Daily Archives: Հունիս 28, 2011
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակը հաղորդում է, որ Սլովենիայի նախագահի խնդրանքով, Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է Կազանում տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքները... -
Bloomberg-ի հայազգի ֆոտոլրագրողին արտաքսել են Բաքվից Ստամբուլ
Արդեն երեք շաբաթ է` մենք բանակցում էինք Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի հետ և փորձում [Ադրբեջան] այցելելու թույլտվություն ստանալ: Ձեր ԱԳՆ-ի պատասխանատուն խնդրել է... -
Հայաստանը` սկզբնաղբյուր երկիր թրաֆիքինգի ենթարկվող կանանց համար. ԱՄՆ Պետդեպ
«Սեռական թրաֆիքինգի նպատակով Հայաստանից կանայք և աղջիկներ են փոխադրվում Գերմանիա, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ և Թուրքիա... -
Թուրքերն օր օրի լկտիանում են, վստահ է Ժիրինովսկին
«Նրանք թքած ունեն մեզ վրա: Նրանք մեր զբոսաշրջիկների ողջ փողերը յուրացնում են, բայց անվտանգության ապահովմանն ուղղված որևէ միջոցառում չեն կիրառում: Եվ ամեն ինչ այսպես է արդեն... -
Օմբուդսմենը մրցույթ է հայտարարել
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի ձևավորման թափանցիկության և թեկնածուների առավել լայն շրջանակի ընտրվելու հնարվորություն ընձեռելու նպատակով... -
Առողջապահության նախարարը վշտացած է և վրդովված է բժշկի սպանության կապակցությամբ
«Այսօր ողջ բժշկական հասարակությունը և, կարծում եմ, մեր երկրի յուրաքանչյուր քաղաքացի խիստ դատապարտում են երեկ Գյումրիում... -
Թբիլիսին Մոսկվայի հետ երկխոսելու պատրաստակամություն է հայտնել
Թբիլիսին Շվեյցարիայի միջոցով Մոսկվային երկխոսություն սկսելու պատրաստակամության նոտա է հղել` ըստ Հաագայում... -
ԱՄՆ-ն ողջունում է Աֆղանստանում հայ խաղաղապահների թվի ավելացումը
Նախագահը կարևորել է Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև հարաբերությունների մշտական ամրապնդումը` բարձր գնահատելով մեր տարածաշրջանում Միացյալ Նահանգների... -
Մոսկվայից պահանջելով ճնշել Երևանին` Բաքուն փոխարենը ոչինչ չի առաջարկում
Միգուցե, Բաքուն պատրա՞ստ է հրաժարվել Nabucco ծրագրից: Կամ թե պատրա՞ստ է ողջ նավթն ու գազը Ռուսաստանի տարածքով փոխադրել: Ոչ, պատրաստ չէ: Այդ դեպքում, ո՞րն է Ռուսաստանի շահը... -
ՁԱՅՆԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ. Երևանի փոխոստիկանապետը սպառնում է ընդդիմադիր երիտասարդներին
«Մենք գոռացել ենք «Սերժիկ, հեռացիր»: Փորձեցինք հետաքրքրվել, թե «Սերժիկ, հեռացիր» արտահայտության մեջ ո՞ր պահն է վիրավորական...

Daily Archives: June 28, 2011
According to a new audio recording that has appeared on YouTube, what sounds to be Yerevan Deputy Police Chief... -
Georgian Youth Protest Police Crackdown on PDA, Stage Kiss-In
Several young couples gathered in a downtown Tbilisi park on June 24 and shared kisses to protest what... -
Armenia’s Lidushik Makes it to New Wave Junior 2011 Finals (VIDEO)
12-year-old Lidushik was among the contestants who made it to the finals in the New Wave Junior 2011 international... -
No War in Karabakh This Year Because of Eurovision: Safaryan
Heritage Party MP Stepan (Styopa) Safaryan stated that it's not worth waiting for major shifts in the Nagorno-Karabakh... -
Heydar Aliyev, 19 Times. Ilham Aliyev, 10. Results of Baku Military Parade (VIDEO)
The military parade in Baku on Sunday was the third such parade since 1992. -
Peach Harvest Best Crop in Armenia This Year
According to estimates, no more than 20,000 tons of apricots were produced in Armenia this year, said Armenian... -
Armenian-American Arrested for Allegedly Flashing Laser at Police Helicopter
Narek Karapetyan was taken into custody about 11:15 pm after shining the laser twice at a Glendale and... -
‘So That Critical Mass Remains Here and Revolution Happens?’ Armenia PM on Emigration
On the matter of the increasing volume of emigrants from Armenia, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said... -
Medvedev Signs Law, Ratifies Treaty on Russia-Azerbaijan Border
Russian President Dmitry Medvedev has signed a Federal Law on "Ratification of the Treaty between the Russian Federation and... -
Gyumri Resident Charged for Murdering Doctor Who Saved his Father’s Life
Gyumri resident Artak Karapetyan, 28, has been arrested for the murder of a doctor in Armenia's second-largest city on...