Daily Archives: Մարտ 12, 2012
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առաջիկա ընտրությունների հետ կապված ներքաղաքական զարգացումները, ինչպես նաև ընտրությունների օրինականության... -
12 Մարտ
Ռիտա Սարգսյանը, ի տարբերություն Մեհրիբան Ալիևայի, քաղաքականությամբ չի հետաքրքրվում. ԱՊՀ ամենավառ տիկնայք
Համաձայն հեռուստաալիքի, Հայաստանի նախագահի կին Ռիտա Սարգսյանը քիչ է հետաքրքրվում քաղաքականությամբ. «Նրան ավելի շատ բարեգործությունն է հետաքրքրում... -
Մահացու վրաերթ Արցախի փողոցում. քույրն ու եղբայրը ընկել են երթուղայինի տակ
Մարտի 10-ին, ժամը 21.00-ի սահմաններում, Արցախի փողոցում՝ դեպի «Մաքուր երկաթ» գործարան տանող ճանապարհին, թիվ 117 երթուղու «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայի... -
Իտալիայում պոռնոաստղերը որոշել են քաղաքականություն մտնել
«Մեծերի համար» ֆիլմերի աստղ Չիչոլինան (նկարում)` Իլոնա Ստալերը, իր թեկնածությունն է առաջադրել Միլանի մերձակա Մոնցե քաղաքում... -
Երևանում այս շաբաթ փոփոխական եղանակ են կանխատեսում. մարտի 16-ին` ձյուն
Երևանում մարտի 13-ին, 14-ին, 17-ին սպասվում է փոփոխական ամպամածություն, էական տեղումներ չեն սպասվում, 15-ին, 16-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ... -
«Փոխենք, որ հավատանք»-ը` որպես «հավատանք, որ փոխենք»-ի այլընտրանք. Սերժ Սարգսյանի ելույթի մասին
«Սա բացարձակապես դատարկ ելույթ է, իսկ ամենազավեշտալին, իհարկե, նրանց կարգախոսն է: Սա առաջին դեպքն է մարդկության պատմության մեջ, երբ չորս տարի իշխող... -
ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է պատգամավորի թեկնածուի փաստաթղթերը
Այսօր ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը Գյումրիի թիվ 35 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել մեծամասնականան ... -
Լենինգրադյան փողոցն ու Իսակովի պողոտան մայրուղիով իրար կմիացնեն
Երևանի քաղաքապետարանը նախապատրաստական աշխատանքներ է տանում Լենինգրադյան փողոցը Իսկակով պողոտային կապող նոր 2.6 կմ երկարությամբ ավտոմայրուղու... -
Քաղաքական գործիչը Պուտինի պատճառով ՀԱԿ-ի հետ խնդիրներ չի ունեցել
«Եթե հնարավոր լիներ, որ մենք խնդիրներ ունենայինք ՀԱԿ-ի ներսում այն հայտարարությունից հետո, որ կոչ ենք անում ՌԴ-ում բնակվող մեր հայրենակիցներին քվեարկել Վլադիմիր Պուտինի օգտնին... -
Լյուդմիլա Սարգսյանը Արդարադատության նախարարությանը 20 օր ժամկետ է տվել
Սարգսյանի խոսքով` սրանով փորձ է արվում խոչընդոտել կուսակցության ներկայացվածությանը ՀԱԿ համամասնական ցուցակում և թույլ չտալ, որպեսզի ՍԴՀԿ-ն ՀԱԿ-ի դաշինքով...

Daily Archives: March 12, 2012
The First Ladies of Armenia and Azerbaijan are in the top in a list of most brilliant women of the Commonwealth of Independent States (CIS), reports MIR TV. -
12 March
Deputy Parliamentary Chair Submits Nomination for Parliamentary Election
Deputy parliamentary speaker Samvel Balasanyan presented the necessary documents to the electoral commission in Gyumri to register for... -
HAK Representative Levon Zurabyan’s Response to Serzh Sargsyan’s Speech
Opposition representatives on Monday brushed aside Armenian President Serzh Sargsyan's pre-election statements made Saturday at the 13th congress of... -
No Problems with Armenian National Congress over Putin: Sargsyan
According to Social Democrat Hunchukian Party leader Lyudmila Sargsyan, the numerous parties that comprise the Armenian National Congress have different positions on... -
6 Political Parties Can Overcome 5% Threshold to Get into Parliament: Forecast
In Director of the Sociometr Independent Sociological Center, sociologist Aharon Adibekyan's opinion, the party that will make the more convincing promise to improve the... -
Northern Cypriots in Turkey Protest Turkish Minister’s Statement
The Initiative of Students from Northern Cyprus renounced Turkish Minister for European Affairs Egemen Bağış' statement that "Northern Cyprus could be connected to Turkey". -
Former Lawmaker Urges Oligarchs to Leave Parliamentary Work
According to principal of the Mkhitar Sebastatsy educational complex and former National Assembly deputy Ashot Bleyan, the National Assembly is an... -
Man Imprisoned for Murdering Wife Terminates Hunger Strike
Yanis Sarkisov, sentenced to 10 years in prison for the murder of his wife, Zaruhi Petrosyan, terminated the hunger strike he began on Feb. 17. -
Turkey Controversial Education Bill Passes Amid Brawl Between Lawmakers
Turkey's Justice and Development Party rushed a controversial education bill through Parliament’s Education Commission amid an unprecedented melee... -
World’s Water Supply Strained by Climate Change, Growing Food Needs: UN Report
The world's water supply is being strained by climate change and the growing food, energy and sanitary needs of a fast-growing population....