Daily Archives: Ապրիլ 11, 2011
«Այս վարչախմբի օրոք միշտ որպես ակտիվ ընդդիմություն գործած կուսակցության նկատմամբ առաջին անգամ չէ, որ ապօրինություններ են գործվում, կամ նրա ղեկավարն ու անդամները... -
Ադրբեջանը ստվեր է գցում համանախագահների ջանքերի վրա
«Էդվարդ Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունն է հրավիրել անցյալ տարի Լեռնային Ղարաբաղի հարակից տարածքներ իրականացված համանախագահների... -
Հանցագործություն` գլխավոր դատախազի հովանավորության ներքո. Բաց նամակ Սերժ Սարգսյանին
Ծեծի հետևանքով Հ. Եղիազարյանը ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, այդ թվում` գլխուղեղի ցնցում, քթոսկրի կոտրվածք և մինչև 2008 թ... -
ՀՀԿ-ն սերտորեն համագործակցում է Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության հետ
«Մեր ժողովուրդներին դեռևս հարյուրամյակներ առաջ միմյանց հետ կապել է մետաքսի ճանապարհը, և մենք այսօր ուրախությամբ ենք փաստում, որ հայ-չինական... -
ԱԳՆ-ում քննարկել են հայ-բրիտանական երկխոսությունը
Հանդիպմանը երկուստեք նշվեց, որ վերջին շրջանում զգալիորեն ակտիվացել է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը, որը նախադրյալներ է ստեղծում... -
«Հրապարակի» խմբագրին չի ուրախացնում իր թերթի գույքի վրայից կալանքը հանելու որոշումը
«Մենք միջնորդություն էինք ներկայացրել Երևանի Կենտրոն և Նոր Մարաշ շրջանների ընդհանուր իրավասությունների դատարան գույքի վրայից կալանքը... -
Հայաստանի մասով ԱՄՆ Պետդեպի զեկույցը անաչառ է. իրավապաշտպան
«Այդ զեկույցը լիովին արտահայտում է այսօրվա հայաստանյան իրավիճակը: Այս զեկույցում նախորդ տարվա համեմատ շեշտադրումները շատ... -
Ղարաբաղյան հակամարտություն չի եղել և չկա, կարծում է հայ գրողը
«ՌԴ-ում ինչպես ցանկանան, այնպես էլ կլինի: Ցանկանան` Ղարաբաղյան պատերազմ կսկսվի, ցանկանան`կվերջանա, գերիներին կարող են փոխանակել... -
ՀԱԿ-ի և ՀՀԿ-ի խոսնակները` «Ժառանգության» հայտարարությունների մասին
«Վերջերս «Ժառանգության» մեր գործընկերները նման սենսացիոն հայտարարություններ շատ են անում: Ինչքան մոտենան 2012 թվականի... -
Բացօթյա առևտրով զբաղվողները խնդրում են չխոսել Սումգայիթի մասին
Պողոտայի տվյալ հատվածում մարդիկ զբաղվում են կամ ներքնազգեստի ու գուլպաների, կամ կանաչեղենի և կիտրոնի վաճառքով...

Daily Archives: April 11, 2011
The Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan yesterday ruled to "unfreeze" the... -
11 April
HAK and HHK Spokespersons on Recent Heritage Party Statements
Spokespersons with the Armenian National Congress and the ruling Republican Party of Armenia commented on recent statements by... -
Yerevan Street Traders Say, Please Don’t Talk to Us About Sumgait
The conflict between street vendors and city staff resulting from the latter implementing the ban on street trade, became more heated today. -
Brusov University Dean Believes by Dismissing Lecturer Order will be Established in Armenia
Narek Margaryan, a lecturer at the Yerevan State Linguistic University named after V. Brusov (YSLU) who was fired for tardiness and absenteeism, finds... -
Brazil Surpasses World Record in Building Highest Lego Tower (VIDEO)
Sao Paulo wanted to bring the record for the tallest Lego tower to Brazil, and with a little help from a famous friend they managed it. -
Russia Knows Very Well Who to Appoint to Damn Us: Armenian Singer Doesn’t Envy Serzh Sargsyan
Armenian President Serzh Sargsyan, of course, paid his dues in the Nagorno-Karabakh War, but that doesn't mean at all that he's... -
Armenian Singers on ‘Stupid Posters,’ ‘Group Love’ and the Disgraceful Situation in the Country
"You turn on the television and everyone's singing," continued popular Armenian singer-songwriter Ruben Hakhverdyan, also present at... -
Armenian Athletes Secure 8 Medals at Russian Swimming Open
The three young athletes representing Armenia competed brilliantly in the 2010 Swimming Open for athletes with musculoskeletal issues held from... -
Turkey Nationalists Promise Nagorno-Karabakh to Azerbaijan
Ahead of Turkey's parliamentary elections in June, deputies with the Nationalist Movement Party (MHP), which has the third-largest number of... -
Earthquake Hits Azerbaijan’s North
An earthquake took place in the Caspian Sea, 82 km north of Guba, at 9:50 am this morning, the National Seismological Service Center of...