Daily Archives: Մայիս 22, 2014
Համամասնության վերականգնելու մասին առաջարկին դեմ է հանդես եկել ՀԱԿ խմբակցությունը: Խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն ասել է... -
22 Մայիս
Արքայազն Չարլզից բացատրություն են պահանջում Պուտինին Հիտլերի հետ համեմատելու համար
Մայիսի 21-ին Կանադայի Գալիֆաքս քաղաք իր այցի ժամանակ Անգլիայի թագաժառանգը, ենթադրաբար, Պուտինին համեմատել է Ադոլֆ Հիտլերի հետ։ «Պուտինն անում է այն, ինչ անում էր Հիտլերը»,- ասել է արքայզնը։ -
Կառավարության ծրագիրն ընդունվեց․ կողմ էին միայն ՀՀԿ-ն և ՕԵԿ-ից դուրս եկած պատգամավորը
Ծրագրին դեմ է քվեարկել Խաչատուր Քոքոբելյանը, իսկ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանը և ՀԱԿ-ի պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը ձեռնպահ են մնացել․․․ -
Լևոն Զուրաբյանը ԱԺ-ում հիշեցրել է նախարարների անցյալի մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Արդարադատության նորանշանակ նախարար Հովհաննես Մանուկյանը, Epress.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Լևոն Զուրաբյանի ելույթի՝ իրեն վերաբերող հատվածին, պնդել է․․․ -
Լրագրողը հրաժարվել է տեխնիկան ոստիկանների մոտ թողնել․ նրան ՀՔԾ չեն թողել
«ՀՔԾ-ի անգործությունը թույլ է տալիս ենթադրել, որ իրենք շահագրգռված չեն մեղավորներին պատժելու ու ապացույցը երեկվա միջադեպն էր, որը հատուկ արվել էր քննչական գործողությունները․․․ -
Մեղադրյալը ՄԻՊ-ին պատմել է՝ ինչպես էր իրեն սպառնում քրեականի նախկին պետը
Հետո մի օր էլ ինձ ասեցին, որ հորեղբայրս է եկել տեսակցության, սակայն պարզվեց, որ դա Գևորգյանն է: Նա առանձնասենյակում զրուցեց ինձ հետ ու ասեց՝ նենց մի արա, որ այլ ձևերով քեզ հասկացնենք․․․ -
«Բելառուսական հողերի համար կպայքարեմ անգամ Պուտինի դեմ»․ Լուկաշենկո
Լուկաշենկոյի խոսքով՝ Ռուսաստանը պետք է նախ իր հողերը մշակի, հետո անցնի ուրիշներին։ -
Կառավարության ծրագրի քվեարկությանը կմասնակցի միայն ՀՀԿ-ն (թարմացված)
ՀՅԴ, ՀԱԿ, ԲՀԿ և «Ժառանգություն» խորհրդարանական «քառյակը» որոշել է չմասնակցել կառավարության ծրագրի քննարկմանը, որն անցկացվելու է այսօր 17.30-ին․․․ -
Դատարան դիմելը՝ էլեկտրոնային եղանակով․ նախարարը խոսել է առաջնահերթություններից
«Առաջին՝ Կառավարությունը կարևոր է համարում արդարադատության համակարգի բարեփոխումը: Գաղտնիք չէ, որ դատարանը վստահություն չի վայելում... -
Ինչու Կառավարության ծրագիրը դուր չի եկել ԲՀԿ-ին ու ՀՅԴ-ին
«Կուզենայինք տեսնել կառավարության վճռականությունն ընդդիմության մասին օրենքի ընդունման մասով: Առանց փոխադարձ զսպումների հնարավոր չէ աշխատել և հասնել արդյունքների․․․

Daily Archives: May 22, 2014
The program of the new Armenian government was adopted in parliament today, with 70 votes in favor, 1 opposed, and 2 abstentions. -
Prosperous Armenia Party, Dashnaktsutyun Complain About Government’s Proposed Program
There is no analysis of the current situation is in the government program; moreover, there isn't a single criticism, said Prosperous Armenia Party MP Stepan Margaryan... -
New Justice Minister Proposes Reforms in Armenia’s Justice System
Construction of new penal institutions, public services from a single window, no misuse of imprisonment as a measure of restraint, introduction of a probation system, and... -
Armenian Citizens Increasingly Travel to Turkey
From January to March of this year, 11,150 citizens of the Republic of Armenia travelled to Turkey — almost 4% higher than the same period last year. -
“Donkeys are Beaten, Not Women”: Respondents of Domestic Violence Survey in Gavar
Some of the survey respondents said beating would be justified in the case of the wife's infidelity. -
Russian Gas Supplied to Armenia More Expensive than Iranian Gas: Newspaper
"Armenian authorities preferred expensive Russian gas over cheaper Iranian gas, which is simply nonsense in economic terms and has a political subtext... -
Former PM to Renounce Party Membership to Become Armenian Ambassador: Press
Former Prime Minister of Armenia Tigran Sargsyan in the near future will freeze his membership to the ruling Republican Party of Armenia... -
Education Minister Defends Religious Education in Armenia’s Public Schools
"The law mandates that public education be secular. However, courses in the history of the Armenian Apostolic Church are part of the public school curriculum and... -
Georgia’s Role in Unifying South Caucasus Countries to be Discussed in Tekali
The role and potential of Georgia in the matter of the possibility of unification of the countries of the South Caucasus into a single union will be discussed on...