Daily Archives: Ապրիլ 8, 2015
Մեղրիի և Ագարակի քաղաքապետարաններից «Իրազեկ քաղաքացիների միավորմանը» հայտնել են, որ այդ տարածքում գազաֆիկացված են միայն զորամասերը․․․ -
ԱԳՆ դիմումից հետո էլ Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանը հրաժարվում է զբաղվել դատապարտված քաղաքացու գործով
«Այսօր, սակայն, մենք Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանից ստացել ենք նամակ կրկին այն մասին, որ նա չի կարող զբաղվել այս գործով»,- ասել է Հասմիկ Վանյանը: -
Սեֆիլյանին ձերբակալեցին, ինչպես Շանթին՝ Պուտինի այցի նախօրեին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կինոռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանը Epress.am-ի հետ զրույցում Սեֆիլյանի և ընկերների ձերբակալությունը համեմատել է Շանթ Հարությունյանի և ընկերների ձերբակալության հետ․․․ -
Նախարարը Քննչականի հայտարարության մեջ անմեղության կանխավարկածի խախտում չի տեսնում
«Այ, եթե ասեք՝ ես ինչպես կարող եմ երկատվել, կպատասխանեմ որպես մարդ: Իմ ցանկացած մեկնաբանություն որպես իրավաբան դիտվելու է որպես մեկնաբանություն․․․ -
«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամներին արգելել են մամուլ կարդալ և զանգել հարազատներին
«Դիտորդական խմբի անդամների համար անհասկանալի հիմքով նաև վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից արգելանք է դրվել «կապն արտաքին աշխարհի հետ» իրավունքից օգտվելու վրա... -
Ղարաբաղում հակառակորդի գնդակից զինվոր է զոհվել․ ՊՆ
Ապրիլի 7-ին՝ ժամը 17:15-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական... -
Ծառուկյանի հետ ստվերային պայմանավորվածություն չեմ ունեցել․ Քոչարյան
«Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ իրավիճակի հանգուցալուծման բարձր հավանականությունը և կիրառվող պատժամիջոցները վերացումը... -
«Գործ սարքելու համար»․ «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամի տունը 4 ժամ խուզարկում էին․ «Ասպարեզ»
Մոտ 20 հոգի, 5֊7 մեքենայով եկել, առավոտվանից խուզարկում էին մեր բնակարանը։ Տան բաց տանիքի միջից փաթեթավորված նռնակ են հայտնաբերել... -
Լևոն Անանյանի որդին սրճարան է կառուցում Գրողների միության շենքի դիմաց․ «ՀԺ»
Հայաստանի գրողների միությունում երեկ «ՀԺ»-ն տեղեկացել է, որ տարածքը վարձակալության է տրվել «Լևոն և Հայկ» ՍՊԸ-ին 2012 թվականի հուլիսին... -
Սերժ Սարգսյանի հնարավոր այցին ընդառաջ բնակիչներից պահանջել են ներկել տները․ «Ժողովուրդ»
Թերթի տեղեկություններով՝ ապրիլի 2–ին քաղաքապետարանի աշխատակիցներն այցելել են Մասիսի Երևանյան փողոցի բնակիչներին և անվճար մոխրագույն ներկ բաժանել...

Daily Archives: 8 апреля, 2015
В частности, отмечает общественная организация, цель программы заключалась в том, чтобы путем поставки газа в квартиры улучшить социальное положение... -
Как политзаключенного: ветерана Карабаха арестовали перед визитом Путина
«И в этот раз власти готовятся к визиту Путина. Как запаивают крышки люков, когда по ним должен проехать Путин, так и теперь, решается примерно... -
Арестованным армянским оппозиционерам запрещают связываться с внешним миром
«На непонятном для членов Группы основании орган, осуществляющий производство, поставил запрет на право связи с внешним миром», - говорится в сообщении... -
В Карабахе от пули противника погиб солдат — Минобороны
7 апреля на боевой позиции одной из военчастей, дислоцированных в восточном направлении Армии обороны Карабаха... -
Экс-президент Армении открестился от политически поверженного олигарха
По его словам, расформирование «Процветающей Армении» упростило жизнь властям, вместе с этим усилило существующую в стране политическую монополию... -
Сын бывшего председателя строит кафе рядом с Союзом писателей Армении – газета
«Наше условие заключалось в том, чтобы в этом кафе-сквере создали литературно-культурную среду, днем за чашкой кофе читали поэзию. Может, будет экран... -
До возможного визита президента Армении жителей Масиса обязали покрасить стены зданий
2 апреля сотрудники мэрии посетили жителей Ереванской улицы Масиса, раздали бесплатную серую краску и потребовали в течение двух дней покрасить... -
О гибели армянского военнослужащего сообщили в день похорон
«Был туман. Когда он рассеялся, противник открыл огонь, в него попало 3 пули. Пока звали на помощь, Кешишоглян, наверно, пытался доползти до постов...