Daily Archives: Սեպտեմբեր 15, 2011
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս Յոխեն-Շմիդտը, Հայ ազգային Կոնգրեսի կենտրոնական... -
ՀԱԿ-ը կոչ է անում մասնակցել «Հայկական ժամանակի» օգտին հանգանակությանը
Հայաստանի ծախու դատական համակարգը ի կատար ածեց վարչախմբի ևս մեկ քաղաքական պատվեր ազատ մամուլի ամենատարածված ու հեղինակավոր... -
Սերժ Սարգսյանը դադարեցրել է ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանի նախագահի լիազորությունները
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 14-ին հրամանագիր է ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ վարչական... -
Նշանակվեց նոր ՀՀ ԱԳ փոխնախարար
Զոհրաբ Մնացականյանը ԱԳ փոխնախարարի պաշտոնում փոխարինելու է Կարինե Ղազինյանին, ով ավելի վաղ նշանակվել էր Մեծ Բրիտանիայում... -
Ինչո՞ւ է ԱԱԾ-ն միջամտել աղմկահարույց քրեական գործին. հարցնում են փաստաբանները
«Ըստ Հելսինկյան ասոցիացիայի փաստաբաններ՝ Գ. Խաչատրյանի և Ն. Կարապետյանցի՝ Վռամ Բաղդասարյանին առաջադրված մեղադրանքը... -
Օմբուդսմենը դատավորների գործով դիմել է Արդարադատության նախարարին
Պաշտպանն ըստ օրենքի երեք դատավորների վերաբերյալ հաղորդումներ էր ներկայացրել ՀՀ արդարադատության խորհրդի կարգապահական հանձնաժողովին և իր հաղորդումների մասին... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ. Կառավարության շենքի առջև կրկին բողոքեցին
Այսօր Կառավարության շենքի առջև կայացել է հերթական բողոքի ակցիան, որին մասնակցել են Երևանի կրպակների ապամոնտաժման դեմ պայքարող, բանակում մահացած զինվորների արդար դատավարություն պահանջող քաղաքացիներ... -
Ոստիկանապետը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի օրոք չի ցանկանում աշխատել
«Ես ուզում եմ դուք իմանաք. ես պարոն Լևոն Տեր-Պետորսյանի օրոք էլ եմ աշխատել` քաղաքի վարչության պետի առաջին տեղակա... -
Ռուսաստանում միասեռականների համար ֆեդերացիա է բացվել
«Երկրում շատերը վախենում են մեր համայնքի ներկայացուցիչներից, ոմանք բացահայտորեն ատում են մեզ: Հիմնականում նրանց ատելությունն ու վախը հիմնված է... -
Ոստիկանության օպերլիազորը խաբել է «Արմենտելին»
Օպերլիազորը միջազգային մուտքային հեռախոսազանգերը նշված սարքավորումներով փոխակերպել է տեղական միջօպերատորական հեռախոսազանգերի և նույն սարքերի միջոցով վերջավորում...

Daily Archives: September 15, 2011
Participating in the usual Thursday demonstrations outside the government building today were those protesting the... -
Armenian Airline Armavia Refutes Reports of Supplying Arms to Libya
Armavia air carrier has never had a IL-76 aircraft and only transports passengers and not cargo, said Armavia press... -
Yerevan Metro’s New Train Begins Service
Yerevan Metro Director Paylak Yayloyan remarked that the new train adapted to European standards is the first but won't be the last. -
‘They All Get the Punishment They Deserve’: Defense Minister on Army Incidents
Criminal proceedings have been launched on all unlawful incidents in the army; law enforcement agencies are... -
Avid Cyclists Rejoice! New Velodrome Built in Yerevan (PHOTO)
Construction on the new velodrome began in June 2010. During the tour of the arena which followed the opening ceremony... -
After Giving Homes to the Homeless, Armenia Government Declares Plans to Help Socially Disadvantaged
The Armenian government approved a decision at its regular Thursday meeting today which set Nov. 1, 2011, as the last day for... -
EU Plans to Suspend Countries Like Greece from Schengen Area
The European Union will on Friday propose a mechanism to suspend countries from the passport-free Schengen travel area... -
Incident Between HAK Activists and Police was Planned in Advance, Says Police Chief
RA Police Chief Alik Sargsyan believes that the Aug. 9 incident between Armenian National Congress (HAK) activists and... -
‘Everything Except Erotica’: Nairi Cinema to Re-Open its Doors
Nairi theater in Yerevan, which was closed in April of this year, will re-open its doors on Oct. 1. Armenia's National Cinema Center... -
Correction: Downtown Yerevan Streets to be Closed Half Day Only
From 2 pm to midnight on Sept. 17 and from 7 am to 2 pm on Sept. 19, the following streets in Yerevan will be closed to vehicular traffic.