Daily Archives: Հուլիս 1, 2019
Ըստ Վերմիշյանի, տնակներում ապրող շահառու ընտանիքների թիվը 453 է, հաշվարկվել է, որ նրանց բնակապահովման ծրագիրը 3 միլիարդ դրամ կպահանջի։ -
Խաչատուրյան քույրերից մեկն անմեղսագիտակ է ճանաչվել. նրա գործը կքննվի առանձին
Խաչատուրյան քույրերին մեղադրում են իրենց հոր սպանության մեջ: Աղջիկները պատմել են, որ նման քայլի գնացել են տարիներ տևած նսեմացումներից ու ստորացումներից հետո: -
«Կարմիր տագնապ» Հոնկոնգում․ Պեկինի դեմ ցույցերը շարունակվում են
Տասնյակ հազարավոր ցուցարարներ այսօր գրոհել են խորհրդարանի շենքը։ Խորհրդարանի ամբողջապես տարհանվել է։ -
ՔԿ֊ն պարզում է Դավթաշենում 8 անձանց մարմնական վնասվածք ստանալու հանգամանքները
«Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է վնասվածքներ... -
Արճիս համայնքի բնակիչները խմելու ջուր են պահանջում
Խորհրդային միության փլուզումից ի վեր գյուղում խմելու ջուր չկա։ Ունենք երկու հատ տեղական աղբյուր։ Այս տարի ո՛չ ձյուն է եկել, ո՛չ անձրև։ Աղբյուրներն էլ են ցամաքել։ -
Զինվորը հրաժարվեց վերադարնալ զորամաս, ՌՈ-ն տարավ հոսպիտալ
Տղային տեղափոխել են Երևանի Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ, ուր ժամանել են ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության ծառայողներրը․․․ -
Նինո Կատամաձեն հրաժարվել է հանդես գալ Ռուսաստանում
Մոսկվայում Կատամաձեի վերջին համերգը տեղի էր ունեցել հունիսի 22-ին։ Ըստ նրա՝ չեր կարող չեղարկել այն, քանի որ միջացառմանը պետք է մասնակցեր․․․ -
Հայաստանյան հեղափոխությունը վախեցրել էր «Շուշիի» սադիստներին
Ազատության մեջ բիզնեսով եմ եղել զբաղվելուց Ղարաբաղում։ Ում հետ ինչ֊որ անձնական հարց եմ ունեցել տարիների ընթացքում՝ լինի բարձրաստիճան ոստիկան․․․ -
«Չեմ դիմանում ցավերին»․ Երևանում կնոջ դի են հայտնաբերել
«Իմ մահվան մեջ ոչ֊ոքի չմեղադրեք: Ես իմ զավակներից գոհ ու շնորհակալ եմ: Չեմ դիմանում ցավերին: Գոհ եմ նաև հարևաններիցս, ինձ վերաբերվել․․․

Daily Archives: 1 июля, 2019
Беспорядки продолжают серию протестов против поправок к закону об экстрадиции, которые разрешили бы экстрадицию жителей города в материковый... -
Младшую сестру Хачатурян признали невменяемой
Уголовное дело младшей из сестер Хачатурян Марии, которую обвиняют в убийстве своего отца, будут рассматривать отдельно из-за того, что экспертиза признала... -
СК устанавливает личности получивших колотые раны в драке в Ереване
Вечером 28 июня в отделение полиции Маштоца поступили звонки от граждан, которые сообщали о драке и звуках выстрелов на 4-ой улице Давташена, говорится в заявлении... -
В Гонконге возобновились протесты против Китая
За полчаса до начала мероприятия произошли столкновения между полицейскими и протестующими. Полиция применила перцовый газ и дубинки. Пострадавшие есть... -
Жители армянского села требуют питьевой воды
«Должны построить насосную станцию и трубопровод до двух километров, чтобы вода поступала и в бассейны села. Здесь, как и в других общинах... -
Солдат отказался возвращаться в армию после отпуска
Родственники обратились в правоохранительные органы, по вызову которых прибыла также группа психологической помощи при... -
Россия заплатила Совету Европы за пролитую кровь грузин и украинцев
«Эта организация основана на трех ценностях — справедливость, права человека и верховенство закона. Назовите мне какую-либо ценность, которую носит Россия... -
Как революция в Армении испугала садистов «Шуши»
Я занимался бизнесом в Карабахе. Каждый, с кем у меня были какие-либо личные вопросы за эти годы, будь то высокопоставленный полицейский... -
Нино Катамадзе отказалась выступать в стране-оккупанте
"Одно дело мой гастрольный график и другое - мое внутреннее чувство перед моей страной, грузинским словом, перед музыкой - написала она... -
«Не могу терпеть боль». Труп женщины обнаружен в Ереване
Пока на месте работал судмедэксперт, полицейские и следователи обнаружили записку, в которой говорилось: «В моей смерти никого не винить. Я довольна...