Daily Archives: Հոկտեմբեր 26, 2015
Երկու շաբաթից մեզ մոտ ընտրություններ են․ չկա նախընտրական մթնոլորտ։ Նախկինում թեկնածուներին գոնե եթեր էին տրամադրում հանրային հեռուսաընկերությունում... -
Չի նշում Սուրիկ Խաչատրյանի և Ռուբեն Հայրապետյանի անունները․ ԱԺ֊ում դժգոհ են օմբուդսմենից
Մանուկյանին դուր չի եկել նաև այն, որ օմբուդսմենը խոսում է խնդիրների, խախտումների մասին, սակայն չի նշում, թե ովքեր են դրանք իրականացնում... -
«Մանիպուլյացիա»․ ինչպես է Հայաստանում աճում ընտրողների թիվը
Այսինքն՝ նշված 22 տարիների ընթացքում ՀՀ բնակչությունը պակասել է շուրջ 500 հազարով, միաժամանակ նույնքանով ավելացել է ընտրողների ընդհանուր թիվը... -
«Ուզում եք ասենք՝ հանրաքվեն կեղծիքով է անցնելու»․ նույնականացման քարտերին կողմ է միայն ՀՀԿ֊ն
«176 հազար քաղաքացի ունի միայն նույնականացման քարտ, անձնագիր չունի։ Շատ հեշտ կլինի պետության միջոցներով այդ 176 հազար քաղաքացիներին... -
Թուրքիայում բախումների հետևանքով ոստիկաններ և «Իսլամական պետության» զինյալներ են զոհվել
Քրդաբնակ Դիարբեքիր քաղաքի Քայափընար թաղամասում շարունակվող բախումների հետևանքով վիրավորվել են չորս ոստիկաններ, երեք զինյալներ ձերբակալվել են... -
«Ճնշում ցմահ ազատազրկվածների վրա»․ ինչ է կատարվել «Նուբարաշենում»
«Ճիշտ է՝ կոնկրետ ցմահ ազատազրկվածների նկատմամբ բռնություն չի գործադրվել, սակայն ես 90 տոկոսով համոզված եմ, որ դա արվում է մեր պայքարը դադարեցնելու համար... -
«Պարսկահպատակ ադրբեջանցի»․ Սողոմոն Քոչարյանին ազատ արձակելու մասին
Նյութերի մատուցման նման ձևը ստվերում թողեց այն, ինչն իրականում կարևոր է․ առաջին անգամ 20 տարի բանտում անցկացրած ցմահ դատապարտյալ... -
Հայկ Կյուրեղյանը Վերաքննիչ դատարանում բողոքարկում է իր դեմ կայացրած վճիռը
Հոկտեմբերի 23-ին Հայկ Կյուրեղյանը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել Երևանի քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին...

Daily Archives: 26 октября, 2015
«Вы пришли не по адресу. Больше всего права человека нарушают сидящие здесь. Вам об этом неизвестно?», - задал риторический... -
Кризис спровоцировал перераспределение средств во власти Азербайджана
- Фактически у нас и несиловые министерства уже являются силовыми. То есть, говорить о каком-то государственном перевороте - это все сказки... -
«Манипуляция цифрами». Как в Армении растет численность избирателей
То есть за отмеченные 22 года население Армении сократилось почти на 500 000, в то же время на столько же увеличилось общее число избирателей... -
Армянский депутат уверен, что референдум по Конституции будет фальсифицирован
«Вы хотите, чтобы мы с самого начала заявили, что референдум будет сопровождаться фальсификациями. 176 тысяч граждан имеют только идентификационные... -
«Давление на пожизненно осужденных». Что произошло в ереванской тюрьме
Алексанян написала, что 23 октября «сотрудники управления УИУ атаковали учреждение, затем арестанты стали беспомощно кричать в окна... -
Заступник армянских политзаключенных решил обжаловать вынесенный ему приговор
23 октября Айк Кюрегян представил апелляционную жалобу против обвинительного приговора, вынесенного ему 15 сентября судом общей...