Daily Archives: Հոկտեմբեր 30, 2018
Վրաստանում, փաստորեն, հարևան երկրի հասարակական կազմակերպությունը կարող է գրանցվել կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում և իրականացնել դիտորդություն․․․ -
Համաներում՝ անչափահաս երեխա ունեցողներին
Սարգսյանի՝ կալանավորվելու պարագայում նրա երկու անչափահաս երեխաները մնալու են առանց խնամքի, ուստի և վտանգված է նրանց լավագույն շահը, ինչը, երեխաների իրավունքների․․․ -
Համաներման նախագիծն ունի փոփոխությունների կարիք
Մասնավորապես, ըստ նախագծի՝ համաներում չի կիրառվում ընտրական հանցագործությունների և սեռական հանցագործությունների նկատամամբ, սակայն կիրառվում է առանձնապես․․․ -
Խոսում են երեխաներից՝ մոռանալով մորը. Գյումրու մանկատանը թողած նորածինների մասին
«Մենք հասկացանք, որ մայրը հոգեբանական ճնշման տակ է եղել։ Հասկացանք, որ խնդիրը միայն ֆինանասական չէ, այստեղ խոսք է գնում համապարփակ սոցիալական... -
Նռնակով Կառավարություն եկած տղամարդն ԱԱԾ-ում է
Հոկտեմբերի 27-ին Կառավարության շենք նռնակով ներխուժել փորձած 43-ամյա տղամարդը ձերբակալված է և գտնվում է ԱԱԾ ձերբակալվածների պահման վայրում...

Daily Archives: 30 октября, 2018
«Фактически, общественная организация из соседней страны, неправительственная организация может зарегистрироваться в центральной... -
Правозащитник заявил о необходимости доработать проект об амнистии
Помилование, в отличие от амнистии, касается отдельных людей, говорит правозащитник, а амнистия применяется ко всем или к людям определенной категории... -
Говорить про детей, не пренебрегая состоянием матери
«Она подверглась дискриминации по нескольким направлениям. Разве мы не видим отношения к ней общества? Говорят, мол, ты плохая... -
Пришедший к правительству Армении с гранатой в руке содержится в СНБ
Проникший 27 октября в здание правительства Армении с гранатой в руке 43-летний мужчина арестован и находится в месте содержания... -
Об отношениях с Азербайджаном
Зафиксировать тот факт, что объявленная Робертом Кочаряном «генетическая несовместимость» армян и азербайджанцев - это расизм...