Daily Archives: Փետրվար 26, 2013
Ուսանող լինելով՝ էսօր տաքսիի վարորդ եմ, սաղ ուսանողները դառել են տաքսու վարորդներ, սա երկիր ա՞, 4-5 լեզվի եմ տիրապետում, բայց տաքսի եմ... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ – Ակտիվիստները շրջում էին բուհերով, դասադուլի կոչ էին անում
Դասադուլ անողները վանկարկում էին «Ամոթ, ամոթ» և կոչ էին անում ուսանողներին միանալ իրենց: Նշենք, որ ինչպես և երեկ մի շարք բուհերում... -
Ժողովուրդն ինքը միասնական թեկնածու ձևավորեց. պատգամավորները՝ ընտությունների մասին
Ստեղծված իրավիճակից ելքը Զուրաբյանը տեսնում է արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մեջ... -
«Փոքրիկ Սերժը քո արվեստի սիրահար կլինի». Սերժ Սարգսյանի պատասխանը Սերժ Թանգյանին
Դու հարցնում ես՝ ներքուստ համոզվա՞ծ եմ ես: Պատասխանում եմ՝ միշտ եմ համոզված եղել. ամեն ինչում, ինչ արել եմ՝ մարտ կառավարելուց մինչև ընտրությունների կազմակերպում... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ – Ինչպես են իրավապահները տեսագրում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքը
Նրանք շարունակաբար տեսախցիկները և տեսանկարահանող սարքերը պահում էին մարդկանց և լրագրողների դեմքերին, ինչպես նաև նկարահանում էին Րաֆֆի Հովհաննիսյանին... -
Մարտի 1-ին միայն մեկ միջոցառում. ՀԱԿ-ը չեղյալ հայտարարեց հանրահավաքը
«2008թ. մարտի 1-ի ողբերգության տարելիցը դիտելով որպես բռնության դեմ անհանդուրժողականության ցուցադրման օր և կարևորելով այդ օրը ժողովրդի կամքի միասնական դրսևորման... -
Գլխավոր «հայոց արծիվը»՝ Սերժ Սարգսյանի «արդարացի, բացարձակ, ճշմարիտ հաղթանակի» մասին
«Անկեղծ ասեմ, եթե ես լինեի մարզպետը, քաղաքային կամ գյուղական համայնքի ղեկավարը, անձամբ ինքս Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ միասին կմասնակցեի նրա կողմից կազմակերպված մարզային-համայնքային բոլոր հանդիպումներին... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպել է Ռուսաստանի դեսպանի հետ
Լինելով Հայաստանի թիվ մեկ ռազմավարական գործընկերը, Ռուսաստանը պետք է առաջինն ինքը շահագրգռվածություն հանդես բերի ՀՀ-ում ժողովրդավարական գործընթացների զարգացմամբ... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ Քերիի, Բարոզուի և Գարեգին Բ-ի մասին. հանրահավաք
Վաչեն ասել է նաև, որ իր ազգականին, ով մասնակցել էր Ազատության հրապարակում մի քանի օր առաջ կայացած հանրահավաքին, ինչ-որ մարդիկ տանից դուրս են կանչել՝ «զրույցի»... -
Միջադեպ Արտաշատում. «Ժառանգության» ակտիվիստին հրավիրել են ցուցմունք տալու
Հանրահավաքից հետո Հովհաննիսյանին են մոտեցել ոստիկանները և հայտնել, որ ցուցմունք տալու պետք է ոստիկանություն հրավիրեն Դավիթ Սանասարյանին...

Daily Archives: 26 февраля, 2013
Мир невозможен, но это больше не повод для беспокойства. Признания не будет, но это больше не мечта. За 25 лет Карабах добился того, чего, наверное, и должен был добиться: превратился в государство... -
Российское издание раскрывает секрет нового лидера оппозиции Армении
Проблема Раффи в том, что Серж Саргсян неверных шагов совершать не будет. Тем более что за ним стоят серьезные люди — три армянских президента могут друг с другом воевать, но все они... -
Стражи правопорядка фотографируют участников митингов Раффи Ованисяна – ФОТО
В частности, жителей Армавира, Арташата и Эчмиадзина со вчерашнего дня предупреждали, что их снимут на камеру, если они явятся на мероприятие, что в дальнейшем не останется... -
Инцидент в Арташате. Активиста оппозиции пригласили в полицию для дачи показаний
Активист партии «Наследие» Давид Санасарян потребовал его представиться, однако молодой человек обругал и активиста. Возникла словесная перепалка, к месту инцидента... -
С послом России поговорили о политическом кризисе в Армении
Являясь стратегическим партнером номер один, Россия первой должна быть заинтересована в том, чтобы в Республике Армения развивались демократические... -
В Ереване пикетируют посольства России, Франции и Италии
В метрах ста от упомянутых диппредставительств расположилось посольство России, количество полицейских у которого значительно превышало... -
«Здесь чистые девушки». Студсоюзы против армянских студентов
Представители студенческого союза стали аплодировать, приветствуя это решение активистов. Тогда к ним повернулись несколько девушек из рядов протестующих и показали им средний палец. «Здесь есть чистые девушки... -
«Революция по-армянски». Актер приедет в Ереван для участия в митинге
Да, народ одержал большую победу. И неслучайно совпадение с 25-летием арцахского движения. Как и в те дни, каждый преодолел свой страх и безразличие и пошел... -
Насилие против непризнанного президента Армении повлечет более чем адекватный ответ
Укоренение и реализация озвученных Ованисяном идей даст возможность осуществить системные изменения и создать в Армении государство нового качества... -
Армянских студентов призывают определить ответственных за призывы о забастовке
Если объявленная забастовка не будет носить массового характера, она обречена на провал, в результате чего не участвующие в забастовке студенты обеспечат естественный ход учебного процесса...