Daily Archives: Հունվար 24, 2019
Քաղաքացին օրեր շարունակ փորձել է պետպատվերի շրջանակներում նախատեսված ձևաթուղթ ստանալ՝ անվճար բուժօգնությունից օգտվելու համար, սակայն բյուրոկրատական... -
Ինչու են Վենեսուելայի իրադարձությունները կարևոր Ռուսաստանի համար
Ընդդիմության առաջնորդ Գուայդոյի ելույթից գրեթե անմիջապես հետո ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում․․․ -
Անցումային արդարադատության մասին Թունիսի օրենքը
Հատուկ ընդգծվում է, որ «հաշտեցումը չի նշանակում խախտումների համար պատասխանատուների անպատժելիություն եւ պատասխանատվության բացակայություն․․․ -
Երևանի ճարտարապետը մետրոյի նոր կայարաններ ու ճոպանուղի խոստացավ
Անգամ ֆինանսական մեծ միջոցների առկայությունը չի օգնի Նորքի զանգվածը մետրոյով ապահովել, ասել է Մեսչյանը՝ նշելով, որ խնդիրը ինչ-որ չափով լուծելու միակ տարբերակը․․․ -
Վրաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահը ծեծել է Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնին
Գեգա Գեգեշիձեն ինքն է հենց այսպես կոչված «զոնդեր», որն իրականացնում է իշխանությունների «մութ հանձնարարությունները», այդ պատճառով էլ իրեն չեն շտապում․․․ -
«Էսկոզին» արտադրանքը հակաքաղցկեղային դեղ չէ
«Միքայելյան բարեգործական» կազմակերպությունը, որ գործում է Սիսիան քաղաքում, որպես «հակաքաղցկեղային» միջոց պրեպարատը բաժանել է սոցիալապես առավել խոցելի խմբերին․․․ -
Լիակատար թափանցիկությունը կարող է իջեցնել հավատը կառավարության հանդեպ․ Փաշինյան
«Մենք տեսնում ենք, որ ողջ աշխարհում ցածր է վստահությունը կառավարության կարողությունների հանդեպ։ Դա կարող է կապված լինել նրա հետ․․․

Daily Archives: 24 января, 2019
«До инцидента он проходил обследование у нас, но его не устраивали условия: это платное лечение. Он дважды приходил, мы отправляли его получить бесплатное... -
Суд в Киеве заочно приговорил экс-президента к 13 годам тюрьмы
Одним из главных доказательств по делу о госизмене является фотокопия его обращения, адресованного почти пять лет назад президенту России Владимиру Путину... -
Азербайджанская оппозиция готова к несанкционированным акциям
"Bласть пока старается не замечать этих требований, но когда давление усилится, будет вынуждена считаться с волей народа... B странах, где правят авторитарные режимы, голодовка является шагом отчаяния... -
«Билайн» уходит из Грузии, не выдержав конкуренции в 4G
Компания «Билайн» (посредством бренда «Вион Грузия») работает в Грузии с марта 2007 года. По данным сотового оператора, сегодня количество его клиентов составляет 1,3 миллиона человек. -
Почему события в Венесуэле важны для России
Россия последние несколько лет поддерживала Венесуэлу в обмен на развитие собственных интересов - в основном в нефтяной отрасли, военной отрасли и поставках... -
Главный архитектор Еревана пообещал новые станции метро и канатку
Подводя итоги первых 100 дней работы, главный архитектор сообщил, что в столице будет построена канатная дорога, которая свяжет административный район... -
Спортивный чиновник избил грузинского чемпиона
Представители федерации вынуждают спортсменов сменить своего личного тренера или назначить вторым тренером специалиста из федерации, с которым потом приходится делиться премиальными... -
Абсолютная прозрачность может уменьшить веру в правительство — Пашинян
«Как вам известно, я сам был главным редактором и политзаключенным, и могу сказать, что сейчас пресса свободнее, чем когда-либо. Не все журналисты со мной согласятся...