Daily Archives: Ապրիլ 8, 2022
Հայաստանի արտգործնախարար Արարտ Միրզոյանն այսօր Մոսկվայում էր․ բրյուսելյան բանակցություններից երկու օր անց հայ դիվանագետը Ռուսաստան էր ժամանել՝ հանդիպելու ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Փակ բանակցություններին մամլո ասուլիս հաջորդեց։ Պարզվեց, որ ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում տեղի ունեցած վերջին միջադեպի հանգամանքները ռուսական կողմի համար մինչև վերջ պարզ չեն․ գնահատականներ, հետևաբար, չեն … -
Որոնվում է 22-ամյա Էդուարդ Շահբազյանը
Տեղեկություն ունեցողներին խնդրում են դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին, կամ զանգահարել 1֊02 հեռախոսաամարով -
ԱԱԾ-ն չի գտնում Մարցի ոստիկաններին
«Մարցի գործով առաջընթաց չկա, ոստիկանական անպատժելիությունը ՀՀ-ում դեռևս չի հաղթահարվել»․ ՀՔԱՎ -
«Կա ըմբռնում, որ երկու կողմերն էլ պետք է զորքերը հետ քաշեն»․ եվրոպացի պաշտոնյա
«Իսպանիայի արբանյակային կենտրոնը մեզ տվեց պատկերներ, որոնք ի ցույց էին դնում զորքերի դիրքերը...» -
Իսրայել-պաղեստինյան ճգնաժամի նոր ալիք․ կան զոհեր
Պաղեստինցի տղամարդը, ով երեկ կրակ էր բացել Թել Ավիվի բարերից մեկում, սպանվել է Իսրայելի ոստիկանության կողմից։ -
Մարտի 1-ի գործով արդարացվեցին վարչապետը, դիվանագետը և երկրապահը
Վճռաբեկ դատարանը բեկանել է Մարտի 1-ի գործով Նիկոլ Փաշինյանի, Սասուն Միքայելյանի, Ալեքսանդր Արզումանյանի դատավճիռները․․․

Daily Archives: 8 апреля, 2022
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в пятницу, 8 апреля, был в Москве. Спустя два дня после брюссельских переговоров глава МИД прибыл на встречу со своим российским коллегой Сергеем Лавровым. За закрытыми переговорами последовала пресс-конференция. Выяснилось, что в Ереване появится новый памятник армяно-российской дружбе. Кроме того, российской стороне не ясны … -
Служба нацбезопасности не может найти полицейских из села Марц
«Это говорит о том, что следствие было неэффективно, следователь не приложил надлежащие усилия. Прекратив производство по уголовному делу... -
Мирный договор должен затрагивать «все необходимые вопросы» — европейский дипломат
«Есть ряд спорных территорий, мы должны поработать над снижением напряженности. Но прежде нужно добиться определенного согласия в вопросе...