Daily Archives: Հոկտեմբեր 29, 2013
Ակցիայի մասնակիցները նամակ են հանձնել նախագահական նստավայրի նամակների բաժին և Սերժ Սարգսյանից պահանջել սպանության բացահայտման գործը վերցնել անմիջական հսկողության տակ... -
Հայաստանի ժողովրդական արտիստուհին` Ադրբեջանի խորհրդարանում. Եկեք խոսենք Ղարաբաղի մասին
«Պարոն Օգտայ, Դուք ճիշտ նշեցիք, որ չարժե երկարացնել ու խոսել այլ երկրների որոշումների մասին, որոնք ոչ մեկի չեն հետաքրքրում: Ցանկանում եմ ասել հոգումս արդեն վաղուց... -
Ադրբեջանում զոհված զինվորների ընտանիքներին կհատուցեն ապահովագրության 100%-ը
Այն դեպքում, եթե ապահովագրվողը մահացել է զինվորական ծառայության ժամանակ, անհայտ կորել, բայց դատարանի որոշմամբ հայտարարվել մահացած, վիրավորվել կամ մահացել զորացրվելուց հետո... -
Ինչո՞ւ Տարոն Մարգարյանն անձամբ չի ներկայացնում հաշվետվությունն ԱԺ-ում
«Ինչ վերաբերում է Ձեր՝ կենդանակերպի և գուշակությունների փիլիսոփայությանը՝ գուշակեք այլ անձի շուրջ»,- պատասխանել է Արեյանը, ինչին Փաշինյանը տեղից արձագանքել է. «Ո՞ւմ, Սերժ Սարգսյանի՞»... -
Վարդան Պետրոսյանի մասնակցությամբ վթարում տուժած աղջկա վիճակը ծանր է
«Բժշկի եզրակացությունը հիմա ձեռքումս է՝ Հայկը (ամուսինը) ունի կողոսկրերի բազմաթիվ կոտրվածքներ, թոքերի վնասվածքներ, ինչպես նաև վնասված է ուղեղը... -
ԵՄ-ն հայաստանցի պաշտոնյաների շրջանում կոռուպցիայի բարձր մակարդակ է տեսնում. միջազգային փորձագետ
«Սա մեծ առավելություն է, որը պետք է հաշվի առնել: Շատ բան է արվել կոռուպցիայի դեմ պայքարում, ունեք կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհուրդ... -
Doing Business 2014-ի աղյուսակում Հայաստանը 37-րդն է, Վրաստանը՝ 8-րդը
Հետընթաց է գրանցվել «Շինարարության թույլտվություն», «Էլեկտրաէներգիայի հասանելիություն», «Վարկերի ստացում», «Սեփականության գրանցում»... -
Կանանց ռեսուրսային կենտրոնին զրպարտած ԱԺ պատգամավորի կայքը հերքում չի տպագրում
ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը, ով մինչ այժմ փաստացի խմբագրական խորհրդի նախագահն է, դեպքից հետո կենտրոնի դեմ սկսել է որոշակի քայլեր ձեռնարկել՝ վարկաբեկումներ... -
Քաղծառայողների միջին աշխատավարձը կբարձրանա մինչև 240 հազար դրամ. Մանվել Բադալյան
«Սրան վաղուց էինք սպսում, քանի որ աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման համար աշխատավարձի աճը միշտ սպասվում էր... -
Վարդան Պետրոսյանի մասնակցությամբ վթարի գործով դեռ մեղադրանք չի առաջադրվել
Վարդան Պետրոսյանի վարած «ԲՄՎ-320» մակնիշի ավտոմեքենան Եղվարդ-Երևան ճանապարհին բախվել էր նույն ուղղությամբ ընթացող «ՎԱԶ-21214» մակնիշի ավտոմեքենային...

Daily Archives: 29 октября, 2013
Популярная в советской Армении певица, а ныне депутат Милли Меджлиса Азербайджана Зейнаб Ханларова в ходе заседания парламента... -
Армения 37-ая в ежегодном докладе «Занимаясь бизнесом — 2014»
Регресс зафиксирован в показателях «Разрешение на строительство», «Доступность электроэнергии», «Получение кредитов», «Регистрация собственности», «Защищенность... -
Оклеветавший Женский ресурсный центр сайт депутата не публикует опровержение
Я никогда не хотел оскорбить центр, женщин. Есть вещи, с которыми я согласен или не согласен, но статья содержала эпитеты, к которым я не имею отношения... -
В Азербайджане семьям погибших солдат будут компенсировать 100% суммы страхования
Милли Меджлиса 29 октября проголосовал за внесение изменений в закон «О государственном обязательном страховании военнослужащих». -
В 2014 году зарплату армянским госслужащим увеличат до $600
В последний раз зарплату госслужащим поднимали в 2007 г. «Мы давно этого ждали, мы всегда ждали роста зарплат для повышения эффективности работы»,- заявил М. Бадалян... -
В деле по факту ДТП с участием армянского актера пока не выдвинули обвинений
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту ДТП на трассе Егвард-Ереван, в настоящее время обвинений никому не выдвинули. Об этом сообщает «Пастинфо» со ссылкой... -
«Непреднамеренное убийство». Армянский военнослужащий не признает свою вину
Давид Хачатрян находится в изоляторе военной полиции Ванадзора, родным запрещают видеться с ним. Ерем Саргсян заявил, что намерен ходатайствовать и по поводу данного... -
Неизвестные в масках атаковали школу в Ереване
«Вопрос обеспечения безопасности становится актуальнее. Голодное общество ворует даже из школы, так как она технически оснащена и не охраняется, как тюрьма», - сказал Блеян... -
Газета: Очередной ереванский рынок превратится в супермаркет депутата-олигарха
Издание отмечает, что на территории арешского рынка торгуют десятки сельчан, которые реализуют собственный урожай, розничные торговцы, и неизвестно, чем они будут заниматься... -
Сбежавшего подсудимого нашли у торгового центра в Ереване
В понедельник был обнаружен сбежавший 23 октября из суда общей юрисдикции подсудимый Сероб Мхитарян. Как сообщает полиция Армении, сотрудники отделения...