Daily Archives: Մարտ 15, 2013
«Չեմ կարող չասել իմ բարեկամին՝ Հրայր Թովմասյանին. ի՞նչ գործ ունի Արդարադատույան նախարարը, ով պետք է պաշտպանի բոլոր հայերի արդարադատությունը, որպես մեկ թեկնածուի... -
«Մարտենսն ո՞ւմ հուշագիրն է կարդում». Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ ԵԺԿ-ի նախագահի մասին
«Ինձ որոշեք թաղել Հայաստանի Հանրապետության ցանկացած անկյունում: Ամեն մի անկյուն Հայաստանի դա իմ եկեղեցին է, իմ սրբությունն է, մեր հայրենիքն է: Ավետարանը չմտցնեք այս քաղաքացիական պայքարի մեջ... -
Փաշինյանն ասել է՝ ինչպես Սերժ Սարգսյանի երդմնակալությունը վերածել հրաժեշտի երեկոյի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Սերժ Սարգսյանը նպատակ ունի այդ օրը լցնել Մարզահամերգային համալիրի դահլիճը՝ ցույց տալու, որ ինքը նախագահ է: Սակայն ժողովուրդը պետք է այդ օրը իրենով լցնի... -
Կապ չունի՝ Րաֆֆին լավն է, թե ոչ, Րաֆֆին ընտրվել է նախագահ. Սուրեն Զոլյանը խոսել է Ազատության հրապարակի հարթակից
«Եթե թուրքերի հետ համատեղ հանձնաժողով էիք ստեղծում՝ պարզելու՝ եղել է Ցեղասպանություն, թե չէ, ի՞նչ դժվար է ասել՝ ինչ է տեղի ունեցել մեկ ամիս առաջ», - ասել է նախկին ռեկտորը... -
«Երկրի նախագահը վատը կամ լավը չի լինում…». ելույթ Ազատության հրապարակում
«Սպառողների միություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Արմեն Պողոսյանն Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ... -
ԱԺ-ում դրական եզրակացություն են տվել «Մարտի 1»-ի հարցով ժամանակավոր հանձնաժողովի ստեղծման նախագծին
Այսօր ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել և դրական եզրակացություն է տվել պատգամավորներ Ստեփան Դեմիրճյանի, Լևոն Զուրաբյանի, Գագիկ Ջհանգիրյանի, Նիկոլ Փաշինյանի... -
«Միակ դիակը, որ ցանկանում ենք տեսնել, վարչակարգի դիակն է». հանրահավաք
«Ադրբեջանի նախագահին են ուզում գցել պատերազմի մեջ: Որ կռիվ մտցնի ու, շահարկելով Արցախի հարցը, ջախջախեն այս շարժումը», - ասել է Համբարձումյանը... -
13-ամյա աղջկա բռնաբարության մեջ մեղադրվողը եղել է ոգելիցի ազդեցության տակ
Մարտի 15-ին Տավուշի մարզի առաջին ատյանի դատարանի Իջևանի նստավայրում սկսվել է Կողբ գյուղում բնակվող, 1988թ. ծնված Անուշավան Մաճկալյանի... -
«Եթե Մայր եկեղեցին գտնում է, որ արժանի չեմ այնտեղ թաղվելու…» Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մեկնաբանում է
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի խոսքով՝ իրենք դիմել են ՍԴ ոչ թե պատրանք տածելով, այլ վերջին շանսը տալով՝ կոչելու իսկապես Սահմանադրական դատարան, գրանցել ժողովրդի հաղթանակը... -
Ազատության հրապարակում ստորագրահավաք է ընթանում
«Ես ՀՀ քաղաքացի եմ և սատարում եմ ՀՀ նորընտիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պայքարին՝ հանուն հայ ժողովրդի հաղթանակի վավերացման և համազգային նոր վերածննդի...

Daily Archives: 15 марта, 2013
«Хотят привлечь в это президента Азербайджана, чтобы он начал войну и им удалось сорвать это движение, спекулируя вопросом Арцаха». По его словам... -
«Если это – Европа, Армения не должна иметь к ней никакого отношения» — Ованисян
Вильфрид Мартенс ошибся, так как его слова основаны на лжи, представленной правящей Республиканской партией Армении. «Наследие», по его словам, пересмотрит... -
В центре Еревана организовали сбор подписей в поддержку Раффи Ованисяна
«Я являюсь гражданином Республики Армения и поддерживаю борьбу избранного президента Раффи Ованисяна за ратификацию победы народа и нового общенационального... -
Участник карабахской войны поддержал Раффи Ованисяна
Председатель добровольческого союза «Еркрапа» Манвел Григорян от имени членов представляемой им структуры заявляет, что они поддерживают Сержа Саргсяна, однако никто... -
Важно, что бойкот занятий в Армении организовали отличники – мнение
«Гражданские активисты понимают, что мир не может долго существовать таким, какой он есть сейчас. Они имеют представление о том, какой мир они хотят и решают, каким путем... -
Внешние силы заинтересованы в сохранении напряженности в Армении – мнение
«США не хотят, чтобы Россия потеряла Армению, так как в этом случае Россия станет действовать деструктивно. США хотелось бы, чтобы Армения выполняла 5-6 из 10 поручений России»... -
«Серж Саргсян был избран. Мнения других меня не интересуют» — архитектор
«Я считаю, что Серж Саргсян был избран. Мнения других меня не интересуют. Уже 20 лет после каждых выборов говорят о фальсификациях. Почему я ни один раз... -
Армянская церковь признает официальные результаты президентских выборов
Святой Эчмиадзин выразил четкую позицию по поводу результатов президентских выборов и считает неприемлемым попытки превратить церковь в мишень для политических... -
«У нас есть президент». Голодающего политика посетила сторонница Саргсяна
«У нас есть президент, чего вы еще хотите?». «Мы уже выбрали президента, зачем тебе война?», - кричала женщина. Представитель «Наследия» Армен Мартиросян пытался... -
В литовском Сейме возник спор из-за группы дружбы с Карабахом
Далиа Куодите заявила о сомнительной пропаже видеозаписи с конференции «Литва-Армения: взгляд на недалекое прошлое», состоявшейся 26 февраля, назвав это госцензура...