Daily Archives: Հուլիս 5, 2011
«Հոդված 2. Հայաստանի Հանրապետությունում Ժողովուրդը պատկանում է իշխանությանը։ Ժողովուրդը չունի որևէ իրավունք (բացի իշխանությանը պատկանելու իր անվերապահ իրավունքից)... -
5 Հուլիս
ՀՀ արդարադատության նախարարը դատապարտյալի աշխատանքն է գնել 15000 դրամով
Հուլիսի 5-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության «Աջակցություն դատապարտյալին» հիմնադրամը կազմակերպել էր քրեակատարողական հիմնարկների... -
Վրաստանի Պատրիարքը խնդրել է առայժմ չքննարկել Առաքելական եկեղեցուն կարգավիճակ տրամադրելու հարցը
Վրաստանի պատրիարք Իլիա 2-րդը առաջարկել է դադարեցնել երկրում գործող մի քանի կրոնական միավորումներին իրավաբանական կարգավիճակ... -
«Ժառանգության» անունից «հատուկ նպատակներով» հայտարարություն են արել. Սաֆարյան
«Հանձնաժողովի «Ժառանգության» ներկայացուցիչներ հնարավոր է, որ եղել են, բայց որ նման բան հայտարարեն կուսակցության անունից, անհեթեթություն է: Եվ մենք անպայման կպարզենք մանրամասները... -
Արարատի նախկին քաղաքապետը բացատրել է` ինչու է հանել իր թեկնածությունն ընտրությունից 2 օր առաջ
Արարատի նախկին քաղաքապետ անկուսակցական Հակոբ Թովմասյանն ինքնաբացարկ է հայտնել կիրակի` հուլիսի 3-ին... -
22-ամյա աղջկան այրել են Մոսկվայում
Քննիչները ենթադրում են, որ աղջկան սկզբում փորձել են խեղդամահ անել, այնուհետև, մուրճով մի քանի հարվածներ են հասցրել գանգուղեղին: Աղջկա մարմինը հայտնաբերած... -
Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչները հանդիպել են Հայաստանում պահվող ռազմագերիին
Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչները այցելել են Հայաստանում պահվող ադրբեջանցի ռազմագերի Ռոման Հուսեյնովին: -
Ֆրանսիայի առաջին տիկնոջ հղիության մասին մանրամասներ են հրապարակվել
Վերլուծաբանները նշում են, որ երեխայի ծնունդը կօգնի Սարկոզիին իր վարկանիշը բարձրացնել ընտրությունների նախաշեմին... -
ՀՀԿ փոխնախագահը պատրաստ է Կոնգրեսի հետ երկխոսել ռեստորանում կամ Սևանի ափին
«Մենք էլ ասում ենք` մի փոքր էլ համբերեք, մենք մեզ լավ կպահենք, հրաժարական մի ուզեք: Ծիծաղելի է»,- ասել է Գալուստ Սահակյանը...» -
Ռուսաստանում գիտեն արաբական հեղափոխությունների պատճառները
«Առաջնորդների և ընդհանուր քաղաքական վերնախավի անփոփականությունը, սոցիալական շարժունության ցածր մակարդակը, անհրաժեշտ բարեփոխումների ուշացած...

Daily Archives: 5 июля, 2011
«Мы не имеем права давать им наличные. У каждого осужденного есть счет, мы передаем сумму в бухгалтерию уголовно-исполнительного... -
Грузинский Патриарх призвал не спешить давать статус Армянской церкви
«Считаю необходимым приостановку в парламенте процедуры принятия закона во втором и третьем чтениях, а также по данному вопросу необходимо провести... -
В Москве средь бела дня заживо сожгли 22-летнюю девушку
Следователи предполагают, что вначале девушку душили, потом нанесли несколько черепно-мозговых травм, предположительно, молотком... -
Красный Крест навестил в Армении азербайджанского военнопленного
Азербайджан при посредничестве МККК передал армянской стороне гражданское лицо - Артура Бадаляна в Агдамском районе. А азербайджанский военнопленный Анар Гаджиев... -
Парламент Турции на фоне скандала возглавил соратник Эрдогана
Причины ареста кандидатов оппозиция должна искать в себе. «Мы не позволим меньшинству диктовать свою волю большинству. Они еще пожалеют о своих словах... -
СМИ раскрыли новые детали беременности первой леди Франции
Аналитики в один голос твердят, что рождение ребенка поможет Саркози поднять собственный рейтинг перед президентскими выборами, которые пройдут во Франции... -
В России знают причину арабских волнений
Несменяемость лидеров и политических элит в целом, низкая степень социальной мобильности, запоздание или вовсе отсутствие назревших реформ, высокий уровень безработицы... -
Спецслужбы США ищут «убийц» Обамы
Хакеры получили доступ к Twitter-аккаунту Fox News и опубликовали ряд сообщений о смерти Обамы. В частности, злоумышленники написали... -
Мониторинг ОБСЕ в Карабахе прошел без огня
5 июля, согласно договоренности с властями Нагорно-Карабахской Республики, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил... -
Президент Украины поможет Азербайджану урегулировать карабахский конфликт — эксперт
«Мне кажется, что Украина традиционно постарается действовать следующим образом: проявляя определенный уровень нейтралитета, обеспечивать максимальную...