Daily Archives: Մայիս 6, 2011
Չեմպիոնների Լիգայի եզրափակիչում, որը կայանալու է մայիսի 28-ին Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտում, «Բարսելոնան» հանդես կգա տանտիրոջ... -
Արոնյանը երկրորդ պարտիան նույնպես ոչ-ոքի ավարտեց
Հայաստանցի գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը Կազանում անցկացվող աշխարհի չեմպիոնի հավակնորդների մրցաշարի ¼ եզրափակիչ... -
Պսակադրություն հայկական բանտում (լուսանկարներ)
Քրեակատարողական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Հայկ Հարությունյանը յոթ օր կարճաժամկետ մեկնում է տրամադրել Արսենին` որպես հետ ամուսնական արձակուրդ... -
Լիբիացի պոետը փոխարինեց Ուսամա բեն Լադենին
Ահաբեկիչը զբաղեցնում էր երրորդ տեղը «Ալ Ղաիդայի» աստիճանակարգում բեն Լադենից և եգիպտացի Այման ազ-Զաբահիրիից հետո: Սակայն ընտրությունն ընկել է... -
Հայաստանի և ԼՂՀ նախագահներն այցելել են Ստեփանակերտի վերակառուցվող օդանավակայան
Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանակներում... -
Էմմիին մեղադրում են «ադրբեջանական քոչարին» գողանալու մեջ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Սա Ադրբեջանի և Արևելյան Անատոլիայի քոչվորների Յալա պարի տեսակներից է: Պարի անվանումը ծագում է թյուրքական «քոչյարի» ` քոչվորներ բառից»... -
Դատարանն ի վիճակի չէ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով դատական նիստ անցկացնել. Փաշինյան
«Ես ՔԿՀ-ի արած ապօրինությունը բողոքարկում եմ մի դատարանում, որը չի կարողանում պարզաբանի` ինքը ո՞ր օրենքով սահմանված... -
Քաղաքապետարանի աշխատակիցները շրջել են առևտրականների ապրանքն ու հեռացել
«Դրանք հաստատ ծակված են, թե չէ դա նորմալ մարդու արարք չի, մենակ տեսնեք` ինչ վայրենությամբ են հարձակվում ապրանքի վրա: Ասում են` հրաման ունենք... -
Թուրքիայից բանջարեղեն ներմուծող ընկերությունների գործունեությունը կստուգեն
Հանձնաժողովի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ մանրամասն կուսումնասիրվեն թե տեղական արտադրողների, թե ներմուծողների... -
Սուրճը վտանգում է մարդու կյանքը, կրկին պարզել են գիտնականները
Էմոցիաների հանկարծակի և կտրուկ արտահայտումն ավելացնում է սրտի նոպա ունենալու ռիսկը ավելի քան 23 անգամ, սակայն մարդկանց միայն 2,7 տոկոսն է այդ պատճառով...

Daily Archives: 6 мая, 2011
Первую партию они завершили ничьей на 70-м ходу, на этот раз шахматисты заключили мировую после 22-го хода. -
Серж Саргсян посетил в Карабахе скандальный аэропорт
Позицию официального Баку по данному вопросу озвучил пресс-секретарь МИД Азербайджана Эльхан Полухов: «Азербайджан никогда не применял и не... -
Место Бен Ладена займет ливийский поэт
Он отвечал за отдел пропаганды в руководящей структуре «Аль-Каиды» и занимал третью строчку в ее иерархии. Однако этот боевик, обладающий харизмой стал «душой»... -
Эмми уличили в «краже азербайджанского танца» для Евровидения-2011 (ВИДЕО)
Скандал с видеороликом, предваряющим выступление армянской конкурсантки, когда в сюжете, наряду с достопримечательностями Армении показывают «Деда и бабу»... -
Кофе смертельно опасен для здоровья, установили ученые
Внезапный и резкий всплеск эмоций, такой как сильный испуг, повышает риск более чем в 23 раза, но лишь 2,7% пациентов слегли по этой причине... -
Глава МИД Италии знает, когда закончится война в Ливии
Фраттини отметил, что оценить сроки завершения операции стало возможно после прошедшей 5 мая в Риме встречи участников международного сообщества... -
Чеченский бизнесмен купил европейский клуб и пообещал Лигу Чемпионов
В интервью швейцарскому телевидению он пояснил, что заработал состояние на строительном бизнесе и продаже земли. Чагаев пообещал вывести не хватающую... -
Массовые столкновения в Баку. Верующих избили, полицию забросали (ФОТО)
Били всех, включая женщин и журналистов, у которых отнимали фото- и видеокамеры, препятствовали работе. В полицию полетели камни, после чего стражи порядка... -
«Я сделаю вам магарыч». Политзаключенный на суде в тюрьме
Один из юристов управления тюрем поинтересовался у журналиста, почему он не представил заявления раньше. Осужденный ответил, что писал множество... -
Посол Грузии прогнозирует отмену визового режима с США
«Мы рады, что все это произошло в формате Хартии стратегического партнерства Грузии и США. Налицо первые реальные успехи...