Daily Archives: Հուլիս 1, 2014
Խաչատրյանի պաշտպան Գիվի Հովհաննիսյանը ETV-ի հետ զրույցում ասել է, որ իր պաշտպանյալն ի պաշտոնե որևէ հնարավորություն չուներ փոփոխություններ... -
Կառավարությունը քննարկելու է անապահով ընտանիքների համար էլէներգիայի թանկացումը մեղմելու հարցը
«Խնդրին լուծում տալու նպատակով վարչապետը հանձնարարել է ֆինանսների, էկոնոմիկայի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարներին մշակել շուրջ 105 հազար․․․ -
Հակառակորդի դիվերսիան կասեցվել է․ ՊՆ խոսնակ
«Հակառակորդը փորձել է շրջապատման մեջ առնել ՀՀ Զինված ոըժերի դիրքերից մեկը: ՀՀ ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած համապատասխան միջոցառումների արդյունքում․․․ -
Բողոքող քաղաքացիների նկատմամբ բռնություն կիրառելու դեպքերի առթիվ քրգործ է հարուցվել
ՀՔԾ-ի կողմից նախապատրաստված նյութերի համաձայն՝ հունիսի 23-ին Երևանի տարբեր բժշկական հաստատություններ բուժօգնության են դիմել քաղաքացիներ․․․ -
Հովիկ Աբրահամյանն իր փոխարեն վարդենիսցիների մոտ մարզպետին ուղարկեց
«Այսօր ժամը 11-ից սպասում էինք վարչապետին, բայց մարզպետը եկավ, տեղեկացրեց, որ Աբրահամյանն է հրահանգել գալ ու տեղում պարզել՝ ինչն ինչոց է․․․ -
2014-ի 6 ամիսներին բանակում զոհերի թիվն աճել է 30 տոկոսով․ տեղեկանք
2014 թվականի առաջին կիսամյակում ՀՀ զինված ուժերում մահացել է 23 զինծառայող 22 միջադեպի հետևանքով, որոնցից միայն 16-ի մասին է տարածվել... -
ԱՄՆ-ից պահանջում են չօգնել Տիգրան Սարգսյանին արդարադատությունից խուսափելու հարցում
Մենք պահանջում ենք, որպեսզի ԱՄՆ-ն մեղսակից չլինի Տիգրան Սարգսյանի կատարած հանցանքներին և նրա՝ արդարադատությունից խուսափելու մտադրությանը... -
«25 տարի՝ հարաբերական հանգիստ»․ սահմանին լարվածությունը թուլացել է
Պառավաքարի գյուղապետ Ռոման Մարգարյանը նշել է, որ վերջին կրակոցը հնչել է այսօր13։30-ի սահմաններում՝ «հիմնական կրակոցները լինում են օրվա ընթացքում՝․․․ -
Հանձնաժողովը Էլէներգիան Հայաստանում թանկացրեց 10 տոկոսով՝ անկախ բողոքներից
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը րոպեներ առաջ էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման մասին որոշում կայացրեց։ Ներկայիս 38 դրամի... -
Էլէներգիայի դեմ բողոքողները փորձեցին փակել փողոցը․ ոստիկանները հեռացրեցին նրանց (թարմացված)
Ակցիայի վայր են եկել նաև ոչ իշխանական խմբակցությունների պատգամավորները․ ՀԱԿ-ից՝ Լևոն Զուրաբյանն ու Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արծվիկ Մինասյանը, ԲՀԿ-ից․․․

Daily Archives: 1 июля, 2014
«Противник попытался окружить одну из позиций ВС Армении. В результате соответствующих мероприятий, предпринятых передовыми... -
Учаcтники акции в Ереване пожаловались на полицейских: возбуждено уголовное дело
Согласно пресс-релизу Службы, граждане представили сообщения о том, что 23 июня 2014 года приняли участие в акции протеста на ул. Сарьяна, 22... -
Армянский премьер отправил губернатора к пострадавшим от урагана варденисцам
Овик Абрамян не намерен навещать ожидающих его пострадавших от урагана жителей Вардениса. В пресс-центре правительства сообщили... -
За 6 месяцев текущего года смертность в ВС Армении и Карабаха выросла на 30%
Согласно представленной статистике, только 11 из 23 случаев смерти в отмеченный период произошли в результате нарушения режима прекращения огня... -
США призывают не помогать экс-премьеру Армении избежать правосудия
«Мы пишем, чтобы проинформировать Госдеп США о том, что бывший премьер Армении Тигран Саркисян причастен к отмыванию миллионов долларов... -
«25 лет относительного спокойствия». На границе спало напряжение
По словам главы администрации села Мовсес Арарата Аваляна, прекращение обстрела еще не значит, что опасность миновала: «Относительно спокойно... -
В Армении на 10% подорожает электроэнергия, постановила Комиссия
Присутствовавшие на заседании члены неправительственных фракций потребовали от членов Комиссии либо не принимать решение, либо отложить... -
Почему в Армению импортировали электроэнергию из Грузии: обсуждение
Арам Манукян обратился к представителям структуры, заявив, что в 2012-2013г.г., согласно имеющимся у него данным, Армения импортировала электроэнергию... -
Противники подорожания электроэнергии попытались перекрыть улицу в Ереване (обновлено)
Замначальника полиции Еревана Валерий Осипян предложил выбрать нескольких участников акции, которые примут участие в заседании. Однако проестующие... -
Премьера все нет: порядка 100 граждан собрались на подступе к армянскому Варденису
«Что мы можем сделать? Нам сказали, что он приедет, вот мы и ждем. Пусть увидит своими глазами, в какой ситуации мы оказались, и решит вопрос...