Daily Archives: Փետրվար 21, 2014
Մասնակիցները հավաքվել են Մատենադարանի դիմաց՝ լապտերներով և թմբուկներով, վանկարկել են՝ «դեմ ենք պարտադիրին», «միացեք», «ոչ կուտակայինին»... -
Ադրբեջանցի գրողի գիրքը՝ հայերեն․ Epress.am-ը ներկայացնում է 4-րդ հատվածը
Սեյմուր Բայջանը գիրքը հայերեն լեզվով թարգմանելու և Հայաստանում այն հրատարակելու բացառիկ իրավունքները տրամադրել է Epress.am-ին․․․ -
«Օլիգարխ Բաղդասարովը փող չունի, որ աշխատավարձ վճարի»․ ակցիա (ՎԻԴԵՈ)
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ Բաղդասարովը վաճառել է ընկերության երկու ինքնաթիռ, ունի գումարներ, սակայն չի ցանկանում պարտքերը մարել․․․ -
Կուտակայինի դեմ պայքարողները, դահլիճ ներխուժելով, խափանել են համաժողովի ընթացքը (ՎԻԴԵՈ)
Բողոքող երիտասարդներին, սակայն, հաջողվել է մտնել դահլիճ, ընդհատել փորձագետներից մեկի ելույթը և ելույթի իրավունք պահանջել, ինչին ի պատասխան՝ կազմակերպիչներն ասել են․․․ -
Սերժ Սարգսյանը բացատրել է՝ ինչու է Յուրի Վարդանյանին նախարար նշանակել
«Ես կարծում եմ, որ գիտեք՝ ձեր առաջնահերթ խնդիրը պետք է լինի Յուրի Վարդանյան լեգենդի օգտագործումը: Բոլորիդ եմ ասում, թող որևէ մեկին... -
Ուկրաինայում արտահերթ նախագահական ընտրություններ կանցկացվեն
«Այս ողբերգական օրերին, երբ Ուկրաինան նման ծանր կորուստներ ունեցավ, երբ մահացան մարդիկ բարիկադների երկու կողմերում էլ, մահացածների լուսավոր հիշատակի առջև իմ պարտքն եմ․․․ -
ԱՄՆ-ն սատարում է ՀՀ իշխանություններին կենսաթոշակային համակարգի հարցում
«Մեզ մոտ բանավեճեր կան, որ որոշ մասնավոր ընկերություններ, քաղաքական ուժեր կուզեին, որ մեզ մոտ նույնպես մասնավոր կենսաթոշակային համակարգ լիներ․․․ -
Epress.am-ը չէր թարմացվում Էլէներգիայի խափանման պատճառով
Վերջին 4 ժամվա ընթացքում Epress.am-ը չէր աշխատում Էլէներգիայի խափանման պատճառով։ Հայցում ենք... -
Յանուկովիչի անվան հրապարակից հեռացրել են «Սերգեյ Նիգոյանի անվան հրապարակ» գրությունը
«Այս գիշեր մի քանի հոգի, բայց ոչ սպիտակցիներ, թղթեր են փակցրել, բայց առավոտյան դրանք արդեն չեն եղել», - ասել է նա։ Ակցիան անցկացրել են Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած․․․ -
Մայդանի հետ համերաշխության հայկական կոմիտեն դիմել է միջազգային հանրությանը
Ուկրաինայում ծավալվող գործընթացները էական ազդեցություն են ունենալու հետխորհրդային երկրների ապագայի, հատկապես ԵՄ «Արևելյան գործընկերության» մասնակից պետությունների․․․

Daily Archives: 21 февраля, 2014
«Нас просто кидают. У олигарха Багдасарова нет средств, чтобы выплатить нам зарплаты, несмотря на судебный вердикт в нашу пользу. Он пренебрег временем, выделенным... -
В Армении противники накопительной пенсии помешали работам съезда
Протестующим, однако, удалось попасть в зал, прервать выступление одного из экспертов и потребовать права выступить. Организаторы заявили, что... -
Россия столь же популярна в Армении, уверен представитель МИД
- В связи с заявлением Путина - насколько реально формирование геополитической оси Москва-Ереван-Тегеран (возможно, и Дамаск) в противовес Баку-Тбилиси-Анкара? -
Президент Армении объяснил, почему Юрий Варданян назначен министром
«Думаю, вы знаете, что вашей главной задачей является использование легенды. Пусть никому не кажется, что я учел большие организаторские способности Юрия Варданяна... -
США поддерживают власти Армении в вопросе накопительной пенсии
Хефферн также сообщил, что действующие в США фонды являются государственными. «У нас существуют дискуссии о том, что некоторые частные компании... -
Площади имени Януковича в Армении вернули имя
Площадь была названа в честь Януковича, поскольку нынешний президент Украины руководил работами строительный бригады, которая после землетрясения... -
Редакция Epress.am 4 часа оставалась без электричества
В ближайшие часы мы попытаемся наверстать информационный поток: за это время в окропленной кровью своих граждан Украине объявили о решении провести новые президентские... -
Армянский комитет солидарности с Майданом обратился к международному сообществу
В удушении свободного волеизъявления украинцев очевидным образом просматривается тот же центр управления с отточенным на Лубянке почерком... -
Армянский депутат объяснил, почему фракция отказывается от обсуждений газовых договоров с Россией
Руководитель фракции АНК Левон Зурабян сообщил в беседе с корреспондентом сайта, что причиной для подобного решения стала неконструктивность Республиканской партии Армении... -
В Армении мать избитого обвиняемого по «делу о банде» обратится в Евросуд по правам человека
Женщина заявила, что ожиданий от армянских судов у нее нет, и она намерена обратиться в ЕСПЧ. Также Давтян сообщила, что зятя избил бывший начальник полиции Ширакской...