Daily Archives: Հուլիս 29, 2011
ՀՀ օրենսդրությունը նախատեսում է հստակ կանոններ` նախընտրական ժամանակաշրջանի սահմանման և նշված ժամանակահատվածում քարոզարշավի և քաղաքական գովազդի տեղադրման... -
Դատ. Մարտի 1-ի մասին սենսացիոն հայտարարությունը տեղափոխվեց առաջիկա նիստ
Փաստաբանի խոսքով` այս գործում առկա է քաղաքական ենթատեքստ, և հետագայում իրենք հանդես կգան համապատասխան հայտարարություններով... -
Ջհանգիրյանը խոստացել է մանրավաճառների հարցով հասնել մինչև դատարան
Կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչները հավաստիացրել են, որ հետամուտ են լինելու այս հարցի օրինական և արդարացի լուծմանը, ընդհուպ` դատական կարգով... -
Սուպերմարկետին մեղադրում են «Երևան CITY»-ին նմանակելու մեջ
Համաձայն «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի, ձեռնարկատիրական գործունեության ցանկացած գործողություն կամ վարքագիծ, որն առաջացնում է կամ կարող է առաջացնել... -
Internet Explorer-ով աշխատողներն ինտելեկտով զիջում են մյուս բրաուզերներն օգտագործողներին
Պարզվել է, որ նրանք, ովքեր օգտվում են Chrome, Fire Fox, Safari և Opera բրաուզերներից մոտավորապես նույն ինտելեկտուալ մակարդակի վրա են գտնվում, մինչդեռ Internet Explorer օգտագործողները զգալիորեն զիջում են նրանց... -
Նախկին քաղբանտարկյալները կփորձեն հասնել արդարացման վճռին, պարզաբանում է Փաշինյանը
Epress.am-ի հետ զրույցում Քաղբանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեի համակարգող Վարդան Հարությունյանը կարծիք է հայտնել, որ կազմակերպությանը կանդամակցեն Մարտի 1-ի... -
Ճապոնացի կանայք աշխարհում ամենաերկարն են ապրում
2009 թվականին ռեկորդային ցուցանիշը կազմում էր 86,44 տարի... -
Պահանջվում է տնական հայ աղջիկ կորեական ընտանիք կազմելու համար
Երբ քասթինգով նա ինձ ընտրեց, գնացինք զբոսնեցինք, և արդեն հաջորդ օրն ինձ ամուսնության առաջարկություն արեց... -
Հայերը, ադրբեջանցիներն ու վրացիները կմրցեն ռուսալեզու գրականության ասպարեզում
Մրցույթին մասնակցելու համար հրավիրվում են Հայաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի`17-30 տարեկան երիտասարդները, որոնք ստեղծագործում են ռուսերենով... -
Առաջիկա ամուսնալուծության մասին հուշող 7 նախանշանները
եթե ամուսիններից մեկը բանավիճելու փոխարեն նախընտրում է լռել, կամ կցկտուր պատասխաններ տալ, ուրեմն իր երկրորդ կեսի հանդեպ նա անդառնալիորեն սառել է...

Daily Archives: 29 июля, 2011
Любое проявление предпринимательской деятельности, способное ввести или вводящее в заблуждение в связи с товарами или деятельностью другого бизнес-субъекта... -
Даже после амнистии политзаключенные будут добиваться пересмотра дел в Армении и Европе
«Все наши политзаключенные на свободе, но, возможно, многих не интересует, в каких условиях они пребывают на воле. Иски по делу «1 марта» находятся в Европейском... -
Россияне не хотят СССР. Объединение с Арменией набрало 17 процентов
За вхождение в Европейский союз выступают 15% опрошенных. Наименее популярные варианты - объединение с Грузией (11%) и Турцией (6%). 36% россиян полагают... -
В Корее появился спрос на армянских невест
30-летняя директор агентства Тома Согомонян несколько лет назад вышла замуж за 39-летнего корейца Янга Хунг Хуя. «Когда я получила предложение познакомиться... -
Чемпион мира на такси после встречи с Сержем Саргсяном — недоразумение
«Знаете, по правде сказать, мы были в смятении. Поймите, мы летели самолетом [из Китая] 28 часов. Конечно, нам сообщили, что будут автомобили. Просто так вышло. Я не... -
Баку все же не доверяет Кремлю и тянет время. Де Ваал о причинах провала в Казани
Азербайджанская сторона, оценив усилия Медведева и приветствуя его инициативу, тем не менее, не очень уж доверяет Лаврову, имея сомнения относительно происхождения... -
Русскоязычных поэтов Южного Кавказа зовут на конкурс
«Цели конкурса - развитие интереса к национальной и русской истории, культуре и языку, возрождение литературных традиций общения между творческими кругами стран... -
Отец Эми Уайнхаус бесплатно раздал фанатам ее вещи
Все, что семья погибшей звезды оставила себе это ее гитара и ноутбуки. Эти вещи, по словам родных, Эми считала самыми важными и ценными в своей жизни... -
Большинство пассажиров «Булгарии» утонули из-за спасательных жилетов
Большинство пассажиров "Булгарии" - а это в основном женщины и дети - как ни парадоксально, утонули из-за спасательных жилетов, которые тянули их вверх, не давая возможности... -
Норвежский убийца планировал совершить еще несколько терактов
"У Брейвика были планы совершить еще несколько терактов 22 июля, это были планы несколько другого масштаба. Однако что-то произошло, о чем я пока не могу...