Monthly Archives: Հունվար 2017
«Օրենքը կարևոր է նաև հոգեբանական առումով։ Կկարողանամ կնոջն ասել , որ պետությունը ունի օրենք, որ իրեն... -
2016-ին ՀՀ դեսպանությունների պահպանման համար ծախսվել է մոտ 10 միլիարդ
Դեսպանության շենքերի ձեռք բերման համար ծախսվել է մոտ 33,8 միլիոն դրամ։ ՆԱՏՕ-ի նոր կենտրոնական շենքի վերակառուցման աշխատանքների... -
Ծանր հիվանդ կալանավորից խլել են սայլակն ու դեղորայքը
Հացադուլի պատճառը այն է, որ «Նուբարաշեն»-ում, որտեղ մինչ այդ գտնվում էր Գևորգյանը, վերցրել են սայլակը, որով դատապարտյալը տեղաշարժվում․․․ -
Ցմահ դատապարտյալը հացադուլ ու ջրադուլ է անում պատժախցում հայտնվելուց հետո․ «Ժողովուրդ»
«Ինձ տեղեկություններ են հասել, որ Ռոման Հակոբյանը ՔԿՀ-ի պետ Տիգրան Նավասարրդյանի հետ ազգակցական կապերի մեջ է... -
Նախկինում դատապարտված բժշկին մեղադրում են նորածնի մահվան մեջ
«Իրանց կաշին փրկելու համար Արմավիրում ինձ ասացին, որ երեխան մահացել է թոքաբորբից և սրտի արատից։ Բայց մինչև ծննդաբերելը... -
Վճռաբեկ դատարանի նախագահի դեմ կարող են կարգապահական վարույթ հարուցել
Փաստաբանները պահանջը ներկայացրել էին դեռ դեկտեմբերին; Ըստ նրանց՝ Մկրտումյանը թույլ էր տվել Մարդու իրավունքների Եվրոպական կոնվենցիայի․․․ -
Լրջությունը նոր սևն է․ Թրամփի դեմ բոլորի բողոքը՝ որպես կանանց բողոք
- Մարդը, որը նույնիսկ անձնական խոսակցության մեջ կարող է իրեն թույլ տալ «grab them by the pussy» արտահայտությունը, ոչ միայն այդ կանանց «նախագահը չէ», այլև․․․ -
Բողոքներից հետո Խանդոյանին տեղափոխել են անմարդկային պայմաններով խցից
Փաստաբանը նշել է, որ ինքը հստակ չգիտի, թե ինչ պատճառով են Խանդոյանին տեղափոխել պատժախուց, սակայն իր տեղեկություններով՝ ինչ-որ ներքին... -
Լենուղի համայնքի վթարային շենքերի բնակիչներին կրկին խաբեցին
«Ամեն անգամ էլ էդ են ասում, խաբում են։ Բայց մենք կհամբերենք մինչև գա դիմումի պատասխանը, հետո, եթե բան չլուծվի, շարունակելու ենք գնալ.... -
#occupyairports. Համերաշխություն Թրամփի արգելքից տուժածների հետ
Թրամփի ընդդիմախոսները պնդում են, որ նախագահի գործադիր որոշումները օրենքի ուժ չունեն: Դրանք կարող են չեղյալ համարվել, եթե օրենսդիր մարմնի...

Monthly Archives: Январь 2017
В качестве причины отмечается, что в Нубарашенской тюрьме, из которой был переведен Геворгян, у него отобрали инвалидную коляску. Кроме того, арестант... -
Пожизненно осужденный объявил сухую голодовку в армянской тюрьме — «Жоховурд»
«До меня дошли сведения, что у Романа Акопяна родственные связи с начальником уголовно-исполнительного учреждения Тиграном Навасардяном... -
В смерти новорожденного винят врача с испытательным сроком
«Ради спасения своей шкуры в «Армавир»-е мне сказали, что ребенок умер от пневмонии и порока сердца. Но до рождения плод был здоров... -
Председатель Кассационного суда Армении может попасть под дисциплинарное производство
Требование адвокатов было подано в декабре прошлого года. По их словам, Мкртумян нарушил Европейскую конвенцию по правам человека... -
Без иронии: Почему женский марш — это серьёзно
- Серьёзность - это новый чёрный. Грубо говоря, женское бесправие здесь оказалось метафорой бесправия вообще. А для того, чтоб такое случилось, женщина как субъект должна... -
Точными данными о причинах перевода арестованного в карцер адвокат не владеет, однако, по имеющейся у Гарагезяна информации, дело было в нарушении... -
Минобороны Азербайджана изменило версию гибели солдата
Информация о гибели рядового ВС Азербайджана Ханали Фаттаева от огня с армянской стороны не соответствует действительности, говорится в сообщении пресс-службы минобороны. -
«Предоставляемый области бюджет уже утвердили и в него входят лишь два объекта: дом культуры общины Шеник и школа в общине Таиров... -
В Армении снова винят врача в смерти новорожденного
«Уже здесь врачи сказали, что ребенку дали молоко, не выведя из организма околоплодные воды, отчего его состояние ухудшилось... -
Лукашенко продолжает отрабатывать награду Ильхама Алиева
- Кстати, здесь очень интересно, что если Россия является главным поставщиком, Беларусь с Израилем борются за второе место.