Daily Archives: Մարտ 25, 2013
«Այո, կան մարդիկ, ովքեր ազնիվ քվե են տվել Սերժ Սարգսյանին, սակայն նրա քվեների մեծ մասը կեղծիքի հիման վրա է և ենթակա է ինքնամաքրման... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Սերգեյ Դանիելյանը ուսանողներին խորհուրդ է տվել մեծերին քիչ լսել
«Օրինակ, դուք պետք է ընտրեիք ձեր ուսխորհուրդները, ու նրանք պետք է կազմակերպեին ձեր դասադուլը, և այդ դեպքում այն ավելի արդյունավետ կլիներ: Իսկ հիմա ՈՒԽ ղեկավարները չեն տարբերվում... -
«Գոմեշի մսի» գործով փոխգնդապետի են ձերբակալել
«Դեռևս 21.02.2013-ին և 22.02.2013-ին ձերբակալվել, անուհետև կալանավորվել են, համապատասխանաբար, N զորամասի հրամանատարը (կոչումով փոխգնդապետ) և նրա նյութատեխնիկական գծով... -
Թուղթ ու գրիչով, թե առանց՝ ձևական մանրամասներ են. Սարգսյանի նամակի մասին
«Իմ մոտ տպավորություն կա, թե թիվ մեկ խնդիրը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հացադուլից հանելն է դառնում: Դրա լավագույն ձևը քաղաքական ճգնաժամի լուծումն է... -
Երևանում մտադիր են 32 հազար ծառ և թուփ տնկել
Վերջինս, բնապահպանության վարչության պետին փոխանցելով քաղաքապետի հանձնարարականը, նշել է, որ լայնամասշտաբ ծառատունկը պետք է ընդգրկի մայրաքաղաքի... -
Պահանջում են բացահայտել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վրա հարձակվածի ինքնությունը
Շաբաթ օրը՝ մարտի 23-ին, ժամը 18:00-ին, անհայտ մի տղամարդ, մուտք գործելով Ազատության հրապարակ, գոռում-գոչյունով ճեղքեց հավաքված բազմության շարքերը և ուղղվեց դեպի հարթակ... -
Սերժ Սարգսյանը պատրաստ է աշխատել «առանց շոուների». նա պատասխանել է Հովհաննիսյանին
«Որքան էլ ինձ հասցեագրված գրավոր նյութը հեռու է պետության և պետական իշխանության ձևավորման վերաբերյալ պատշաճ պատկերացումներից և ուղղակիորեն հակասում է... -
Օմբուդսմենը քաղաքաշինության նախարարության գործունեության ոլորտում 3 թերացում է նկատել
Շարունակվում է գործնականում անտեսվել սակավաշարժ խմբերի և հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար շինությունների հարմարեցվածության խնդիրը... -
Հայրիկյանը պատրաստ է ընդունել Հովհաննիսյանին արված Սարգսյանի առաջարկը
Հենց սկզբից բոլորը պետք է իմանան, որ այդ բարեփոխումները կարող են լինել միայն ի նպաստ ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների: Ես այդ իմ գործը կանեմ անկախ իմ առողջական վիճակից և գտնվելու վայրից... -
Երևանում այսօր ջերմաստիճանը կբարձրանա, ուժեղ քամին կդադարի
Օդերևութաբանները նշում են, որ չնայած անցած գիշեր դիտվել է ջերմաստիճանի զգալի նվազում, ցերեկային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալ...

Daily Archives: 25 марта, 2013
«Есть люди, честно проголосовавшие за Сержа Саргсяна, однако основная часть полученных им голосов – результат фальсификаций». Ованисян также заявил, что единственной целью... -
Актер сравнил лексиконы председателей студсоюзов и секретарей комсомола
У них такая же терминология: у нас внешний враг, у нас внутренний враг, нам нужна стабильность. Тот же лексикон был у секретарей комсомола. Теперь их нужно сменить... -
Подполковник арестован в рамках дела о поставке армии мяса буйвола
«Еще 21.02.2013 и 22.02.2013 были задержаны, а затем арестованы командир воинской части N (подполковник) и его заместитель (майор). По тому же уголовному делу... -
Однопартиец оппозиционера прокомментировал ответ Сержа Саргсяна
В ответе Саргсяна Сафарян разглядел, что первое предложение лидера «Наследия» - проведение новых президентских выборов – было отклонено. Он считает формальными вопросы касательно места... -
Штаб требует установить личность атаковавшего Раффи Ованисяна
«За полчаса по инцидента те же полицейские довольно эффективным образом выстроили живую стену между сторонниками Ованисяна и небольшой зеленой территорией... -
Серж Саргсян готов работать «без шоу». Ответ оппоненту
«Как ни далек адресованный мне материал от должных представлений о формировании государства и государственной власти и как ни противоречит он действующей Конституции... -
Международная организация раскритиковала доклад бывшего азербайджанского политзаключенного
«Мы никоим образом не были вовлечены в это исследование - вопреки тому, что в нем утверждается, - и считаем абсолютно неадекватным сравнение нарушений прав человека в Германии и в Азербайджане... -
Паруйр Айрикян готов стать председателем комиссии по конституционным реформам
В такой ситуации считаю своим долгом заявить, что готов возглавить Комиссию по конституционным реформам. Я выполнял эту работу в 98-99 годах. Здоровое развитие... -
Письмом журналиста Ара Манукяна Бараку Обаме занимается конгрессмен
21 марта правозащитник, журналист Ара Манукян посетил офис конгрессмена США Адама Шифа в городе Бурбанк, чтобы выяснить, отреагировал ли Шиф на его открытое письмо...