Daily Archives: Մարտ 28, 2014
Ի պատասխան՝ Մինասյանը նշել է, որ նախագիծը ներկայացնելու ժամանակ ինչպես քաղաքական մեծամասնությունը՝ ՀՀԿ-ն, այնպես էլ Հակոբյանը բոյկոտել են նիստը... -
«Կին իրավապաշտպանների պաշտպանությունը»․ կլոր սեղան Երևանում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երեկ Երևանում կայացել է «Կին իրավապաշտպանների պաշտպանությունն ազգային, տարածաշրջանային և միջազգային մակարդակներում» խորագրով... -
Մարդիկ hասկացել են` ՌԴ-ն Հայաստանին գազն ամենացածր գնով է տալիս, վստահ է Սերժ Սարգսյանը
«Մենք պետք է կարողանանք ընդունված այդ որոշման մասին գրագետ և ժամանակին բացատրություններ տալ, որպեսզի մարդիկ հասկանան որոշման կարևորությունը... -
Ադրբեջանցի գրողի վեպը՝ հայերեն․ Epress.am-ը ներկայացնում է 14-րդ հատվածը
Սեյմուր Բայջանը գիրքը հայերեն լեզվով թարգմանելու և Հայաստանում այն հրատարակելու բացառիկ իրավունքները տրամադրել է Epress.am-ին: Վեպը հայերեն է թարգմանվում ադրբեջաներենից ռուսերեն․․․ -
ԱՄՆ կոնգրեսականը Թուրքիային կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Քեսաբում հարձակումները կանխելու համար
Հարյուրավոր ընտանիքներ, վախենալով իրենց անվտանգության համար, ստիպված են եղել լքել իրենց տները։ Կան հաղորդումներ, ըստ որոնց, Քեսաբ ներխուժած... -
Թուրքական ավիաընկերությունները պատրաստ են Ղրիմ թռչել
Նա հայտնել է, որ Ռուսաստանն իրենն է ճանաչել Ղրիմի օդային տարածքը, ու համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացվել են Քաղավիացիայի միջազգային կազմակերպություն... -
«Խորհրդային Ռուսաստանի վերակառուցումը»․ Պուտինն իր մանկության երկիրն է ստեղծում
Հարյուր հազարավոր չեչեններ փախուստի դիմեցին՝ Ռուսաստանից դուրս կացարան փնտրելու, բայց Ռուսաստանի տարածքային ամբողջականությունը․․․ -
Կուտակայինի դեմ բողոքողները փակ աչքերով ակցիա են անցկացրել (ՖՈՏՈ, ՎԻԴԵՈ)
Հավաքվածների մեջ մեծ թիվ էին կազմում նաև տարեցները, ովքեր նշել են, որ եկել են իրենց բողոքն արտահայտելու «անօրեն որոշման դեմ»․․․ -
Պատգամավորները բացատրել են՝ ինչու Հայաստանը չէր կարող «կողմ» լինել Ուկրաինայի բանաձևին
Բոլոր այդ պետությունները, որոնք կողմ են քվեարկել Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը, աչք են փակում` Արցախի խնդրի հետ կապված: Ինձ չի հետաքրքրում, թե որ պետություններն են․․․ -
ՍԴ-ն քննում է կուտակայինի հարցը․ դրսում բողոքում են
12։30-ից կուտակային կենսաթաշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի դեմ պայքարող «Դ!եմ եմ» նախաձեռնությունը լուռ ակցիա է սկսել...

Daily Archives: 28 марта, 2014
: «Многие спрашивают нас «Почему женщина-правозащитник? Зачем отделять?». На протяжении лет, работая в этой сфере, и не только в Армении, женщины поднимали... -
Американский конгрессмен призвал Турцию предотвратить атаки радикалов на сирийских армян
«Я глубоко обеспокоен опасной ситуацией, царящей в районе Кесаб в Сирии. Сообщается, что радикальные силы пересекли границу с Турцией, которая находится... -
В Ереване противники обязательной накопительной системы провели акцию с завязанными глазами
Инициатива «Я против» и другие противники обязательного компонента в законе о накопительной пенсии провели символичную молчаливую акцию протеста... -
Депутаты объяснили, почему Армения не поддержала резолюцию по Украине
Украина, Европа и США, по словам депутата, ясно видят, что происходит в Арцахе: «Та же Украина признала независимость Косово, но в вопросе Арцаха она руководствуется... -
Пока КС Армении рассматривает вопрос о накопительной пенсии, на улице проходит молчаливая акция
В ходе рассмотрения иска в суде адвокат Мери Хачатрян заявила, что непонятно, какие расчеты легли в основу решения о возрастном цензе. По ее словам, это противоречит ряду... -
«В Украине сотня кесабов». Армянский депутат предлагает начать смену власти
«Армения проголосовала против резолюции ООН. Армения подумала о проживающих в Украине 330 тысячах армян? Хоть бы воздержались. Если РФ является... -
Омбудсмен обеспокоен угрозами в адрес армянских журналистов и адвокатов
Публичное оскорбление и угрозы в адрес людей в зале суда в первую очередь является неуважительным отношением к самому суду, для чего предусматривается наказание вплоть... -
Газета: Армянские депутаты создают альтернативу союзу добровольцев «Еркрапа»
«Здесь люди, которые сегодня остались без внимания, у которых нет средств, сил. Кроме того, это вытекает из сегодняшней военно-политической ситуации, война будто... -
Турецкие компании готовы летать в Крым. Азербайджан и Узбекистан уже летают
Россия признала своим воздушное пространство над Крымом, и соответствующие документы поданы в Международную организацию гражданской авиации. "Дальше вступают... -
Сотрудникам «Наирит»-а угрожают не выдать зарплат в случае организации акций протеста
Директор компании сообщил сотрудникам о своем разговоре с министром энергетики и природных ресурсов Арменом Мовсисяном, в ходе которого он узнал, что денег не будет...