Monthly Archives: Մարտ 2019
- Այս պահին Հայաստանում չեմ և քիչ առաջ տեղեկացա, որ ԱԱԾ-ն իրականացրել է օպերատիվ հետախուզական միջոցառում, ինչից հետո բերման է ենթարկել իմ տեղակալ Արսեն Դավթյանին․․․ -
Զրույց՝ Փաշինյանի «2 միլիոնանոց հերոսների» մասին
Մատենադարանի գիտաշխատող Գայանե Այվազյանը 80 հազար դրամ է ստանում, այդ աշխատավարձը պետությունն է սահմանել։ Իր նման մոտ 6000 ՀՀ քաղաքացի կա, որոնք ստանում․․․ -
«Ում բռնել, եթե ոչ Եհովայի վկաներին»
Խոշտանգումներն արել են այսպես կոչված «հեռավոր սենյակում»։ Մարդուն ծնկների վրա, ձեռքերը բարձրացրած կանգնացնում էին պատի մոտ, դրանից հետո գլուխներին պոլիէթիլենային տոպրակ էին... -
Ճշգրտում Թեհմինե Ենոքյանի` մարտի 23-ին և մարտի 25-ին մամուլով տարածված հայտարարության կապակցությամբ
Նախաքննությունը ապացուցված է համարել Աննա Ներսիսյանի արարքը որպես տեղեկությունների ապօրինի հավաքագրում և Հովսեփ Ասոյանի արարքը որպես․․․ -
Զրպարտե՞լ է արդյոք Լիդիանը ԶՊՄԿ-ին՝ կորոշի դատարանը
ԶՊՄԿ-ն դատարանից խնդրում է պարտավորեցնել «Լիդիան Արմենիա»-ին «ֆեյսբուքյան և յութուբյան էջերով հերքել 2018 թ. հուլիսի 26-ին ընկերության ֆեսբուքյան և յութուբյան... -
Սահմանվել են ընտանեկան բռնության զոհերի ապաստարաններին և դրանց անձնակազմին ներկայացվող պահանջները
Ընտանիքում բռնության ենթարկվածներին ապաստարանով ապահովելու նպատակն այդ անձանց անհատույց ժամանակավոր կացարանով, անվտանգ․․․ -
Հեղափոխության օրերի մեքենաների ջարդը ոստիկանների շոուն էր
Նպատակը՝ մարդկանց մեջ վախ սերմանելն էր, որ արդեն փողոցներում բերետավորները մեքենաներ են ջարդում, որպեսզի մարդիկ այլևս փողոց չփակեն։ Հրաման տվողը Վալերի Օսիպյանն էր․․․ -
Զինվորի ինքնասպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել 4 անձի
Նախաքննության վարկածով՝ տեղի ունեցածն ինքնասպանություն է. զինվորն ինքն է կրակել իր ճակատի շրջանին՝ իրեն ամրակցված ԱԿ-74 տեսակի․․․ -
Օմբուդսմենն էլ իմացավ դպրոցական զուգարանների անմխիթար վիճակի մասին
Աշակերտները ջուր խմում են հիմնականում ծորակներից՝ ձեռքերով կամ ընդհանուր բաժակով, ինչը հիվանդությունների և վարակների տարածման մեծագույն ռիսկ է․․․ -
Կաշառք ստանալու պահին դատավոր է ձերբակալվել․ ԱԱԾ
«Իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների․․․

Monthly Archives: Март 2019
Особенно ценятся среди правоохранителей расследование террористических преступлений и преступлений экстремистской направленности... -
Шоу-разгром авто в дни протестов в Ереване организовала полиция
Согласно источнику в полиции, приказ разбить авто отдал нынешний начальник полиции, тогда занимавший должность главы... -
Вспышка кори по всему миру
В Армении, как сообщает Минздрав, ситуация стабильная, однако с начала года зафиксирован уже четвертый случай завезенной кори, который․․․ -
Пашинян назвал историческим решение отправить в Сирию армянских специалистов
«Почему мы отправились в Сирию? Исходя из соображений суверенитета, а также с точки зрения нашей исторической миссии. На сегодняшний день наши врачи, которые... -
Тбилисские таксисты протестуют. Есть задержанный
Наша свобода, благополучие, будущее – в наших руках. Не сидите дома и не смотрите в телевизор – превратим акцию водителей такси во всеобщую акцию протеста․․․ -
Перестрелки на границах Армении и Карабаха. Есть жертва
Не подчинившись предупреждениям армянских передовых подразделений, ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям... -
В Грузии бастуют соцработники
Одна из главных претензий соцработников связана с ситуацией, которая существует в стране с точки зрения прав ребенка. Важно, чтобы соцработники в полной мере могли реализовать свое право на забастовку... -
Вину пытаются свалить на недовольных офицерами солдат
На вопрос, можно ли считать это наказанием, Ованисян ответил: «В случае с некоторыми — наказание, с другими — просто решение изменить... -
После бунта в Мегри солдат наказали переводом в Карабах
Тем, кто остался в Капане, грозят судом, остальных в качестве наказания намерены распределить по воинским частям на передовой... -
Принципиальные, а не временные решения вопроса домашнего насилия хотят найти в Армении
Учитывая активное участие, опыт и знания общественных организаций, министерство, отметила Андреасян, будет благодарно за помощь и содействие...