Daily Archives: Փետրվար 15, 2014
Անցնող շաբաթվա ընթացքում մի շարք ընկերությունների աշխատակիցներ բողոքի ակցիաներ են կազմակերպել հունվար ամսվա իրենց... -
Շարքային բանսարկուն և չկռվածները․ Սերժ Սարգսյանին հակադարձում են
« Այս մարդը չի հասկանում, որ իրենից ոչ մեկը թոշակ չի ուզում։ Ասում ենք՝ էդ որտեղի՞ց քո ՊԱԶ-իկ քշող ախպերը միլիարդատեր դարձավ... -
Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ժողովուրդները ներեն միմյանց
«Սահմանի վրա կատարվող մարդասպանություններն ունեն ևս մեկ նպատակ: Մենք չպետք է մոռանանք, որ Ադրբեջանի պաշտոնական օրացույցում հունվար... -
Ծառուկյանն ասել է՝ երբ կհեռանա քաղաքականությունից
«Ես չեմ կարող լինել անտարբեր, երբ տեսնում եմ, որ խնդիրները շատանում են, իսկ մարդիկ հուսալքվում: Ես կարող էի ապրել անհոգ` միայն իմ ու իմ ընտանիքի համար... -
ԲՀԿ-ն պետք է դառնա ժողովրդի խոսափողը, ցանկանում է Ծառուկյանը
Կառավարության ցանկացած քայլի ու որոշման դիմաց, որը չի ընդունում ժողովուրդը, մենք պետք է ներկայացնենք մեր այլընտրանքային տարբերակը... -
Կիևի դատարանը չի փոխել Հայաստանի քաղաքացիների ցմահ ազատազրկման վճիռը
«Սա պատվիրված գործ է, Ալոյաններն ուզում են ինձնից խլել բիզնեսս, Շաբաբն իմ վստահված անձն էր, նա մեծ թվով ժառանգներ ուներ, ինչի՞ս էր պետք նրան սպանելը․․․ -
Հայաստանի ապագայով մտահոգը պետք է ռուսամետ լինի․ Վարդան Օսկանյան
«Բայց եկեք չխառնենք Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները Մաքսային միության հետ: Մենք ուղղակի հայտնվել ենք այն վիճակում... -
ԲՀԿ համագումարին լրագրողների համար աշխատանքային պայմաններ չեն ստեղծել
Փոքր սենյակում տասնյակ լրագրողներ են հավաքված, որոնք ստիպված են եղել կանգնած, համակարգիչները ձեռքներին պահած աշխատել... -
ՔԿՀ-ում դատապարտյալից գումար են պահանջել․ վերջինս կարել է բերանը
Epress.am-ի թղթակիցը մի քանի անգամ փորձել է «Գորիս» ՔԿՀ-ից Պապիկյանի վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալ, սակայն հեռախոսազանգերին պատասխանողները, ովքեր չեն ներկայացել․․․ -
Բողոքի ակցիայից հետո մետրոպոլիտենից հեռացված աշխատողները կդիմեն դատարան
«Մենք գրավոր նկատողություն չենք ստացել, 15 տարի է աշխատում ենք մետրոպոլիտենում: Հենց իրենք մեզ հետ անձնական զրույցում ասացին, որ հեռացնում են․․․

«Процветающая Армения» предлагает основным политическим силам, активным слоям общества составить единую политико-общественно-социально-экономическую повестку и дорожную...
Daily Archives: Февраль 15, 2014
Экс-глава МИД: Тот, кого волнует будущее Армении, должен быть прорусским
Дорожная карта вступления в ТС, по его словам, содержит беспокоящие пункты, к примеру, о том, что, вступив в инициированный Россией Таможенный союз, Армения должна...
Президент хочет, чтобы армянский и азербайджанский народы простили друг друга
- Бакинскому режиму кажется, что если мы не скрываем наши потери, то мы слабы. Им кажется, что если мы не вводим в заблуждение наш народ, то мы слабы...
Фуршетный стол и отсутствие условий для работы журналистов на съезде армянской партии
Спустя некоторое время журналисты сообщили организаторам, что среди присутствующих есть беременная женщина и попросили предоставить стул хотя бы ей. Просьбу удовлетворили...
Арестант армянской тюрьмы зашил себе рот из-за вымогательства
«Папикяна вывела из себя необоснованная жалоба какой-то женщины о том, что Артур взял у нее деньги, а замначальника тюрьмы потребовал денег у Папикяна за то...
Суд в Киеве не изменил пожизненное заключение граждан Армении
- Это дело заказное, Алояны хотят отобрать у меня бизнес, Шабаб был моим доверенным лицом, у него много наследников, зачем мне убивать его?! Настоящие убийцы на свободе...
Армянский активист предлагает создать отряды самообороны
Карен Арутюнян заявил, что это очень важный вопрос: «Каждому из нас угрожает опасность, поэтому необходимо найти выходы из сложившейся ситуации. Нам ничего не остается, как самообороняться...
В Грузии намерены выяснить, как армянская церковь расходует выделяемые ей средства
Член совета уже встретился с президентом Грузии и от имени ряда местных авторитетных армян потребовал создать госкомиссию для выяснения того, как расходуются порядка 940 тысяч...
Высокопоставленным армянским чиновникам приказали посещать военчасти
2 дня назад спикер Национального Собрания Армении Овик Абрамян вместе с членами парламентской комиссии по вопросам обороны посетил одну из военчастей Тавушской области, где заверил...
Пресса: В Армении ожидается дефицит на рынке сыра
[Проблема] эмиграции, покупательная способность людей упала, они не могут покупать сыр, все взаимосвязано. Разве вам неизвестно, в каком состоянии страна? Люди не в состоянии платить...