Daily Archives: Ապրիլ 29, 2011
Հանդիպման ընթացքում Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ նման հանդիպումները լավ առիթ են անդրադառնալու հայ-ամերիկյան համագործակցության... -
Գերմանիա մեկնելուց առաջ Էմմին հանդիպեց երկրպագուների հետ
«Մենք հպարտ ենք արդեն երկրորդ անգամ աջակցել այս համաեվրոպական տոնի ն Հայաստանում: Սա կարևոր մրցույթ է, որը թույլ է տալիս տաղանդավոր կատարողներին հայտնի... -
ԱԺ նախագահը Սերժ Սարգսյանին խնդրել է ներում շնորհել քաղբանտարկյալին
«Մտահոգ լինելով մեր նախկին գործընկեր Սասուն Միքայելյանի առողջական վիճակով, խնդրում եմ Ձեզ քննարկելու նրան ներում շնորհելու հնարավորությունը»... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ. Լոնդոնում կայացավ սպասված հարսանիքը
Ուիլիամի և Քեյթի պսակադրությունը տեղի ունեցավ Վեսթմինստթերյան Աբբայությունում: Արքայազնին և նրա ընտրյալին ամուսին և կին հայտարարեց Եպիսկոպոս Ռոուեն Ուիլյամսը... -
Ադրբեջանցի գրող. «Ովքե՞ր են ադրբեջանցիները»
Պետք չէ մոռանալ, որ Եվրոպայից և ԱՄՆ-ից Ադրբեջան են ժամանում բացառապես 20-րդ կարգի մարդիկ, անհաջողակներ և ապուշներ, քանի որ նման զզվելի տարածաշրջան... -
ԵՄ-ը ցանկանում է Հայաստանի հետ հարաբերություններին նոր որակ հաղորդել
Եվրամիության ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատարը նշել է, որ համատեղ ակտիվ աշխատանքով... -
Տեր-Պետրոսյանը Քեյդենաուի հետ խոսել է Հայաստանում ստեղծված քաղաքական իրավիճակի մասին
Ապրիլի 29-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով... -
Ադրբեջանցի գրող. «Ովքե՞ր են հայերը»
Ղարաբաղյան պատերազմից առաջ Բաքվում ապրող յուրաքանչյուր հայ, դեռևս խորհրդային տարիներին, նվազագույնը երկու բնակարան ուներ: Հայերն ապրում էին ամենաբարեկեցիկ թաղամասերում... -
Իսրայելը և Հայոց Ցեղասպանությունը. բարոյականության և շահի միջև
«Քաղաքականությունը անբարո սկզբունքների վրա կառուցելու փորձը ոչ մի լավ բանի չհանգեցրեց: Մենք մնացինք առանց Թուրքիայի հետ համագործակցության, որը դարձավ մեր... -
Ազատության հրապարակում նստացույց կանեն. պահանջը` Սերժ Սարգսյանի հրաժարականն է
«Բոլոր ԱՅՆ քաղաքացիները, ովքեր ցանկանում են այս երկրում հասնել ժողովրդավարության, ովքեր ցանկանում են ապրել ազատ երկրում...

Daily Archives: 29 апреля, 2011
«Многоуважаемый господин Президент, присоединяясь к предложению коалиционных сил и будучи обеспокоенным состоянием здоровья нашего бывшего коллеги... -
Азербайджанца судят за «расизм» против человека славянской внешности
Обычно ксенофобию и расизм проявляют неонацисты из числа россиян славянской внешности. Банды расистов-убийц, жертвами которых становились выходцы... -
Участник митинга собрал 17 человек на сидячее требование отставки Сержа Саргсяна
«Все граждане, которые хотят добиться демократизации этой страны, которые хотят жить в свободной стране, которые желают своим детям процветающего будущего... -
Олигарх журналистке: Это не ругательство, а желание поделиться «здоровыми генами»
- Она задала вопрос, а Вы на это, кажется, спросили: «вы хотите забеременеть от моего сына?». - У них будут дети хорошего качества с здоровым генофондом... -
Ректор главного вуза Армении снят с должности
По указу министра образования и науки Армена Ашотяна ректор Ереванского государственного университета Арам Симонян, согласно своему... -
Депутат и олигарх из партии Сержа Саргсяна: Мне не место в парламенте
«Я никому не советую пытаться меня наказать, совсем не советую. Те, кто пытался, потом жалели об этом. Во-вторых, если председатель Национального собрания... -
$54 000 за курс. В Армении продолжает расти смертность от рака груди
Количество страдающих болезнью в нашей стране растет, а в развивающихся странах сокращается. Первой причиной прогрессирования болезни является... -
Кто такие азербайджанцы?
Если какой-нибудь иностранец скажет, что у вас «богатая культура, великая история, неповторимый фольклор» - будьте уверены, он просто издевается, мысленно плюя... -
Кто такие армяне?
Если бы армяне потерпели всего два года, весь Азербайджан был бы у них в руках. Например, в BP точно бы работали только армяне. После случившегося я... -
У Леди Ди нашли армянские корни «из шовинистических побуждений»
Элиза Кевар вышла замуж за шотландца Теодора Форбса, у них родилась дочь, которую назвали Джейн. Она вышла замуж за Девида Литлджона, а их дочь Рут...