Daily Archives: Ապրիլ 15, 2015
Այս նախաձեռնությունները վկայում են աճող քաղաքացիական գիտակցության և Թուրքիայի հայազգի բնակչության դեմ իրականացված հանցագործություններն ընդունելու... -
«Հայերից էլ վատ»․ Մեջլիսում քննարկել են Բաքվում Եվրոպական խաղերի արատավորումը
«Հաշվի առնելով Ադրբեջանում տիրող մարդու իրավունքների սարսափելի իրավիճակը՝ արևմտյան կառավարությունները պետք է վիզային արգելք մտցնեն մարդու իրավունքների․․․ -
Կոռուպցիոն համակարգի պատճառը․ Հայաստանում հոգեբույժները չեն վերահսկվում
«Հիմա էլ քաղաքացիական են դիմել: Եթե հոգեբուժարանը ինքն է ընդունում, որ Ժուլետա Ամարիկյանը չի գիտակցում իր գործողությունների բնույթը, ինչպե՞ս է դիմում դատարան․․․ -
Սեյմուր Բայջանը գիրքը հայերեն լեզվով թարգմանելու և Հայաստանում այն հրատարակելու բացառիկ իրավունքները տրամադրել է Epress.am-ին: Վեպը հայերեն է թարգմանվում․․․ -
Պուտինը Իրանին զենք տվեց ու հայտարարեց՝ Իսրայելին վտանգ չի սպառնում
Կրեմլի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Նեթանյահուն մտահոգություն է հայտնել Իրանից էմբարգոն հանելու վերաբերյալ... -
Կալանավորված ընդդիմադիրների և նրանց հարազատների տեսակցության արգելքն անհիմն է
Մենք կապվել ենք Գյումրու մեր փաստաբան կոլեգաներից մեկի՝ Հայկ Հարությունյանի հետ: Կապվել ենք նաև ՄԻՊ-ի գրասենյակ հետ և խնդրել փաստաբան... -
Կանանց բռնաբարում են ու «նվեր» տալիս․ Իրաքում եզդիների վիճակն աղետալի է
Իրավապաշտպան կազմակերպությունը թեմայի շուրջ զրուցել է նաև տասնյակ միջազգային ու տեղական օգնական ուժերի ներկայացուցիչների, բժիշկների... -
Զինվորի մահվան փաստով քրեական գործ չեն հարուցի․ «Փաստինֆո»
ՀՀ քննչական կոմիտեից կայքին հայտնել են, որ բժշկական վկայականի համաձայն` Հայկ Մարգարյանի մահը վրա է հասել աորտայի կրծքային հատվածի... -
Ինչու է «Հիմնադիր խորհրդարանը» բողոքարկում առաջնորդներին կալանավորելու որոշումը
«Սա արդեն քաղաքական հարց չէ, քանի որ նրանք գտնվում են անազատության մեջ: Մենք չգիտենք իշխանությունների կողմից օրենքի ոտնահարումները... -
Հայաստանցի արտահանողները ՌԴ֊ում ապրանքն իրացնելու հետ կապված խնդիրներ ունեն․ «Ժողովուրդ»
Հայաստանից Ռուսաստան ապրանքների արտահանման ժամանակ այս տարի մի նոր երևույթ է սկսել ի հայտ գալ՝ հիմնականում փչացող ապրանքների դեպքում...

Daily Archives: 15 апреля, 2015
«Если психиатр может дать человеку заключение, способное полностью изменить его судьбу, и за этим психиатром не осуществляют контроль... -
«Хуже, чем у армян». В Меджлисе обсудили очернение Европейских игр в Баку
- Такие организации постоянно вели кампании против Азербайджана, занимаются этим и сейчас. Эти организации финансируются одними и теми же кругами, и выражают позицию армян... -
Уголовное дело по факту смерти сержанта в Карабахе не заведут
Согласно медицинскому заключению, смерть наступила в результате аневризма грудного отдела аорты. За отсутствием состава преступления... -
Граждан Азербайджана будут наказывать за утаивание иностранцев
Гражданин Азербайджанской Республики, принявший гражданина иностранного государства и не сообщивший об этом соответствующему исполнительному... -
Почему инициатива обжалует решение об аресте армянских оппозиционеров
«Это уже политический вопрос, так как они находятся в неволе. Мы не знаем, сколько еще должны продолжаться нарушения закона со стороны властей... -
Япония перестанет называть Сакартвело по-русски
Поначалу Токио фактически отказал Тбилиси в его просьбе. В правительстве Японии опасались, что такая перемена вызовет неразбериху, поскольку Грузию можно... -
Путин дал Ирану оружие и сказал: Израилю ничто не угрожает
Израиль может начать поставлять оружие на Украину в ответ на снятие Россией эмбарго на поставки ракетных комплексов С-300 в Иран. -
У армянских бизнесменов проблемы с реализацией товаров в России — «Жоховурд»
Армянские предприниматели неспособны реализовать свой товар на территории России по более высокой цене (российские предприниматели, в соответствии с каждой... -
Армения увеличила процентную ставку кредита Карабаху — «Айкакан жаманак»
Ежегодно с 1993 года правительство Армении предоставляет Карабаху средства из госбюджета, оформляет это в качестве кредита и постоянно...