Daily Archives: Ապրիլ 29, 2011
Հանդիպման ընթացքում Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ նման հանդիպումները լավ առիթ են անդրադառնալու հայ-ամերիկյան համագործակցության... -
Գերմանիա մեկնելուց առաջ Էմմին հանդիպեց երկրպագուների հետ
«Մենք հպարտ ենք արդեն երկրորդ անգամ աջակցել այս համաեվրոպական տոնի ն Հայաստանում: Սա կարևոր մրցույթ է, որը թույլ է տալիս տաղանդավոր կատարողներին հայտնի... -
ԱԺ նախագահը Սերժ Սարգսյանին խնդրել է ներում շնորհել քաղբանտարկյալին
«Մտահոգ լինելով մեր նախկին գործընկեր Սասուն Միքայելյանի առողջական վիճակով, խնդրում եմ Ձեզ քննարկելու նրան ներում շնորհելու հնարավորությունը»... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ. Լոնդոնում կայացավ սպասված հարսանիքը
Ուիլիամի և Քեյթի պսակադրությունը տեղի ունեցավ Վեսթմինստթերյան Աբբայությունում: Արքայազնին և նրա ընտրյալին ամուսին և կին հայտարարեց Եպիսկոպոս Ռոուեն Ուիլյամսը... -
Ադրբեջանցի գրող. «Ովքե՞ր են ադրբեջանցիները»
Պետք չէ մոռանալ, որ Եվրոպայից և ԱՄՆ-ից Ադրբեջան են ժամանում բացառապես 20-րդ կարգի մարդիկ, անհաջողակներ և ապուշներ, քանի որ նման զզվելի տարածաշրջան... -
ԵՄ-ը ցանկանում է Հայաստանի հետ հարաբերություններին նոր որակ հաղորդել
Եվրամիության ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատարը նշել է, որ համատեղ ակտիվ աշխատանքով... -
Տեր-Պետրոսյանը Քեյդենաուի հետ խոսել է Հայաստանում ստեղծված քաղաքական իրավիճակի մասին
Ապրիլի 29-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով... -
Ադրբեջանցի գրող. «Ովքե՞ր են հայերը»
Ղարաբաղյան պատերազմից առաջ Բաքվում ապրող յուրաքանչյուր հայ, դեռևս խորհրդային տարիներին, նվազագույնը երկու բնակարան ուներ: Հայերն ապրում էին ամենաբարեկեցիկ թաղամասերում... -
Իսրայելը և Հայոց Ցեղասպանությունը. բարոյականության և շահի միջև
«Քաղաքականությունը անբարո սկզբունքների վրա կառուցելու փորձը ոչ մի լավ բանի չհանգեցրեց: Մենք մնացինք առանց Թուրքիայի հետ համագործակցության, որը դարձավ մեր... -
Ազատության հրապարակում նստացույց կանեն. պահանջը` Սերժ Սարգսյանի հրաժարականն է
«Բոլոր ԱՅՆ քաղաքացիները, ովքեր ցանկանում են այս երկրում հասնել ժողովրդավարության, ովքեր ցանկանում են ապրել ազատ երկրում...

Daily Archives: April 29, 2011
Emmy, Armenia's entry in the 2011 Eurovision Song Contest, today was welcomed by Orange at its flagship store where... -
Sasun Mikaelyan was arrested on Mar. 12, 2008, and charged with violating Articles 225 (mass disorder) and 235... -
‘I Would Advise You to Drink Coca-Cola to Get Refreshed’: Ruben Hayrapetyan to Journalist
At a press conference today, a dialogue took place between Football Federation of Armenia President, MP Ruben Hayrapetyan and... -
Prince William and Kate Middleton married at Westminster Abbey on Friday in a sumptuous show of British pageantry that attracted a... -
Date for Sit-In at Liberty Square Set. Organizers Demand Serzh Sargsyan’s Resignation
A Facebook user by the name of Arman Antonyan created a page on the popular social networking site today in which... -
Armenian MP Ruben Hayrapetyan: “National Assembly is Not My Place”
Football Federation of Armenia President, MP Ruben Hayrapetyan, meeting with journalists in Yerevan today, said he has... -
By a decree issued by RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan, Yerevan State University rector Aram Simonyan has... -
Breast Cancer in Armenia: $54,000 Treatment Inaccessible for Most
MamaSyu charitable foundation is searching for organizations and individuals who are willing to lend a hand and support women in... -
Princess Di is 1/64th Armenian, So Prince William is 1/128th Armenian, Which Makes for a Good Wedding
Lady Diana's Armenian ancestry is traced to an Armenian woman from India named Eliza Kewark. -
Parliamentary Speaker Wishes Nazik Avdalyan Speedy Recovery on Facebook
Chair of Armenia's National Assembly Hovik Abrahamyan recently opened a fan page on Facebook, which is regularly updated and...