Daily Archives: Հոկտեմբեր 16, 2012
Բայց իմիտացիոն այս պրոցեսը բացահայտվում է, երբ տեսնում ես, որ զոհ են ընտրվում հաճախ նախկինները կամ քաղաքականապես ոչ նպատակահարմարները... -
Սերժ Սարգսյանը ՀՀ ԶՈՒ շտաբի պետի տեղակալ է նշանակել
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Լյովա Մնացականյանին նշանակել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ... -
Հալեպում երկու հայ է սպանվել
Սիրիայի Հալեպ քաղաքում երեկ սպանվել են ևս երկու հայեր` 31-ամյա Միսակ Քահաբյանը և 38-ամյա Օվսենտ Սալիբան։ Այդ մասին «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնեց Հայաստանի... -
Շարմազանովի վստահությունն ապացուցում է, որ Հայաստանն ավտորիտար երկիր է. կարծիք
Հենց դա բացահայտում է այս իշխանությունների ոչ դեմոկրատական բնույթը, որովհետև որևէ դեմոկրատական պետությունում նման հայտարարություն ուղղակի չէր կարող հնչել... -
Իվանիշվիլին խոստացել է փակել Բաթումիի հասարակաց տները
«Զբոսաշրջիկներին հնարավոր չէ նման հաստատություններով երկիր բերել, նրանք միայն պետության իմիջն են փչացնում: Բացի դա, պետությունն այդ ոլորտի... -
Հարձակվել էին իրավապաշտպանների վրա. դատարանը բավարարել է ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի բողոքը
Հարձակման պատճառը եղել է այն, որ գրասենյակում հաջորդ օրը պետք է տեղի ունենար «Ստոպ» ադրբեջանական ֆիլմերի փառատոնը, ինչին հարձակվողները դեմ են եղել... -
Հայաստանյան ընտրությունները՝ ինչպես «շուլերի հետ պոկեր»
Լևոն Զուրաբյանը նշում է, որ եթե իշխանությունները չընդունեն ՀԱԿ-ի ներկայացրած փոփոխությունների փաթեթը, ապա ևս մեկ անգամ կհաստատեն... -
ՀԱԿ-ն առաջարկում է ընտրական օրենսգրքի մեջ փոփոխություններ կատարել
Ընտրողների ցուցակները, դրանցում կատարված փոփոխություններով հանդերձ դարձնել մշտապես և ամբողջությամբ հրապարակվող փաստաթուղթ` ներբեռնելու հնարավորությամբ... -
«Դատախազը լկտի ստում է». դավաճանության մեջ մեղադրվողը բոյկոտել է նիստը
Նիստը շարունակվել է, և Սարգիս Ասլանյանը դատախազին ասել է, որ վերջինս «լկտի ստում է»: Կարգադրիչները խանգարել են փաստաբանին, ով ցանկացել է... -
Հակասությունները ՀԱԿ-ի շարժիչ ուժն են, սակայն նախագահի թեկնածուի հարցում Կոնգրեսը խնդիր չունի
«Ես չգիտեմ մեր շտաբի երկու անդամների, ովքեր իրար հետ այս տարիների ընթացքում հակասություն ունեցած չլինեն: Մենք, ունենալով հակասություններ տարբեր հարցերի շուրջ...

Daily Archives: 16 октября, 2012
Шармазанов делает такие заявления, потому что считает, что в кармане у них уже есть порядка миллиона или 700 000 голосов. Он прекрасно знает, какими ресурсами для фальсификаций... -
Суд удовлетворил жалобу подвергшихся нападению армянских правозащитников
Суд общей юрисдикции Лорийской области Армении удовлетворил жалобу ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи относительно того, что полиция не возбудила... -
Будущий премьер Грузии возвращает людей Шеварднадзе и просит не сравнивать
Эту эпоху многие связывают со включением электричества по графику, повсеместной коррупцией и расцветом преступности. Однако сам Иванишвили призывает... -
Разногласия как движущая сила армянской оппозиции. Разъясняет депутат
Мне неизвестны двое членов нашего штаба, у которых за эти годы не было бы разногласий между собой. Имея разногласия по разным вопросам, мы, тем не менее сохраняем... -
Новый лидер Грузии обещал закрыть все бордели Батуми
Более десятка публичных домов, которые официально в Грузии запрещены. Чаще всего инвесторами этих заведений являются турецкие бизнесмены, расположены на побережье... -
В Сирии погибли два армянина, еще один ранен. Юноши вступают в отряды защиты
В разных районах Алеппо продолжаются обстрелы, слышны взрывы, 15 октября произошел взрыв в армянонаселенном районе Нор гюх, но в основной части района относительно... -
Армянам США пока не по душе ни один из кандидатов в президенты
АНКА продолжит уверенно взаимодействовать с Белым домом, Советом национальной безопасности, Госдепом и другими госструктурами для продвижения... -
Серж Саргсян толерантнее Кочаряна. Журналист в день армянской прессы
Могу провести параллели со временами правления Роберта Кочаряна, и могу сказать, что, по крайней мере, последние 1.5 года правления Саргсяна отличаются тем, что мы... -
России нужны люди из Армении, несмотря на критику Еревана
Мы не давали согласия на то, чтобы эта программа развивала деятельность в Армении. Мы ведем последовательную работу, обсуждаем с российскими... -
Новая война в Карабахе покончит с Арменией и Азербайджаном — британский эксперт
«Переговорный процесс нуждается в большей легитимности, он должен протекать прозрачно и открыто, но сегодня он в высшей степени законспирирован. За столом...