Daily Archives: Հուլիս 25, 2013
Անուշ Խաչատրյանը պատմել է, որ իր որդուն՝ 22-ամյա Ասատուր Խաչատրյանին, հուլիսի 22-ին ուղարկել է Ուկրաինա՝ Կիև՝ իրենց բարեկամների տուն... -
25 Հուլիս
Ուղեվարձի թանկացման որոշումը կասեցվեց. ակտիվիստները վանկարկում են «Հաղթանակ»
Մենք ուշադիր հետևում ենք նաև այս օրերին մայրաքաղաքի կանգառներում մեր երիտասարդների կողմից կազմակերպվող ակցիաներին ու հնչեցվող կոչերին: Ինձ ուրախացնում է այն ջերմությունը... -
Դանակահարված վարորդի դեպքը չպետք է օգտագործվի բողոքողների գործունեությունը սահմանափակելու համար. շարժում
«Պահանջում ենք, որպեսզի ՀՀ ոստիկանությունը արագ բացահայտի և պատասխանատվության ենթարկի բոլոր մեղավոր կողմերին: Միաժամանակ անթույլատրելի կհամարենք... -
Թիվ 67 երթուղայինի վարորդին վիրահատել են. 1-2 օրից դուրս կգրվի (թարմացված)
Մի քանի օգտատերեր նշում են, որ տեղի ունեցածից «սադրանքի հոտ է գալիս» ու, հնարավոր է, միջադեպը «հրահրել է թաղային խուժանը... -
Բոլոր հնարավոր ծախսերի դեպքում ուղեվարձը 92 դրամ է կազմում, ապացուցում է ՀԿ-ն
10 տարով մեքենաներն ամորտիզացնելու պարագայում 195.000 դրամ ամորտիզացիոն ծախսը կկիսվի, հետևաբար նաև ընդհանուր ծախսը կկազմի (անգամ բոլոր ներդրումների պարագայում) 712.000 դրամ... -
DIY-ը հրկիզած եղբայրները չեն նստի. դատն ընթացավ արագացված կարգով (ՎԻԴԵՈ)
Ամբաստանյալի պաշտպանը նշել է, որ դեռևս նախորդ տարի եղբայրները վճարել էին նախնական 4 մլն դրամ, որը փոխանցվել էր դատական դեպարտամենտի հաշվին... -
Քաղաքակիրթ տրանսպորտային համակարգը 100 դրամով անհնար է ապահովել. Տարոն Մարգարյան
Ես իսկապես մտահոգ եմ ոչ միայն մեր սոցիալապես անապահով խավի համար, այլև մեր քաղաքում հասարակական տրանսպորտի անվտանգ երթևեկություն ապահովելու համար: Եթե մենք ուզում ենք քաղաքակիրթ... -
Կառուցապատողին ոստիկաններն էլ չօգնեցին. Երևանի կենտրոնում բնակիչները պաշտպանում են բակը (ՏԵՍՆԱՅՈՒԹ)
Մեզ վրա ոստիկաններ է բերում ու ասում է՝ «դուրս եկեք ճանապարհից», ստացվում է՝ ճանապարհն էլ է իրենը: Ուզում եմ իմանալ՝ ո՞վ ա այդ չինովնիկը, որ ճանապարհը վաճառում ա... -
Քաղաքապետը հայտարարելու է, որ սոցիալական խմբերի համար արտոնություններ են մշակվելու. «Բարև Երևան»
«Հանդիպման մասնակիցներն առարկել են այդ առումով, քանի որ Երևանի բնակչության 80%-ն այդ խմբերում է: Խմբակցությունն առաջարկել է քաղաքապետի... -
Ուղեվարձի գինը չպետք է իջեցնեն. քաղաքը կմնա առանց տրանսպորտի, վստահ է պատգամավորը
Խնդիրը ոչ թե նա է, որ 150 դրամը թանկ է, Եվրոպայում, օրինակ՝ Ֆրանսիայում 1.5 եվրո է»: Այս հայտարարությունից հետո լրագրողները միաբերան բացականչեցին...

Daily Archives: 25 июля, 2013
Обращаясь к ереванцам, Тарон Маргарян отмечает, что решение о пересмотре тарифа на пассажирские перевозки в столице было самым тяжелым из тех, что он принимал за время... -
Ранение водителя не должно использоваться для ограничения деятельности активистов – заявление
В то же время мы считаем неприемлемой попытку полиции воспользоваться этим инцидентом и попытаться ограничить действия граждан, проводящих мирные акции на остановках... -
Раненый водитель ереванской маршрутки прооперирован
«В пока невыясненных обстоятельствах неизвестный ударил водителя по руке и сбежал. Водитель доставлен в больницу, обстоятельства выясняются», - в беседе с Epress.am сообщил... -
Поджегшим ереванский бар братьям-националистам дали условное наказание
«Они не учитывают того, что это был четкий теракт, направленный против меньшинств», - сказал Овсепян, отметив, что к новым преступлениям приводит именно атмосфера... -
Обеспечить цивилизованную транспортную систему за 100 драмов невозможно – мэр Еревана
Так мы не сумеем освежить автопарк и выполнить требования, которые на протяжении лет были у наших жителей относительно регулирования и развития транспортной... -
Граждане Армении попали в ДТП в Грузии
«Тойота» с армянскими госномерами выехала с проезжей части дороги и перевернулась, сообщает МЧС Армении. В медцентр района Ниноцминда были доставлены граждане... -
В Баку арестован инициатор выдвижения в президенты Мехрибан Алиевой
Лояльная к действующим властям Азербайджана партия DADP наделала шуму в прессе, выдвинув кандидатом в президенты на предстоящих осенью выборах первую леди... -
Для мэра Еревана испекли торт в виде 50 драмов
Испеченный для мэра и его аппарата торт внес в здание мэрии член союза «Здравствуй, Ереван» в Совете старейшин Давид Санасарян, так как десятки окруживших здание... -
В Минюсте Армении не знают о голодовке зека, проглотившего гвоздь
В тюрьме «Ванадзор» арестанту обещали перевод, однако этого не произошло, и Агаджанян в знак протеста объявил голодовку. -
Фото и видео с акции протеста перед армянским правительством
Демонстранты представили свои требования, в числе которых – понижение платы до прежних 100 драмов, привлечение к ответственности чиновников, принявших подобное решение...