Daily Archives: Հունիս 21, 2022
— Հենց էդ համակարգն էլ մատի վրա խաղացնում է այսպես կոչված իշխող քաղաքական ուժին, դա Նիկոլին է թվում, թե ինքն է կառավարում -
Քեթրինի Միհրանի մտերիմները ԴԱՀԿ-ից 10 հազարով 2 միլիոն դոլարանոց գույք են գնել․ «Հետք»
ՀՀԿ նախկին պատգամավոր, ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի հետ փոխկապակցված Արա Հակոբյանը ԴԱՀԿ-ի աճուրդից... -
Ղարաբաղում 2013 թվականին սպանված զինվորի հայրը հացադուլ է սկսել
Կառավարության մոտի աստիճաններին նստելն արգելվեց, զինվորի հորը ստիպեցին նստացույցը շարունակել մայթին՝ հատակի վրա -
Վրաստանցիներն ուզում են գնալ տուն՝ Եվրոպա․ բազմահազարանոց ցույց
«Դեպի տուն՝ Եվրոպա»․ Թբիլիսիում տեղի է ունեցել լայնամասշտաբ ցույց՝ ի աջակցություն Վրաստանի եվրաինտեգրման։ -
Վանեցյանը չի ուզում պատգամավոր լինի
ԱԱԾ նախկին պետ, Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը վայր է դնում պատգամավորի մանդատը: Նրա ղեկավարած «Հայրենիք» կուսակցության որոշմամբ «դե յուրե և դե ֆակտո դադարում է գոյություն ունենալ ՀՀԿ-ի հետ ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքը»։ «Այսօր օրենքով սահմանված կարգով դիմում եմ ներկայացրել պատգամավորական մանդատս վայր դնելու վերաբերյալ։ Ձեզանից շատերի …

Daily Archives: 21 июня, 2022
«Мы сменили власть, чтобы бороться с беззаконием и подлогом, но сегодня беззаконие и подлог происходит в здании правительства, поэтому я... -
Артур Ванецян отказался от депутатского мандата. «Честь имею» прекращает свое существование
Хочу заверить, что мои решения сложить мандат и продолжить борьбу партии «Родина» вне парламента - исключительно мой выбор, они никоим... -
В Тбилиси прошла масштабная акция в поддержку европейской интеграции Грузии
Организаторы акции подчеркивали, что их акция будет мирной, но в правящей партии в преддверии митинга говорили о провокациях и попытках... -
«Невозможно отделить факты от подлога». В Армении требуют отозвать пакет законопроектов
Здесь открываются широкие возможности для субъективности, произвола и избирательного подхода, что недопустимо. То же можно сказать... -
Ереванский суд оправдал акционистов, донесших Нарека Маляна до мусорного бака
По словам членов инициативы, намерения похитить бывшего советника главы полиции у них не было - они совершили акцию. Малян долгое время... -
Любимец и гордость села: 40 дней назад армия растерзала Аргишти Егьяна
Через несколько часов после смерти сказали, что он покончил с собой - и все. Похоронить на военном пантеоне Сисиана не разрешили. Оскорбили...