Daily Archives: Մարտ 19, 2011
Իշխանությունների հաղորդմամբ` ընդդիմադիրների հրոսակախմբեր հարձակվել են կառավարության ուժերի վրա և ավիահարված են իրականացրել... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանին կոչ են անում դադարեցնել հացադուլը
«Սիրելի Րաֆֆի, Ձեր անձնազոհ քայլն արդեն իսկ տվեց երկու կարևորագույն արդյունք. - Ոգևորեց և միավորեց ազատասեր հայերին, - Եվս մեկ անգամ բացահայտեց` ով ով է մեր քաղաքական իրականություն մեջ: -
Հայաստանը չի կարող կասեցնել ռուս-թուրքական մերձեցումը. քաղաքագետ
Հայերը զգում են, որ Մոսկվայի և Անկարայի, Մոսկվայի և Բաքվի հարաբերությունների մերձեցման պայմաններում, իրենց կարևորությունը Ռուսաստանում մի փոքր փոխվում է... -
Բենղազին ռմբակոծում են. ընդդիմադիրներին հաջողվել է վերացնել ինքնաթիռներից մեկը
Ավիահարվածները երկուսն էին: Առաջինը գրանցվել է տեղի ժամանակով առավոտյան ժամը 7:20-ին, երկրորդը` 20 րոպե անց: Թե ում են պատկանում ինքնաթիռները, չի հստակեցվում... -
Այսուհետ պոռնոկայքերը` .xxx գոտում
ICANN-ի հաջորդ քայլը կլինի ICM Registry կազմակերպության հետ պայմանագիր կնքելը... -
Արտակարգ դրություն Յեմենում. սպանվել է 40-ից ավելի մարդ
Սալեհի որոշումը կապված է եղել մարտի 18-ին հակակառավարական ցույցերի ընթացքում արձանագրված դեպքերի հետ, երբ նախագահի կողմնակիցները... -
Ադրբեջանը ռազմական բավարար ռեսուրսներ չունի Ղարաբաղի խնդիրը լուծելու համար. փորձագետ
Եվ չպետք է մոռանալ, որ Հայաստանը այս քսան տարիների ընթացքում նույնպես «ձեռքերը ծալած» չի նստել, և նույնպես համալրել է իր մարտունակ... -
Ներսես Նազարյանը չի՞ ուզում ՀՀ ոստիկանապետ դառնալ
«Ես Երևան քաղաքի ոստիկանապետն եմ: Նա Արաբկիրի ոստիկանության պետն է: Ալիկ Սարգսյանը ՀՀ ոստիկանապետն է... -
Հանրահավաքի մասնակիցների քանակը կրիտիկական է եղել
«Մինչդեռ, ըստ ականատեսների, երբ հանրահավաքին ներկա ՀՀ բարձրաստիճան ոստիկաններից մեկին «ռացիայով» ինչ-որ բան են ասել...

Daily Archives: 19 марта, 2011
«Мы приветствуем усилия политического деятеля в утверждении в Армении настоящей демократии и формировании гражданского общества... -
Власти Ливии обвинили повстанцев в бомбежке Бенгази
По мнению ливийских властей, банды повстанцев напали на позиции правительственных войск и осуществили авианалет... -
Грузинский ученый уверен в надежности армянской АЭС
Атомная электростанция в Армении хотя и постарела, однако устойчива и надежна. Об этом заявил академик отделения математики и физики Национальной академии наук... -
Несмотря на увещевание людей омбудсмена, голодающему политику запретили палатку
Начавший 15 марта голодовку на площади Свободы в центре Еревана лидер партии «Наследие» Раффи Ованисян спустя 4 дня чувствует себя хорошо. Сегодня утром... -
Пашинян официально признан политзаключенным
На первой странице сегодняшнего номера газеты «Айкакан жаманак» напечатана одна из страничек официального сайта информационной системы «Даталекс» при судебном... -
Главный полицейский Еревана заверил, что не метит на место начальника
«Это решаю не я. Сейчас я начальник полиции Еревана. Моя работа мне очень нравится. У меня здесь еще много дел». Он рассказал, как именно к нему обращаются «Господин... -
Дугин: Армения не способна остановить российско-турецкое сближение
Армения, при всей своей дружественной политике по отношению к России, несколько утрачивает свое значение для Москвы. И наоборот, российско-азербайджанское... -
«Какие еще 10 тысяч?!». Нацбезопасность Армении докладывала о «критической массе»
Газете удалось раздобыть информацию Службы национальной безопасности, которая докладывала руководству страны о том, что количество людей на митинге достигло «критической массы»... -
Тер-Петросяна поблагодарили за поддержку Литвы в 91-ом, а он пожаловался на ОБСЕ
Первый президент Армении также отметил, что созданная при ереванском офисе ОБСЕ «Программа поддержки полиции» не дает результатов. Собеседники также обсудили... -
Бенгази бомбят. Повстанцам удалось сбить один из самолетов
Следом за бомбежкой были зафиксированы несколько ракетных ударов, предположительно, залпов машины реактивной артиллерии "Катюша"...