Daily Archives: Հունիս 5, 2012
Մեծ հաշվով այս հանդիպումը Հայաստանի հավաքականի ընկալման առումով գրեթե ոչինչ չփոխեց. մեր ընտրանին այսօրվա դրությամբ այն թիմն է, որը կարող է, չնայած խնդիրների առկայությանը, պայքարել... -
Բնակիչները մի քանի օրով ստիպված են լքել սեփական տունն առևտրի կենտրոնի պատճառով
Արշակունյաց 32 հասցեում կառուցվող զվարճանքի և առևտրի կենտրոնի կառուցապատման պատճառով վտանգի տակ են հարակից տները... -
Լավ կլիներ` ՄԱԿ-ն ավելի պարտադրող լիներ. Իրավապաշտպանը` Հայաստանին ուղղված կոչի մասին
«ՄԱԿ-ն իր ձևաչափի մեջ է: Լավ կլիներ, որ նրա առհասարակ բոլոր խորհուրդներն ավելի պարտադրող լինեն և չդիտվեն իշխանությունների կողմից որպես փաստերի... -
«Սրանք լևոնական են». ՀԱԿ-ի ակտվիստները պնդել են, որ ոստիկաններն իրենց ծեծի են ենթարկել
«Ես ոստիկանին երբեք չեմ հայհոյում, ես հայհոյել եմ ինչ-որ մարդու, ով ներխուժել էր ոստիկանական բաժին, ծեծի էր ենթարկում Արտակին, հետո լկտիաբար հայհոյում... -
Լրագրողը ներեց իրեն հայհոյած ազգայնականին
Epress.am-ի հետ զրույցում Պապյանը նշել է` ոստիկանությունը պարզել է, որ Պետրոսյանը վիրավորել է իրեն, սակայն, քանի որ քննության արդյունքում չեն հայտնաբերել... -
«Ժառանգությունը» որոշեց մշտական հանձնաժողովների իր անդամներին
Պետական-իրավական հարցերի ու Գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովներում «Ժառանգության» ներկայացուցիչը կլինի Զարուհի Փոստանջյանը... -
Երևանում առևտրի կենտրոնի կառուցումը նպաստում է հարակից տների փլուզմանը (ՖՈՏՈ)
Վերոնշյալ տան բնակիչ Թամարա Մինասյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ կառուցապատումը սկսվել է երկու տարի առաջ, ինչի հետևանքով քանդվել է այդ տարածքի կոյուղագիծը... -
Հայաստանցի փաստաբանները պատրաստվում են գործադուլի. նրանց բողոքները մերժվել են
Epress.am-ի հետ զրույցում նախաձեռնության մասնակից փաստաբան Հայկ Ալումյանն ասել է, որ գործադուլը վերջին հնարավորությունն է, որ փաստաբանները կարող են օգտագործել... -
Վատիկանն արգելել է սեռական էթիկայի մասին միանձնուհու գիրքը
Դրանում արտահայտված ձեռնաշարժության, միասեռական միությունների և կրկնակի ամուսնությունների մասին հայացքները «ուղղակիորեն հակասում են» կաթոլիկ եկեղեցու ուսմունքին... -
ՄԱԿ-ը Հայաստանին կոչ է արել դադարեցնել խոշտանգումները և «դեդովշինան»
Փորձագետները խորհուրդ են տալիւս նաև վերացնել որպես մեղքի ապացույց ընդունել խոշտանգումների արդյունքում աստացված խոստովանությունները...

Daily Archives: 5 июня, 2012
Саргсян в беседе с местными жителями отметил, что «Армения не забыла теплого отношения и помощь японского народа в сложное для страны время, после землетрясения 1988 года». -
ООН призывает Армению ликвидировать пытки и дедовщину
В числе рекомендаций также призыв ликвидировать практику использования в качестве доказательства вины признаний, полученных в результате пыток. -
Ватикан раскритиковал книгу монахини о сексуальной этике
Изложенные в ней взгляды на мастурбацию, гомосексуальные союзы и повторные браки "прямо противоречат" учению католической церкви... -
Азербайджан: Будут гибнуть молодые люди
На взгляд Мамедъярова, обсуждаемые на переговорах по Карабаху «Мадридские принципы» могут стать основой для мирного соглашения: «Чем скорее армянская сторона... -
Клинтон пришлось менять мессидж. Путин поставит Армению перед выбором не раньше осени
«Они могут закрыть глаза на предвыборные взятки и принять подтасованные выборы лишь в случае, если в поствыборный период не последуют массовые протесты и столкновения». -
Сирия объявила западных послов персонами нон грата
Ранее все упомянутые страны изгнали из своих столиц сирийских дипломатов. Это было сделано в знак протеста против резни в городе Хула... -
93-летний отец Мела Гибсона развелся с женой
Хаттон и Тедди Джой поженились в 2002 году, спустя два года после смерти матери Мела Гибсона Анны. Помимо него у Анны и Хаттона были еще десять детей... -
Ереван, в отличие от Баку, ограничен в гонке вооружений
«Однако государства-члены организации по-разному истолковывают это эмбарго, продолжая поставлять вооружение как Армении, так и Азербайджану. Россия в случае обеих... -
Азербайджанский министр верит в успех грузино-азербайджанской заявки на ЧЕ-2020
"Сегодня в Баку строится стадион на 80 тысяч мест. Азербайджан - спортивная страна. Поэтому считаем, что Азербайджан способен принять у себя состязания европейского... -
Карабах и диверсии главы МИД Армении и Азербайджана обсудят в Париже
Как известно, во встрече также примут участие сопредседатели Минской группы ОБСЕ. В ходе встречи будет обсуждено урегулирование нагорно-карабахского конфликта, а также...