Daily Archives: Նոյեմբեր 1, 2011
Տեղում կատարված ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ Աշոտ Սիմոնյանի տունն ունի 4-րդ կարգի վթարայնության աստիճան, և դրա պատերի վրա առկա են ուղղաձիգ ու միջաձիգ ճաքեր` մինչև 5 սմ... -
Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը շարունակում է անհաջող ընթացքը Չեմպիոնների Լիգայում
Առաջին խաղակեսում «Զենիթը» կատարյալ առավելություն ուներ մրցակցի նկատմամբ, որը ռուսաստանցիների դարպասին ոչ մի հարված չկատարեց: Փոխարենը` «Շախտյորի» դարպասապահ Ալեքսանդր Ռիբկան մեծ... -
Ոստիկանության գնդապետը հրաժարվում է աշխատել նորանշանակ ոստիկանապետի հետ
Առանց սպասելու Վովա Գասպարյանի նշանակման մասին պաշտոնական հայտարարությանը, զբաղեցրած պաշտոնից ազատվելու դիմում է ներկայացրել ոստիկանության «Զվարթնոց»... -
Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարական կտա ԱԺ նախագահի պաշտոնից
Նա ընդունել է Սերժ Սարգսյանի առաջարկը և սեփական նախաձեռնությամբ առաջարկել հրաժարականի դիմում ներկայացնել Ազգային Ժողովի նախագահի պաշտոնից, որպեսզի առաջիկա ընտրություններին... -
Մխիթարյան. Կփորձեմ առավելագույնս բարդացնել պիտերցիների կյանքը դաշտի կենտրոնում
Պիտերում, չնայած, արդեն եղել եմ. Հայաստանի հավաքականի հետ: Ասեմ, որ հյուսիսային մայրաքաղաքն ինձ ավելի շատ է դուր գալիս, քան Մոսկվան... -
Հայաստանում բացատրեցին, որ հոգեբանությունը դեմ է հեղափոխությանը
«Մասսայի դատողությունները պրիմիտիվ են և հիմնված ասոցիացիայի վրա»՝ բայց այդ հնարքը օգտագործում է հենց իշխանական քարոզչությունը, ասոցիացնելով, օրինակ, Լևոնի անձը ու «ցուրտ ու մութ տարիները»... -
Ռոնալդուն հայտնվել է անհարմար իրավիճակում. ընկերուհին նրան հասկացավ
Ռոնալդուն ստիպված է եղել պարզաբանել իրավիճակը: Նա վստահեցրել է Իրինային, որ դա պարզապես պատահականություն է և որ նա հետաքրքրված չէ իր երկրպագուհու անձով... -
Ադրբեջանը Վատիկանի արխիվներից կվերցնի իր փաստաթղթերը
Դրա հետ մեկտեղ Վատիկանի գրադարանից CD ֆորմատով արդեն երկիր են տեղափոխվել 40-60 ձեռագրեր, որոնք անմիջական կապ ունեն Ադրբեջանի հետ... -
Սարկոզին և Բրունին առաջին անգամ երևացին հանրության առջև նորածին երեխայի հետ (ՖՈՏՈ)
Մինչ երեխայի ծնունդը Բրունին երդվել էր լրագրողների մոտ, որ թույլ չի տա որպեսզի երեխան հայտնվի հանրության ուշադրության կենտրոնում և կաշխատի նրան հնարավորինս հեռու... -
Ոստիկանությունը կարիք ունի Գասպարյանի տիպի ղեկավարի. Սերժ Սարգսյան
Ալիկ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր պաշտոնավարման ամբողջ ժամանակահատվածում ոստիկանության համակարգի և իր նկատմամբ ցուցաբերված վստահության և աջակցության համար:

Daily Archives: November 1, 2011
Georgian and Kyrgyz aircraft, delivering humanitarian aid to Turkey following the 7.2 magnitude earthquake in Turkey's Van region last month... -
1 November
Armenia Delegation Disappointed with Istanbul Symposium to Revitalize Armenia-Turkey Rapprochement: Giragosian
At a two-day symposium entitled "The Normalization Process between Turkey and Armenia: Prospects for Revitalization" in Istanbul... -
It’s Official: Vladimir Gasparyan, Police Chief. Alik Sargsyan, Presidential Advisor
A decree by Armenian President Serzh Sargsyan today released Alik Sargsyan from the position of Chief of RA Police and appointed him... -
Among Natural Dismissals, Yerevan Mayor’s Resignation is Incomprehensible: Opinion
In New Times party leader Aram Karapetyan's opinion, the current developments in Armenia's domestic political life are natural and... -
Ahmadinejad to Visit Yerevan in Coming Two Months
Iranian President Mahmoud Ahmadinejad was scheduled to visit Armenia on Jun. 6; however, the trip was postponed indefinitely. -
Republican Party of Armenia Vice Chair Promises More Redundancies
Speaking to reporters in Armenia's National Assembly today, Republican Party of Armenia Vice Chair Galust Sahakyan confirmed... -
Armenia Police Chief Confirms Reports of his Dismissal
"So what? This is completely normal. Nothing is eternal. I will continue to serve the country, the head of the country, and our people... -
Kim Kardashian Filed for Divorce, But Husband Committed to Marriage Covenant
Kris Humphries had a suspicion his celebrity wife Kim Kardashian could be bailing on their marriage, but has told NBA friends he was... -
Armenia Defense Minister Protests Soldiers’ Upbringing, Says They Don’t Know Where to Pee
"I wouldn't want to isolate the army from society. The army and society have an organic connection. If there are emergency incidents in... -
12 Job Replacements Among Armenia’s Ruling Elite?
Chief of General Staff of the RA Armed Forces Yuri Khachaturov will be replaced by RA Deputy Minister of Defense Alik Mirzabekyan...