Daily Archives: Փետրվար 21, 2014
Մասնակիցները հավաքվել են Մատենադարանի դիմաց՝ լապտերներով և թմբուկներով, վանկարկել են՝ «դեմ ենք պարտադիրին», «միացեք», «ոչ կուտակայինին»... -
Ադրբեջանցի գրողի գիրքը՝ հայերեն․ Epress.am-ը ներկայացնում է 4-րդ հատվածը
Սեյմուր Բայջանը գիրքը հայերեն լեզվով թարգմանելու և Հայաստանում այն հրատարակելու բացառիկ իրավունքները տրամադրել է Epress.am-ին․․․ -
«Օլիգարխ Բաղդասարովը փող չունի, որ աշխատավարձ վճարի»․ ակցիա (ՎԻԴԵՈ)
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ Բաղդասարովը վաճառել է ընկերության երկու ինքնաթիռ, ունի գումարներ, սակայն չի ցանկանում պարտքերը մարել․․․ -
Կուտակայինի դեմ պայքարողները, դահլիճ ներխուժելով, խափանել են համաժողովի ընթացքը (ՎԻԴԵՈ)
Բողոքող երիտասարդներին, սակայն, հաջողվել է մտնել դահլիճ, ընդհատել փորձագետներից մեկի ելույթը և ելույթի իրավունք պահանջել, ինչին ի պատասխան՝ կազմակերպիչներն ասել են․․․ -
Սերժ Սարգսյանը բացատրել է՝ ինչու է Յուրի Վարդանյանին նախարար նշանակել
«Ես կարծում եմ, որ գիտեք՝ ձեր առաջնահերթ խնդիրը պետք է լինի Յուրի Վարդանյան լեգենդի օգտագործումը: Բոլորիդ եմ ասում, թող որևէ մեկին... -
Ուկրաինայում արտահերթ նախագահական ընտրություններ կանցկացվեն
«Այս ողբերգական օրերին, երբ Ուկրաինան նման ծանր կորուստներ ունեցավ, երբ մահացան մարդիկ բարիկադների երկու կողմերում էլ, մահացածների լուսավոր հիշատակի առջև իմ պարտքն եմ․․․ -
ԱՄՆ-ն սատարում է ՀՀ իշխանություններին կենսաթոշակային համակարգի հարցում
«Մեզ մոտ բանավեճեր կան, որ որոշ մասնավոր ընկերություններ, քաղաքական ուժեր կուզեին, որ մեզ մոտ նույնպես մասնավոր կենսաթոշակային համակարգ լիներ․․․ -
Epress.am-ը չէր թարմացվում Էլէներգիայի խափանման պատճառով
Վերջին 4 ժամվա ընթացքում Epress.am-ը չէր աշխատում Էլէներգիայի խափանման պատճառով։ Հայցում ենք... -
Յանուկովիչի անվան հրապարակից հեռացրել են «Սերգեյ Նիգոյանի անվան հրապարակ» գրությունը
«Այս գիշեր մի քանի հոգի, բայց ոչ սպիտակցիներ, թղթեր են փակցրել, բայց առավոտյան դրանք արդեն չեն եղել», - ասել է նա։ Ակցիան անցկացրել են Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած․․․ -
Մայդանի հետ համերաշխության հայկական կոմիտեն դիմել է միջազգային հանրությանը
Ուկրաինայում ծավալվող գործընթացները էական ազդեցություն են ունենալու հետխորհրդային երկրների ապագայի, հատկապես ԵՄ «Արևելյան գործընկերության» մասնակից պետությունների․․․

Daily Archives: February 21, 2014
Members of the initiative Dem Em ("I am against") tried to disrupt the third annual pension conference today organized by the Pension System Awareness Center in... -
US Supports Armenian Government’s Controversial New Pension Reform
The United States supports the policy adopted by Armenia's authorities in the pension system, said US Ambassador to Armenia John Heffern... -
Missing: Signs Renaming Yanukovych Square in Armenia to Slain Maidan Activist Sergei Nigoyan Square
All evidence of renaming a square in the Armenian city of Spitak in honor of deceased Ukrainian opposition activist of Armenian descent Sergei Nigoyan... -
Opposition MP Explains Why Faction Refuses to Debate Gas Contracts with Russia
The Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction is withdrawing from the process of discussing the creation of a "gas commission" initiated by... -
Family of Accused in ‘Gang Case’ to Appeal to European Court of Human Rights
Ira Davtyan, mother-in-law of David Galstyan (pictured), one of the accused in the "gang case," informed local daily Zhoghovurd today that... -
Almost 300 Million Demanded from Accused in Military Doctor’s Death in Harsnaqar
The plaintiff is demanding 5 million AMD (about $12,122) each in compensation from victims Artak Bayadyan and Garik Soghomonyan, and... -
Carrefour to Open in Armenia in 6 Months
French supermarket chain Carrefour will appear in the Armenian market in 6 month, the company's representative in Armenia, Christian Denal, told...