Daily Archives: Հունիս 7, 2016
Ապրիլի առաջին օրերին, երբ Ղարաբաղում՝ զորքերի շփման գծում, լարվածությունն ու զոհերի թիվը կտրուկ աճեց, հայաստանյան լրագրողները զանգվածաբար և անթաքույց սպասարկեցին իշխանական... -
7 Հունիս
Գողթեցիները բացեցին ճանապարհը Գեղարդալճի հարցը Կառավարության նիստին քննարկելու պայմանով
Վերջինս ներկայացրել է ծրագրի առավելությունները՝ հավելելով, որ Գեղարդալիճը գտնվում է վատ վիճակում և պետք է անպայման վերանորոգեն այն... -
Հիվանդ կալանավորը բուժում չի ստանում․ Կառավարությունը ՄԻԵԴ-ին հակառակն է հայտնել
Վերջինս նշել է, որ ճիշտ է՝ Գևորգյանը այժմ հացադուլի մեջ չի գտնվում, սակայն առողջական վիճակը շատ ծանր է։ Վերջինս, Վեզիրյանի խոսքով, բողոք-նամակ է գրել ... -
Գործարանը մարել է խաղողի դիմաց ունեցած պարտքի մի մասը
Քաղցրաշեն գյուղի և հարակից մի քանի համայնքի խաղողագործներին հունիսի 3-ին վճարել են մթերված խաղողի դիմաց առկա ամբողջական պարքտից... -
Պայթյուն Ստամբուլում․ մահացել է 11 մարդ
Ստամբուլի Վեզնեջիլեր թաղամասում այսօր առավոտյան գրանցված պայթյունի հետևանքով, ըստ վերջին տվյալների, մահացել է 11 մարդ... -
Հայկ Խանումյանին ստիպել են թուղթ ստորագրել․ ծեծի դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել
«Դրան լավ ճանաչելով, նման զարգացում երևի մի օր պետք է լիներ։ Այստեղ քաղաքական որևէ ենթատեքստ չկա, չի էլ կարող լինել։ Պարզապես նրա պահվածքը... -
ՊՆ֊ն պնդում է՝ օրենքը թույլ չի տալիս պայմանագրի կեսից ավելի էժան ձու գնել․ «Ժողովուրդ»
«Ու որքան Էլ խոսվում Է ՊՆ-ում գնումների ավանդույթը փոխելու մասին, նույնիսկ պաշտոնանկություններ են տեղի ունենում, միևնույն Է՝ առարկայական...

Daily Archives: 7 июня, 2016
Правительство Армении обсудит вопрос, поднятый жителями села Гохт Котайкской области. Утром 7 июня сельчане снова заблокировали... -
Арестанта ереванской тюрьмы не лечат, но Евросуду сообщили обратное — наблюдатель
Во вторник, 7 июля, правительство Армении ответило на запрос Евросуда по правам человека и сообщило, что арестант Геворгян прошел необходимое... -
Алиевы заработали на девальвации маната
Входящая в Synergy Group компания AAC LLC, занимающаяся производством строительных материалов, вернула 60 млн манатов ($76,5 млн), которые... -
Армянский винный завод продолжает расплачиваться с сельчанами
Виноградарь, однако, по-прежнему не верит обещаниям: «6 месяцев говорят одно и то же, поэтому и не верим, но ждем»... -
Избитого карабахского депутата заставили признать, что его финансирует экс-командующий армией
На вопрос корреспондента о дальнейших действиях Бабаяна и о том, хочет ли он занять должность министра обороны, генерал-лейтенант ответил... -
Минобороны Армении не может изменить договор и покупать яйца дешевле — «Жоховурд»
К примеру, по договору о поставках армии яиц, заключенному с птицефабрикой «Аракс», поставка производится по цене 53 драма... -
О переносе заседания мать погибшего в армянской армии солдата узнала в суде
«На предыдущем судебном заседании я заявила о бездействии следователя, а на этом судебном заседании должна была подтвердить... -
В Армении требуют привлечь к ответственности экспертов по делу о смерти солдата
По официальной версии, Манучарян открыл автоматную очередь, получил 3 выстрела в голову. Рубен Мартиросян, однако, отмечает, что после инцидента...