Monthly Archives: Հունվար 2017
«Օրենքը կարևոր է նաև հոգեբանական առումով։ Կկարողանամ կնոջն ասել , որ պետությունը ունի օրենք, որ իրեն... -
2016-ին ՀՀ դեսպանությունների պահպանման համար ծախսվել է մոտ 10 միլիարդ
Դեսպանության շենքերի ձեռք բերման համար ծախսվել է մոտ 33,8 միլիոն դրամ։ ՆԱՏՕ-ի նոր կենտրոնական շենքի վերակառուցման աշխատանքների... -
Ծանր հիվանդ կալանավորից խլել են սայլակն ու դեղորայքը
Հացադուլի պատճառը այն է, որ «Նուբարաշեն»-ում, որտեղ մինչ այդ գտնվում էր Գևորգյանը, վերցրել են սայլակը, որով դատապարտյալը տեղաշարժվում․․․ -
Ցմահ դատապարտյալը հացադուլ ու ջրադուլ է անում պատժախցում հայտնվելուց հետո․ «Ժողովուրդ»
«Ինձ տեղեկություններ են հասել, որ Ռոման Հակոբյանը ՔԿՀ-ի պետ Տիգրան Նավասարրդյանի հետ ազգակցական կապերի մեջ է... -
Նախկինում դատապարտված բժշկին մեղադրում են նորածնի մահվան մեջ
«Իրանց կաշին փրկելու համար Արմավիրում ինձ ասացին, որ երեխան մահացել է թոքաբորբից և սրտի արատից։ Բայց մինչև ծննդաբերելը... -
Վճռաբեկ դատարանի նախագահի դեմ կարող են կարգապահական վարույթ հարուցել
Փաստաբանները պահանջը ներկայացրել էին դեռ դեկտեմբերին; Ըստ նրանց՝ Մկրտումյանը թույլ էր տվել Մարդու իրավունքների Եվրոպական կոնվենցիայի․․․ -
Լրջությունը նոր սևն է․ Թրամփի դեմ բոլորի բողոքը՝ որպես կանանց բողոք
- Մարդը, որը նույնիսկ անձնական խոսակցության մեջ կարող է իրեն թույլ տալ «grab them by the pussy» արտահայտությունը, ոչ միայն այդ կանանց «նախագահը չէ», այլև․․․ -
Բողոքներից հետո Խանդոյանին տեղափոխել են անմարդկային պայմաններով խցից
Փաստաբանը նշել է, որ ինքը հստակ չգիտի, թե ինչ պատճառով են Խանդոյանին տեղափոխել պատժախուց, սակայն իր տեղեկություններով՝ ինչ-որ ներքին... -
Լենուղի համայնքի վթարային շենքերի բնակիչներին կրկին խաբեցին
«Ամեն անգամ էլ էդ են ասում, խաբում են։ Բայց մենք կհամբերենք մինչև գա դիմումի պատասխանը, հետո, եթե բան չլուծվի, շարունակելու ենք գնալ.... -
#occupyairports. Համերաշխություն Թրամփի արգելքից տուժածների հետ
Թրամփի ընդդիմախոսները պնդում են, որ նախագահի գործադիր որոշումները օրենքի ուժ չունեն: Դրանք կարող են չեղյալ համարվել, եթե օրենսդիր մարմնի...

Monthly Archives: January 2017
After launching the hunger strike, the prisoner has been transferred to a cold solitary confinement cell, which, Veziryan said, could result in further deterioration of Gevorgyan's... -
Previously Convicted Doctor Blamed for Newborn’s Death
The three cases were merged into single proceedings, and the doctor was sentenced to 5 years in prison, without a deprivation of the right to occupy certain positions or engage in certain activities... -
Yerevan Prisoner Moved to ‘Livable’ Cell Following Ombudsman’s Intervention
On January 27, the lawyer had published Khandoyan's letter from prison, according to which, the inmate had been taken to a “cold and damp” solitary confinement cell, despite having... -
The Armavir budget has already been approved; however, the authorities are again urging the Lenughi villagers to wait indefinitely as they plan to renovate a culture house․․․ -
Coup Plot Suspect Goes on Dry Hunger Strike to Protest Extension of Detention
After the latest 30-day hunger strike, he has acquired a number of illnesses, which we are worried might get worse with time. He has kidney and blood pressure... -
Yerevan Prisoner Again Taken to Cell with Broken Windows
The cell is damp; cold penetrates the cell through the broken window. I'm currently going through a medical treatment, and prison officials are therefore subjecting me to inhuman treatment ... -
Parents of Dead Armenian Soldiers Gather Outside President’s Office ‘to Remind About Our Forgotten Sons’
Nevertheless, the parents remained standing in front of the presidential gates for nearly two hours, holding the pictures of their sons and talking about... -
When contacted by Epress.am, however, Karen Asatryan claimed he had “no idea what you are talking about.” The bankruptcy manager insisted that he was not... -
It is thereby evident that the prison security personnel have failed to perform their responsibilities properly, which also needs to be legally assessed...