Daily Archives: Մայիս 13, 2014
«Այդ խաղաղարարությունը, որ տուն, զավակ կորցրած մարդկանց դժբախտության հաշվին շրջագայում են աշխարհով մեկ՝ իրենց թանկարժեք հոնորարներով, իրենց թանկարժեք... -
Պայքար ստվերի դեմ, որը կբերի նոր գնաճի. Նոր նախագիծ ԱԺ-ում
Այստեղից չե՞ք կարող արդյոք եզրակացնել, որ շաքարի հումքի հետ ներկրվում է շաքարավազ, և այսպես արվում է, որպեսզի մաքսատուրքեր, հարկեր չառաջանան․․․ -
«Մինչ այս պահը ոչ մեկի հարցազրույց չեմ տվել»․ Արթուր Ալեքսանյանը՝ տարածված լուրերի մասին
Հարցին, արդյոք հարցազրույց չի՞ տվել Slaq.am-ին, որտեղ իր անունից հերքվում է տեղի ունեցածը, Ալեքսանյանը կրկին պնդել է, որ ոչ մի լրատվամիջոցի հետ այդ թեմայով չի զրուցել․․․ -
Վարչապետին ուղղված նամակները մնում են դարակում. բնապահպանը դիմում է ԱԺ-ին
«Մեզ մոտ ընդունվել են օրենքներ, որոնցով օրինականացվել է թալանը: Եթե իրոք ինչ-որ բան ուզում է փոխել, վարչապետը հենց այստեղից պետք է սկսի: Թող նոր օրենքները ներկայացնեն ԱԺ․․․ -
«Տեղեկատվական պատերազմ» Գեորգի Վանյանի հետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Խաղաղարար նախաձեռնությունների կովկասյան կենտրոնի» ղեկավար, իրավապաշտպան Գեորգի Վանյանը հաղորդման հեղինակ Յուրի Մանվելյանի հետ զրուցում է ադրբեջանցիների հետ հնարավոր երկխոսության... -
Ակտիվիստը ոստիկանի հարվածից մեքենայում ուշագնաց է եղել, պատմել է ընկերը
«Չտեսա՝ ոստիկանը կոնկրետ որ հատվածին հասցրեց հարվածը, բայց Դվինը ուշագնաց եղավ ու մի քանի րոպե նույն ոստիկանն էլ նրան ուշքի էր բերում, հարցնում էր՝ «հը, հիմա լա՞վ ես»․․․ -
Ռուսաստանը Հայաստանին ու Ղրղզստանին հանդիսավոր կերպով կլինիկա-ավտոմոբիլ կնվիրի
Շարժական կլինիկաների հանձնման արարողությանը կմասնակցեն ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Օլեգ Եսայանն ու ՌԴ-ում Ղրղզստանի դեսպան Բոլոտ Ջունուսովը։ -
«Ջեյմս Ուորլիքը նոր բան չասաց»․ Սերժ Սարգսյանը՝ Ղարաբաղի խնդրի լուծման մասին
Յուրաքանչյուր հակամարտություն ունի իր ծագումնաբանությունը, պատմությունը, յուրաքանչյուրի լուծման համար կան նախադրյալներ: Միջազգային իրավունքի սուբյեկտներն իրենց ընկալումները և խնդրի լուծման ճանապարհները պայմանավորում են հենց այդ նախադրյալներով -
«Կուտակայինի» նախագիծն ընդունվեց․ ՀՅԴ-ն մտափոխվել էր
ՀՅԴ անդամ Արծվիկ Մինասյնանն ասել է, որ իրենք ևս ձեռնպահ են քվեարկելու: Երեկ հարցի քննարկմանը Մինասյանն ասել էր, որ ՀՅԴ-ն կողմ կլինի նախագծին․․․ -
Սարգսյանի և Օլանդի ժամանելուց առաջ Մաշտոցի պուրակում ակտիվիստներ են բերման ենթարկվել
բերման են ենթարկել ակցիայի մասնակից 7 ակտիվիստի, այդ թվում՝ Անի Խաչատրյանին, Գևորգ Սաֆարյանին, Միկա Էլիզբարյանին, Աննա Շահնազարյանին, Արսեն Օհանյանին և Դվին Իսրայելյանսին․․․

Daily Archives: May 13, 2014
“I Have Not Given Interviews to Anyone”: Wrestler Artur Aleksanyan on Incident with Shirak Police Chief
Armenian Greco-Roman wrestler, three-time European Champion, and Olympic bronze medalist Artur Aleksanyan (pictured) neither confirms nor denies the news... -
Armenian Environmentalists Propose New Laws in Mining Sector: Letters Not Delivered to PM
In the open letter, the environmentalist described the unjustified privileges mining companies have in Armenia: they don't pay for damage to the land or water system or... -
“Information Warfare” with Human Rights Defender Georgi Vanyan
Caucasus Center of Peace-Making Initiatives chairperson, human rights defender Georgi Vanyan talks to one of the editors of Epress.am, Yuri Manvelyan... -
Activist Lost Consciousness in Police Car, Says Friend
While being detained by police earlier today, Mashtots Park activist Dvin Isanyans lost consciousness in a police car from blows inflicted by a police officer. -
Activists Detained Prior to Sargsyan’s and Hollande’s Arrival at Mashtots Park
Since 10 am today, civil society activists fighting to protect Mashtots Park were gathered at the central Yerevan park to disrupt a ceremony to rename the park... -
Armenian Parliament Adopts Revised Pension Bill
Armenia's National Assembly just now adopted the revised bill on the funded pension with 68 votes in favor; 12, against; and 36, abstentions. -
Voting on Revised Pension Bill Postponed: MPs Running Late
The revised bill on the funded pension system was to have been put to a vote in the National Assembly today; however, National Assembly President Galust Sahakyan said... -
Putin Can Initiate Provocations Against Azerbijan: Guluzade
As long as Russia is not yet neutralized by global economic, diplomatic, and other sanctions, there can be no talk of peace in Karabakh... -
France’s Hollande Suggests Armenia Can Cooperate with EU While Joining Customs Union: Azatutyun
The European Union should upgrade its relationship with Armenia to political “association” despite Yerevan’s plans to join the Russian-led Customs Union... -
Former Justice Minister Refused Chief of Staff of Armenian Parliament Position: Press
Former Minister of Justice of the Republic of Armenia (RA) Hrayr Tovmasyan turned down the position of Chief of Staff of the RA National Assembly