Daily Archives: Հուլիս 5, 2011
«Հոդված 2. Հայաստանի Հանրապետությունում Ժողովուրդը պատկանում է իշխանությանը։ Ժողովուրդը չունի որևէ իրավունք (բացի իշխանությանը պատկանելու իր անվերապահ իրավունքից)... -
5 Հուլիս
ՀՀ արդարադատության նախարարը դատապարտյալի աշխատանքն է գնել 15000 դրամով
Հուլիսի 5-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության «Աջակցություն դատապարտյալին» հիմնադրամը կազմակերպել էր քրեակատարողական հիմնարկների... -
Վրաստանի Պատրիարքը խնդրել է առայժմ չքննարկել Առաքելական եկեղեցուն կարգավիճակ տրամադրելու հարցը
Վրաստանի պատրիարք Իլիա 2-րդը առաջարկել է դադարեցնել երկրում գործող մի քանի կրոնական միավորումներին իրավաբանական կարգավիճակ... -
«Ժառանգության» անունից «հատուկ նպատակներով» հայտարարություն են արել. Սաֆարյան
«Հանձնաժողովի «Ժառանգության» ներկայացուցիչներ հնարավոր է, որ եղել են, բայց որ նման բան հայտարարեն կուսակցության անունից, անհեթեթություն է: Եվ մենք անպայման կպարզենք մանրամասները... -
Արարատի նախկին քաղաքապետը բացատրել է` ինչու է հանել իր թեկնածությունն ընտրությունից 2 օր առաջ
Արարատի նախկին քաղաքապետ անկուսակցական Հակոբ Թովմասյանն ինքնաբացարկ է հայտնել կիրակի` հուլիսի 3-ին... -
22-ամյա աղջկան այրել են Մոսկվայում
Քննիչները ենթադրում են, որ աղջկան սկզբում փորձել են խեղդամահ անել, այնուհետև, մուրճով մի քանի հարվածներ են հասցրել գանգուղեղին: Աղջկա մարմինը հայտնաբերած... -
Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչները հանդիպել են Հայաստանում պահվող ռազմագերիին
Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչները այցելել են Հայաստանում պահվող ադրբեջանցի ռազմագերի Ռոման Հուսեյնովին: -
Ֆրանսիայի առաջին տիկնոջ հղիության մասին մանրամասներ են հրապարակվել
Վերլուծաբանները նշում են, որ երեխայի ծնունդը կօգնի Սարկոզիին իր վարկանիշը բարձրացնել ընտրությունների նախաշեմին... -
ՀՀԿ փոխնախագահը պատրաստ է Կոնգրեսի հետ երկխոսել ռեստորանում կամ Սևանի ափին
«Մենք էլ ասում ենք` մի փոքր էլ համբերեք, մենք մեզ լավ կպահենք, հրաժարական մի ուզեք: Ծիծաղելի է»,- ասել է Գալուստ Սահակյանը...» -
Ռուսաստանում գիտեն արաբական հեղափոխությունների պատճառները
«Առաջնորդների և ընդհանուր քաղաքական վերնախավի անփոփականությունը, սոցիալական շարժունության ցածր մակարդակը, անհրաժեշտ բարեփոխումների ուշացած...

Daily Archives: July 5, 2011
In vice chair of the ruling Republican Party of Armenia (HHK) Galust Sahakyan's opinion, there's some stalling going on in the dialogue between the... -
5 July
US Secret Service to Probe Obama Death Hoax on Twitter
The Secret Service said Monday it would investigate the hacking of Fox's political Twitter account over updates falsely claiming that US President... -
Ukraine President Will Try to Help Azerbaijan in Karabakh Conflict: Energy Expert
President of Ukraine Viktor Yanukovych will try his best to help Azerbaijan solve the Nagorno-Karabakh conflict, said Ukrainian energy expert... -
No Ceasefire Violation Noted by OSCE on Karabakh–Azerbaijan Line of Contact
On Jul. 5, according to the agreement with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE mission held a regular monitoring of the... -
Disappearing Memories on Yerevan’s Northern Avenue
A film called "Disappearing Memories" based on documentary photographs by Hayk Bianjyan will be screened across from the newly constructed building... -
All Should Fully Enjoy Wide Spectrum of Human Rights and Liberties, Says Armenian President on Constitution Day
"The Constitution reflects our determination to create a social, law-governed, and democratic state. Much has been done for bringing the Constitution to... -
Turkey Elects New Parliamentary Speaker as Opposition Keeps Up Boycott
Cemil Çiçek, a senior member of Erdogan’s Islamist-rooted Justice and Development Party (AKP), was elected speaker in the third round of voting with... -
French Writer Tristane Banon to Sue Strauss-Kahn for Attempted Rape
Tristane Banon, 32, indicated she would send "a complaint for attempted rape" against former IMF head Dominique Strauss-Kahn to prosecutors... -
Germany Considers Facebook Party Ban
Wild Facebook parties could be banned in Germany after several parties organized through the social networking site have become unruly and...