Daily Archives: Նոյեմբեր 10, 2014
- Ֆեմինիզմն ինձ համար այն մշակութա-քաղաքական դիտակետն է, որտեղ քննադատությունը և պայքարը օժտվում են կիրառականությամբ․․․ -
Ինտեգրման նախարարությունը ստեղծվում է ԵՏՄ-ից եկող ճնշումների պատճառով, վստահ է պատգամավորը
Նախարարության ստեղծման հարցի քննարկման ժամանակ Արզումանյանը նկատել է, որ Կառավարությունը իրարամերժ քայլեր է անում՝ մի կողմից գնալով... -
ՀՔԾ֊ի պաշտոնյային մեղադրում են կալանավորին բանտում ծեծելու մեջ․ «Փաստինֆո»
ՀՔԾ ընդհանուր բնույթի հանցագործությունների վարչության պետի տեղակալ Վահագն Մուրադյանը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում ծեծի է ենթարկել իր վարույթում... -
«Տարաձայնություններ մշտապես կան, բայց դրանք հաղթահարվում են»․ ՀԱԿ֊ի և ԲՀԿ֊ի մասին
Այդ փաստը մեկնաբանելով` Մարգարյանն ասել է, որ հանրահավաքներ անցկացնելու մասին հայտարարություն չէր արվել, իսկ իրազեկումն ուղարկվել էր... -
Ադրբեջանը Հյուսիսային Կորեա չի դառնա․ հանրահավաք Բաքվում
«Ընտրությունները կեղծելու փաստը հաստատել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակը․․․ -
Դատավորների եռյակը պատվեր է կատարում․ փորձագետը՝ զոհված զինվորի գործի մասին
Ռուբեն Մարտիրոսյանը պնդում է, որ դատապարտված երիտասարդները սպանության կամ ինքնասպանության հասցնելու հետ կապ չունեն... -
Պատգամավորը բացատրել է՝ ինչու է Ստեփանակերտում փակ նիստ գումարվել
«Հարցերի նրբանկատությունը հաշվի առնելով՝ որոշել ենք փակ նիստ գումարել: Տարբեր դեպքեր են եղել, օրինակ, ռազմական համագործակցության պայմանագրեր․․․ -
Վերաքննիչից այլ որոշում են ակնկալում ԶԼՄ֊ի կողմից ատելության խոսքի տարածման գործով
Հայկուհի Հարությունյանը նշել է, որ, ըստ Եվրոպական դատարանի՝ պարտադիր չէ, որ արտահայտության հեղինակը կոչ հնչեցնի, որպեսզի լսողները որոշակի... -
Գալուստ Սահակյանն ասել է՝ ինչու է անջատում միայն Զարուհի Փոստանջյանի բարձրախոսը
«Մի բան է, երբ պատգամավորները բանավիճում են, այլ բան է, որ պատգամավոները պետությանը վարկաբերկում են։ Ես չեմ կարծում, որ այստեղ պետք է հնարավորինս հավասար... -
Վաղը ԱԺ֊ն կքննարկի ԼՂՀ֊ի անկախությունը ճանաչելու մասին օրինագիծը
Քննարկումը տեղի է ունենալու վաղը 14։30-ին, քանի որ «Ժառանգություն» խմբակցությունը այն ներկայացրել է որպես հրատապ հարց...

Daily Archives: 10 ноября, 2014
Прискорбно: вы говорите, что не владеете информацией. Прискорбно, что только у большинства нет информации, которая известна всему... -
Чиновника из ССС обвиняют в избиении арестанта армянской тюрьмы
«Допрос в уголовно-исполнительном учреждении уже завершился, на месте были адвокат, сопровождающие – сотрудники УИУ... -
«Судьи выполняют заказ». Дело о смерти армянского военнослужащего
«Я обосновал отвод и тем, что, принимая к производству дело Саакяна, тройка решила рассмотреть его в апелляционном порядке, что еще... -
СССР ушел, гомофобия осталась
«Что, «петухи» тоже люди?» - этот стон, как песня, несется со всех уровней властной иерархии... -
Депутат объяснил, почему выездное заседание в Степанакерте было закрытым
«Учитывая специфику воспросов, мы решили провести закрытое заседание. Были разные случаи, к примеру, договоры о военном... -
Азербайджан не станет Северной Кореей, пообещали на митинге в Баку
- В Советское время студенты на свои стипендию могли купить авиабилет в Москву, а теперь стипендий не хватает даже для поездки в районы Азербайджана. -
От Апелляционного суда ждут иного решения в деле о распространении слов ненависти армянским СМИ
Арутюнян заявила, что необязательно, чтобы автор выражения призывал к определенным действиям. Лишь выделение автором... -
Армянскому депутату отключают микрофон по причине «компрометирующих государство» выступлений
«Одно дело, когда депутаты дискутируют, другое дело, когда они компрометируют государство. Я не думаю, что вопрос нужно рассматривать... -
Парламент Армении обсудит проект о признании независимости Карабаха
Обсуждение состоится 11 ноября, так как «Наследие» представила проект в качестве срочного вопроса. Об этом, представляя повестку четырехдневки... -
«Процветающая Армения» ответила на предостережение оппозиции
Каждая политическая сила-участница инициированного тремя политическими партиями Общенационального движения имеет право самостоятельно...