Daily Archives: Հունիս 11, 2013
«Տեղի է ունեցել ծանրագույն հանցագործություն: Մեկը սպանվել է, բանակի սպան, հրամանատարը ծանր վիրավորվել են: Էլի վիրավոր կա: Ես վստահ եմ, որ էդ երկուսը չեն վիրավորվել... -
Ինչպե՞ս են լրագրողներն այսուհետ կարծիք հայտնելու. Արմեն Դուլյանի հեռացման մասին
Պետրոս Ղազարյանի խոսքով՝ այս դեպքը կարող է հանգեցնել նրան, որ «մոդա դառնան կարծիք չունեցող լրագրողները», իսկ այդ փուլը «մենք արդեն անցել էինք»... -
Սուրիկ Խաչատրյանը կրակել էր իրենից հղի սիրուհուն, պատմել է Գորիսի նախկին քաղաքապետը (Տեսանյութ)
Հարությունյանը պատմել է նաև, որ Սուրիկ Խաչատրյանը 1995-ին Գորիսում հրազենային կրակոցով ծանր վիրավորել է երիտասարդ Անուշավան Առուշանյանին... -
Իրանում ընտրություններից առաջ չի կարելի չմտածել Հայաստանի և Ադրբեջանի մասին
Փորձառու քաղաքական գործիչ Վելայաթին Հայաստանին ցուցաբերած աջակցությանը զուգահեռ իրանական արտաքին քաղաքականության մեջ բացել էր «թալիշական ուղղություն», որի նպատակը Ադրբեջանում միջպետական... -
«Հայաստանում օլիգարխներն իրենց թույլ չեն տվել նման բան ուզել». պատգամավորներն ուզում են տեսնել Ռուբեն Վարդանյանի ծրագիրը
Հիմնադիրը նախատեսում է դպրոցը բացել 2014 թվականի սեպտեմբերին։ Առաջին ուսումնական տարում այն կընդունի 90 աշակերտ: Դպրոցում սովորելու մեկ տարվա արժեքը կկազմի մոտ 30 հազար դոլար... -
Արմեն Դուլյանին ազատել են «Շանթ» հեռուստաընկերությունից ֆեյսբուքյան գրառման պատճառով
Ֆեյսբուքյան գրառման մեջ լրագրողն անդրադարձել էր այն փաստին, որ Ռուսաստանում Հանրային հեռուստատեսությամբ, որը նոր է ստեղծվել, թույլ չեն տվել հումորի ժանրում անդրադառնալ... -
Իրանը Հայաստանին լավություն է անում՝ գազը փոխանակելով էլեկտրաէներգիայի հետ. դեսպան
«Ցավոք, երբ կառուցում էին հայ-իրանական գազատարը, որոշեցինք, որ խողովակի տրամագիծը մեծ չի լինելու: Այդ իսկ պատճառով իրանական գազը չի կարող լիովին բավարարել... -
Ինչու է վարչապետը դիմել դատախազություն, այլ ոչ թե հակառակը. Փաշինյանը նախարարին հարցեր է ուղղել
Փորձը ցույց է տալիս, որ դատախազություն դիմում են նրա համար, որ հարցերի դեպքում ասեն՝ դիմել ենք դատախազություն, քննություն է ընթանում: Հանրությունը ուզում է լսել ոչ թե ընդհանրական պատասխաններ... -
Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պուտինի հետ
«Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ Նախագահին և եղբայրական ռուս ժողովրդին առաջիկա պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ... -
Պռոշյանի գյուղապետի ժ/պ-ին գյուղապետարան չեն թողել. նա պաշտոնից չի հրաժարվելու
«Կարծում եմ, որ ամոթ և ինքնասիրություն ունեցող մարդը երեկվա դեպքից հետո այլևս փորձ չի անի գյուղապետարան գալ: Իհարկե, մենք գիտենք օրենքը, հասկանում ենք, որ մինչ նոր գյուղապետ ունենալը...

Daily Archives: 11 июня, 2013
О рисках отмывания денег в проекте высказался депутат от АНК Арам Манукян: «Никто не против инвестиций. Просто представьте нам программу. Не представлены стандарты... -
Армянский телеведущий уволен за запись в соцсети
«Я провел параллели и выразил мнение, что в Армении схожая ситуация, и у чиновников, занимающихся этим вопросом, почти такое же ограниченное мышление, как и в России... -
Депутат министру финансов: «Почему премьер обратился в прокуратуру, а не наоборот»
«Дело как раз в том, что вместо того, чтобы прокуратура обратилась к Тиграну Саркисяну, Саркисян обратился в прокуратуру. Опыт показывает, что в прокуратуру... -
Посол: Иран делает Армении одолжение, покупая электроэнергию
Иран не нуждается в электроэнергии, но продолжает придерживаться договоренности с Арменией по поставке газа в обмен на электроэнергию, понимая сложную ситуацию в соседней стране. -
Лукашенко. В Армении — церковь и казино, в Азербайджане — комплекс дипмиссии
После открытия церкви президенты и Царукян вместе поужинали в ресторане «Парвана» на берегу реки Раздан, а затем приняли участие в открытии самого большого... -
В Армении и.о. сельского главы не впустили в администрацию. От должности она не откажется
«Сотрудники сельской администрации организовали какой-то спектакль. Так или иначе, они не имели на это права, потому что я не посягала на их собственность... -
Перед выборами в Иране нельзя не думать об Армении и Азербайджане
Известно об откровенно проармянской позиции политика, который по причине унаследованного от своей курдской родни антитурецкого настроя, к армянам относится... -
SOCAR вносит ясность: азербайджанский газ в обмен на земли
В документе указывается, что Армения самоизолировалась от регионального сотрудничества, «избрав путь сепаратизма и агрессивного национализма, и, использовав политику... -
«Дух народа в Совете старейшин». «Здравствуй, Ереван» не пошел на инаугурацию мэра
По словам членов союза, не приняв участия в инаугурации, они выразили свое отношение к фальсифицированным выборам. Что касается решения взять мандаты... -
Ветерана Карабаха пригласили в отделение полиции
«Предпарламент» отмечает, что закон не предусматривает отмеченного требования и приводит вторую часть пятой статьи Конституции Армении: «Государственные органы, органы местного...