Daily Archives: Սեպտեմբեր 8, 2011
«Միջին խաղը ներկայացնող մեծամասամբ հաջողակ քաղաքացիներն ասում են մեզ, որ ճգնաժամը մեծ դեր է ունեցել արտագաղթելու մասին որոշման կայացման հարցում, քանի որ ներկայիս իրավիճակը կոտրել է այն բոլոր հույսերը, որ նրանք ունեին կայուն... -
8 Սեպտեմբեր
Հայաստանի քաղաքացին տուգանվել է Վրաստանի ջրային ռեժիմը խախտելու համար
Վրաստանի տարածքային ջրերի սահմանային ռեժիմի խախտման հիմքի վրա սահմանապահ ոստիկանները ձերբակալել են Հայաստանի քաղաքացի Սասուն Հայսանյանին... -
Ալիևը դժգոհ է, որ Արևմուտքն իրեն բռնապետ է համարում. WikiLeaks
Դերսին հերթական անգամ միջազգային հանրության մտահոգությունն է հայտնել ձերբակալված լրագրողների և նրանց նկատմամբ իրագործված... -
Երեխայի մահվան մեջ մեղադրվող գինեկոլոգը փոշմանել է արձակուրդ գնալ
«Մեզ ասացին, որ մինչև երեկ աշխատել է, բայց այսօրվանից էլ չի աշխատում: Ասում են` ինքն էլ լուրեր է տարածել, թե արձակուրդի է գնում... -
Կինը ցանկացել է ինքնահրկիզվել ՀՀ դատախազության շենքում
ՀՀ ոստիկանության կայքի հաղորդմամբ, կինը հայտնել է, որ շիշը պահել է իր մոտ` ինքնահրկիզման միջոցով ինքնասպանություն գործելու նպատակով: -
«Սևազգեստ բանակ» երթը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՈՎ
«Բանակն իրականում» քաղացիական նախաձեռնության կողմից «Սևազգեստ բանակ» անունը կրող բողոքի երթին այսօր մասնակցել են... -
Բանակային դեպքերի պատճառները պետք չէ փնտրել բանակում. Տիգրան Թորոսյան
Իշխանությունները, իհարկե, թերանում են այդ հարցում: Իշխանությունները միշտ ամեն ինչի համար առաջին պատասխանատուն են, ես դա միշտ եմ ասել և ասելու եմ: Անկախ որևէ բանից, իշխանությունները... -
Սելին Դիոնի տուն ներխուժողը լոգանք է ընդունել և կարկանդակ կերել
«Բարի օր, տղերք, էս ի՞նչ եք էստեղ անում»: Ոստիկաններն իրենց հերթին հարցրել են, «Իսկ դո՞ւ ինչ ես անում»: Բեդարը ձերբակալված է: Նրա գործով դատական... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ – «Բանակն իրականում». նախարարի տեղակալը շարունակում է խոստանալ
«Ես երբեք իմ կենսագրության մեջ իմ ասած խոսքը գետնին չեմ գցել: Եվ Աստված թող լինի վկա: Իսկ ինչ վերաբերվում է կոնկրետ գործին, դա ընթացք է... -
ԱԳ փոխնախարարը նշանակվել է Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպան
2001-2009թթ. նա եղել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, իսկ 1999-2001թթ. Նույն պաշտոնը զբաղեցրել է Ռումինիայում...

Daily Archives: September 8, 2011
For those Armenians who have long considered emigrating abroad to pursue a brighter economic future, the current political crisis appears to... -
8 September
‘Army Dressed in Black’ March in PHOTOS
Participants of a march today titled "Army Dressed in Black," holding photos of soldiers killed in non-combat, first... -
VIDEO: ‘The Army in Reality’. Armenian Deputy Defense Minister Continues to Make Promises
Participants of a march today titled "Army Dressed in Black" organized by a civic initiative called the "Army in Reality," holding... -
Man Breaks Into Celine Dion’s Home for a Snack and a Bath
Canadian songstress Celine Dion’s home was invaded on Monday by a man who allegedly entered the premises to eat some... -
Deputy Foreign Minister Appointed Armenian Ambassador to UK
A presidential decree has appointed Deputy Minister of Foreign Affairs Karine Ghazinyan as Armenia's new Ambassador to... -
Armenian MP Advises to Read Recently Published WikiLeaks Cables
The ruling authorities and the opposition fully coincide with each other, with their values, their simple ideas on politics... -
Former Parliamentary Chair Doesn’t See Himself in Anyone’s Team
Former National Assembly Chair Tigran Torosyan currently sees no political party with which his views coincide. -
Turkey’s and Russia’s Views on Karabakh Conflict Coincide: Gul
In the process of establishing peace in the South Caucasus and in the region, as well as establishing cooperation and... -
Former Parliamentary Chair Suggests Refraining from ‘Paradigm of Haggling’ on Karabakh
In the Nagorno-Karabakh conflict settlement process, a so-called paradigm of haggling is applied which assumes that... -
Mikhaeil Danielyan Says Who’s to Blame for Situation in Armenian Army
The relative tranquility after several scandalous events in the Armenian army last summer was the result of a few systemic...