Daily Archives: Մայիս 7, 2013
ՀՀ ոստիկանապետ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Գասպարյանը բավարարել է Հովհաննես Քոչարյանի դիմումը, և ՀՀ ոստիկանապետի մեկ այլ հրամանով... -
Կառավարության կազմում երեք նոր նախարար կա
Ֆինանսների արդեն նախկին նախարար Վաչե Գաբրիելյանը նշանակվել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար, իսկ այդ պաշտոնը... -
Բարոյական վնասի փոխհատուցում Հայաստանում չեն տալիս. ՍԴ-ն քննարկում է հարցը
«Եթե կա Կոնվենցիայի խախտում, չի կարող չլինել Սահմանադրության խախտում, քանի որ Կոնվենցիայով սահմանված իրավունքները նվազագույնն են, որ մեր պետությունը... -
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազը նոր պաշտոն ստացավ
ՀՀ գլխավոր դատախազի մեկ այլ հրամանով Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի պարտականությունների կատարումը դրվել է նույն վարչական շրջանների դատախազի... -
Ինչու են կայքերը հեռացրել Արմեն Մարտիրոսյանի մասնակցությամբ տեսանյութը. մանրամասներ
Slaq.am-ի խմբագիր Բորիս Թամոյանը, Epress.am-ի հետ զրույցում բացատրելով, թե ինչու է խմբագրությունը տեսանյութը հանել, ասել է, որ դա արվել է YouTube.com կայքից ստացած զգուշացման հետևանքով... -
23-ամյա Լիանան իրեն հարվածած տղային կարգի հրավիրելու համար օդ է կրակել
Արդեն բաժանմունքում Լիանա Ն.-ն պատմել է, որ ոմն Արթուր ժամը 22.00-ի սահմաններում՝ Ազատության հրապարակում, վիճաբանության ժամանակ, ձեռքով հարվածել է իր աչքին և պատճառել... -
20-ամյա կնոջ պատմությունը. փաստաբանը վստահ է՝ նա ինքնասպան չի եղել, այլ փորձել է ազատվել պարանից
«Դատաբժիշկը պարզաբանել է, որ պարզապես դիակը լավ չեն լվացել և արյան հետքեր են մնացել: Սա կարող էր լինել այն խալիից, որը նշված է գործի նյութերում... -
ԵՊՀ-ում կգործի Գենդերային հետազոտությունների և առաջնորդության կենտրոն
Միացյալ Նահանգների հինգ համալսարաններ են ընտրվել գործակցելու Հայաստանի, Պարագվայի, Ռուանդայի և Հարավային Սուդանի բուհերի հետ... -
Մարտիրոսյանն ասել է՝ ինչպես է մեքենայում նկարահանվել ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԸ
Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ տեսանյութը նկարահանել է նույն մեքենայով ոսիտկանություն տարվող հանրահավաքի մեկ այլ մասնակցի կողմից: -
Ընտրություններին ամենատարածված խախտումները՝ ըստ «Թրանսփարենսի Ինտեռնեյշնլ»-ի
Սոնա Այվազյանը նկատել է, որ որոշ խախտումներ պայմանավորված են ընտրական օրենսգրքի բացերով, մասնավորապես այն, որ արդյունքների բողոքարկումը թույլատվում է...

По словам Зейналяна, принятие КС к рассмотрению заявления обусловлено и тем, что Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) принял решение против Армении, согласно которому, не предоставляя...
Daily Archives: Май 7, 2013
Почему сайты удалили видео с участием армянского политика
Не пожелавший представиться сетевой администратор merojax.com сообщил Epress.am, что материал был удален, так как «он поднял большой шум», и упоминалось...
20-летняя Маро Гулоян не покончила собой, а пыталась снять с шеи пояс – адвокат
«Дело в том, что в результате следственной экспертизы мы попросили свидетеля повторить действие, которое он якобы совершил после того, как обнаружил Маро повешенной...
Армянский политик прокомментировал видео, снятое в полицейском авто
«Ребят, перед вами армянин, не турок… как вы будете жить на 110 тысяч драмов? Как будете содержать семью? [неразборчиво]… нам предлагали взятку в 100 тысяч долларов...
Transparency International рассказала о самых распространенных нарушениях на выборах в Ереване
По словам Айвазян, прошедшие выборы выделялись раздачей взяток правящей Республиканской партии Армении и «Процветающей Арменией», применением административного...
Вынесен вердикт по делу лейтенанта Назаряна. Пострадавшая сторона настаивает на убийстве
Прокуроры обвинения Арутюн Арутюнян и Айк Ароян потребовали для обвиняемого Айка Манукяна 13 лет заключения, 4 для Айрапетяна, Ованисяна и Мхитаряна, 2 года тюрьмы для...
Армянский правозащитник объяснил внесение поправок к закону об альтернативной службе
«Я часто говорю, что применение международными структурами финансовых санкций верно, санкций, которые бьют по карману. В этом случае возможны какие-то...
Военный прокурор Костанян связан с увольнением начальника ССС – противоречивые данные СМИ
Саргсян возмутился, упрекнул генерального прокурора Агвана Овсепяна и решил уволить Андраника Мирзояна с занимаемой должности». По данным «Жоховурд», в это уголовное...