձն Հարավային Կովկասի աշխարհագրական կենտրում` վրացական Թեքալի գյուղում կայացած... -
Ժիրինովսկին ճապոնացիներին առաջարկում է տեղափոխվել Ռուսաստան
«Թող գնան ազատ տարածաշրջաններ, կառուցեն, ապահովեն իրենց կյանքը: Մենք շատ ազատ տարածքներ ունենք, որտեղ կարելի է ուժ և միտք կիրառել... -
Դեժավյու. Ընդդիմության համար Ազատության հրապարակը փակ կլինի նաև մարտի 30-ին
Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներկայացուցչի որոշումներով առաջարկվել է հանրահավաքներն անցկացնել Մատենադարանի հարակից տարածքում... -
Վիրաբույժները բացահայտել են Քադաֆիի խարիզմայի գաղտնիքը
1994 թվականին բրազիլացիները ստիպված են եղել գաղտնի այցելություն կատարել Լիբիա: Ճանապարհորդությունը հնարավոր է եղել իրականացնել նրանից հետո... -
Հայաստանի չեմպիոնը դուրս է մնում գավաթի խաղարկությունից
Ամենամեծ անակնկալը գրանցվեց «Փյունիկ»-«Շիրակ» խաղում: Այս թիմերի առաջին հանդիպումը Գյումրիում ավարտվել էր 1:1 հաշվով... -
Իսրայելական լոբբին կարող է օգնել Թուրքիային Ցեղասպանության հարցում. կարծիք
Թուրքիայում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններից հետո Հայաստանի խնդիրն այլևս կարևություն չի ունենա. այլ խնդիրներ ավելի մեծ կարևություն ձեռք կբերեն... -
Ղարաբաղում պատահական պատերազմի մեծ վտանգ կա. Կիրակոսյան
«Փոքր հարձակումներ, որոնք կարող են հանգեցնել մեծ պատերազմի, այսինքն` ոչ թե պետական որոշում` սկսելու պատերազմը, այլ փոքր դեպքերը կարող են...

Daily Archives: March 14, 2011
After the parliamentary elections in Turkey, the issue with Armenia will no longer have importance: other problems will be more... -
Armenians Urged to Show Concern, Attend Murder Trial of Abusive Husband
The trial in which Yanis Sarkisov is accused in the murder of Zaruhi Petrosyan will take place at 2 pm on Mar. 16 at the Court of... -
Why the ‘Eggs’ Revolution in Azerbaijan Failed: Opinion
According to eyewitnesses, youth gathered in groups and shouted "Resign!" and "Eggs!" — apparently protesting both... -
Party Leader Notices ‘Serious Change’ in Tigran Karapetyan’s Views
The People's Party, led by Tigran Karapetyan, according to New Times party leader Aram Karapetyan, is not a real opposition and... -
Order to Arrest Postanjyan Came from Presidential Office: Human Rights Activist
The investigation into National Assembly deputy Zaruhi Postanjyan's brother Tigran Postanjyan's case concluded at 11:20 am this... -
Volcano Erupted in Baku
A mud volcano erupted yesterday in Azerbaijan's Qobustan (Gobustan) region, a settlement and municipality of Baku. -
Samson Khachatryan’s Arrest Described as Political Persecution
Member of the opposition bloc the Armenian National Congress (HAK) Samson Khachatryan was arrested for suspicions of... -
Police Say Arrested HAK Activist Didn’t Deny Hitting
RA Police issued a statement today regarding the arrest of Armenian National Congress (HAK) supporter, well-known boxer and... -
Events in Arab World Not Similar to Color Revolutions in CIS: Lavrov
The massive unrest in the Middle East and North Africa, which led to the downfall of the ruling regimes in Egypt and Tunisia, are not... -
Nubarashen Prisoners End Hunger Strike
Prisoners in Nubarashen penitentiary who announced a hunger strike on Mar. 12 have ended their protest after receiving a promise from...