Daily Archives: Դեկտեմբեր 4, 2013
Նախագահականի մոտից հեռացված ընտանիքի իրերի մի մասը հետ տվեցին․ հեռախոսը ոստիկանությունում է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ավելի ուշ Խուդոյանին տեղեկացրել են, որ բջջային հեռախոսը ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում է, և ամուսինները գնացել են այն վերցնելու... -
4 Դեկտեմբեր
Նախարարը հավատում է՝ Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում առաջընթաց կա
ՀԱԿ-ի հարցապնդման մեջ, մասնավորապես, նշվում է, որ կոռուպցիոն շղթան ձգվում է պետական և տեղական ինքնակառավարման... -
Ռուբեն Հայրապետյանը ֆրանսերենի մեծ վարպե՞տ է․ ռուսերենն ու հայկական հեռուստաեթերը
«Ինչ, որտեղ, երբ»-ը միջազգային խաղ է, ունի միջազգային լիգա, որի աշխատանքային լեզուն ռուսերենն է... -
Որոտանի ՀԷԿ-երի համալիրն առայժմ չի վաճառվել ոչ ամերիկացիներին, ոչ ռուսներին, պնդում է նախարարը
«Գործարք չկա, որ մտածենք իրավական կողմը ոնց ենք անելու: Խնդիրը կառաջանա, էդ ժամանակ կլուծենք... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Նախագահականի մոտ կրկին բողոքում էին Սերժ Սարգսյանի դեմ
Այսօր ժամը12։00-ին Ազատության հրապարակից դեպի Բաղրամյան 26 երթ է մեկնարկել, որի մի քանի տասնյակ մասնակիցները կրկին... -
Դեկտեմբերի 5-ին Հյուսիսային պողոտայում կխոսեն ընտանեկան կոնֆլիկտների հաղթահարման ուղիների մասին
«Ակցիայի մասնակիցները տեղեկատվական պաստառների և թեմատիկ կերպարների միջոցով կներկայացնեն կոնֆլիկտների... -
Փաշինյանին քվեարկելուց առաջ խոսք չտվեցին․ փոխխոսնակին կոչ են անում չչարաշահել դիրքը
Ըստ Նաղդալյանի՝ ինքն անջատել է Փաշինյանի բարձրախոսը, քանի որ վերջինս ոչ թե վարման կարգի մասին էր խոսում... -
Կենսաթոշակային համակարգը ուժի մեջ կմտնի հունվարի 1-ից, որոշեց ՀՀԿ-ն (թարմացված)
Իշխող կոալիցիայի մեջ մտնող երկու կուսակցությունները՝ ՀՀԿ-ն ու ՕԵԿ-ը, դեմ են քվեարկելու կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի... -
Տարեց կինը ցանկանում էր ինքնահրկիզվել նախագահականի դիմաց (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Արդեն գործը ավարտական փուլ էր մտել, բոլոր վկաները հարցաքննվել էին, բոլոր ապացույցները ուսումնասիրվել էր: Վերջին նիստին մեր միջնորդությամբ դատարանը... -
Որքանով արդյունավետ է ոստիկանությունը ծախսում գրանտերը․ Պուտինի այցի օրվա մասին
Ոստիկանությունը տարբեր մեթոդներով սահմանափակել է քաղաքացիների տեղաշարժը, վնասել ցուցարարների պաստառները, հրահրել բախումներ, կիրառել սպառնալիքներ ու ֆիզիկական ճնշումներ...

Daily Archives: 4 декабря, 2013
4 декабря Ашот Худоян обратился к дежурящим у резиденции президента полицейским с требованием вернуть вещи, оставленные ими на месте проведения акции. Стражи... -
Российская передача на армянском ТВ заставила депутата усомниться в знаниях олигарха
«Официальный язык УЕФА – французский. Разве Рубен Айрапетян большой знаток французского?», - добавил депутат. Если русский является рабочим языком международной... -
Министр: Воротанскую ГЭС пока не продали ни русским, ни американцам
«Я вам официально заявляю, что вопроса Воротанского каскада не было на столе переговоров в рамках программы «Имущество вместо долга». Я слышу об этом впервые»... -
Сержу Саргсяну подарили кастрюлю. В Ереване продолжаются акции протеста
«Ты сожрал все, что ты будешь жрать теперь? Вор, преступник! Похищаешь с улицы семью, воруешь детей, хулиган. Возьми эту кастрюлю в подарок, жри, ты все равно не наешься»... -
Партия Сержа Саргсяна «за». Накопительная пенсионная система вступит в силу с 1 января
Правящая коалиция – Республиканская партия Армении и «Оринац еркир» - проголосовала против предложения отложить на год применение обязательного компонента... -
Перед офисом Сержа Саргсяна предотвратили акт самосожжения
Енгибарян уже не надеется, что соответствующие органы ответят на ее письма и заявления, и что ее сын, который находится в тюрьме более 2 лет, выйдет на свободу... -
О визите Путина в Армению: насколько эффективно полиция тратит гранты
Фактически в местах, которые посетил Путин - в Ереване и Гюмри - действовал режим чрезвычайного положения, что являлось явным проявлением раболепства властей Армении... -
В спорах о зарплате вступились за спикера армянского парламента
«Между тем, депутаты-представители команды Овика Абрамяна утверждали на парламентском обсуждении, что, так как спикер является вторым лицом государства, а премьер – третьим, зарплата председателя... -
Армения может отказаться продавать американцам Воротанскую ГЭС
Нетрудно догадаться, почему кабинет министров пересмотрел заранее согласованный договор именно в дни визита Владимира Путина. Отметим, что срыв этой сделки может отрицательно повлиять...