Daily Archives: Ապրիլ 15, 2014
«Հանդիպեցի նաև ազատամարտիկ-ակտիվիստ Վոլոդյա Ավետիսյանի հետ: Տպավորիչ էր փաստը, որ նրանց բոլորին ավելի շատ հետաքրքրում էր Հայաստանի... -
Արդյոք «գենդեր»-ը պետք է ներառել դասագրքերում․ թեժ քննարկում Երևանում
«Ամոթ է, դուք հայ կանայք եք»,- բղավել է նա, երբ կլոր սեղանի կազմակերպիչներն արգելափակել են նրա մուտքը դահլիճ։ Քիչ անց ժամանած անվտանգության ծառայողները... -
Ականի վրա պայթած գյուղացուն վիրահատել են․ կտրվել է ոտքի թաթի հատվածը
«Ես քիչ առաջ հիվանդանոցում էի, երբ դուրս եկա, իրեն արդեն վիրահատում էին, ես վիրահատարան չեմ մտել, կոնկրետ չգիտեմ՝ ինչն են վիրահատել... -
Ադրբեջանցի զինվորներին ուզում են փրկել «գառլախվելուց»․ Հայաստանում այդ փորձն անհաջող անցավ
«Անցած տարի անցկացվել են ակցիաներ՝ զինվորների բռնի մահվան կապակցությամբ։ Ես հանդիպել եմ Զաքիր Հասանովին։ Մենք քննարկումներ են անցկացրել ավելի... -
Նոր կառավարությունում առաջին երկու նախարարների անունները հայտնի են
Նախագահի մամուլի գրասենյակի փոխանցմամբ՝ Սերժ Սարգսյանի որոշմամբ Էդվարդ Նալբանդյանը նշանակվել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար․․․ -
Երևան-Մոսկվա ավիատոմսը հնարավոր կլինի գնել 49 եվրոյով
Տոմսի նվազագույն արժեքը թռիչքից ավելի քան 3 օր առաջ գնելու դեպքում մի կողմի համար կկազմի 49 եվրո, թռիչքից մինչև 3 օր ժամկետում գնելու դեպքում... -
Բերդավան գյուղի բնակիչը պայթել է ականի վրա․ ՊՆ
Ապրիլի 15-ին Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ, 56-ամյա Ռաֆիկ Մուղդուսյանը և Հաղթանակ գյուղի բնակիչ, 49-ամյա Գաբրիել Բաբիկյանը... -
Հայաստանի դեօկուպացիան և Ադրբեջանի հետ երկխոսությունն ընդդեմ Պուտինի
«Միայն այդ ժամանակ կկարողանանք ասել, որ Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխում է տեղի ունեցել։ Այսինքն, դա կնշանակի, որ իշխանության ձգտող... -
«Զբոսանքի վայրում տեղադրվել է նստարան»․ ՄԻՊ-ը՝ ԱԱԾ-ի ձերբակալվածների պահման վայրում փոփոխությունների մասին
Խցում եղած անբարեկարգ վիճակը շտկելու համար կատարվել են համապատասխան վերանորոգման աշխատանքներ... -
Ամերիկյան դատարանը որոշում կկայացնի խարդախության մեջ մեղադրվող հայերի գործով
Փարսադանյանին մեղադրանք է ներկայացված բանկային խարդախության և անձնական տվյալների յուրացման մեջ։ Նրա փաստաբան Էնդրյու Ֆլայերը...

Daily Archives: 15 апреля, 2014
«Эта программа имела бы смысл 5 лет назад. Но теперь, сегодня, 15 апреля 2014 года, [в этом пакете предложений] нет ничего о ситуации на сегодняшний день... -
Подорвавшемуся на мине армянскому сельчанину оторвало ступню
«Я был недавно в больнице. Когда вышел, его все еще оперировали, в операционную я не входил. Что именно оперировали, я не знаю, но когда мы выносили раненых... -
Известны имена двух министров в составе нового правительства Армении
Эдвард Налбандян и Сейран Оганян сохранили за собой должности в армянском правительстве. Соответствующие решения 15 апреля подписал Серж Саргсян... -
Азербайджанских солдат хотят избавить от «опускания». В Армении это не помогло
После процедуры «сования в туалет» солдат получает статус «опущенного»: с ним нельзя общаться, делить трапезу, садиться за один стол, подавать руку... -
МО: Двое подорвались на мине в приграничном селе Армении, есть жертва
15 апреля житель села Бердаван Тавушской области Армении, 56-летний Рафик Мугдусян и 49-летний уроженец села Ахтанак Габриэль Бабикян подорвались... -
Омбудсмен об условиях содержания арестованных: В месте для прогулок установлена скамья
Омбудсмен выразил обеспокоенность вероятностью содержания арестованных более 72 часов, в результате чего директор СНБ поручил строжайше... -
Ереван и Москву свяжет четвертая авиакомпания
Минимальный тариф при покупке билета на сайте авиакомпании более чем за 3 дня до вылета в одну сторону составит 49 евро без учета агентских сборов, менее чем за 3 дня до вылета – 69 евро. -
Деоккупация Армении и прямой диалог с Азербайджаном против гимнастики Путина
- И почему только Кочарян? Левон Тер-Петросян тоже может стать президентом. Все, кто сейчас в истеблишменте - могут. Неопределенность - залог стабильности... -
Жалоба художников отклонена. Их могут оштрафовать за граффити политзаключенного
«Это дело в очередной раз доказывает, что Национальное Собрание игнорирует принятые Конституционным судом Армении решения, а также то, что КС не... -
29 апреля может состояться подписание договора о вступлении Армении в Таможенный союз
Издание отмечает, что на данный момент нет окончательного решения по поводу порядка 900 товаров, таможенная пошлина на которые в Армении ниже, чем...