Daily Archives: Փետրվար 21, 2012
Ոստիկանությունն առավել վտանգավոր է համարում հավաքի մասնակիցների այն կոչերը, որոնք ուղղված են նրանց կողմից ոստիկանության պահանջները չկատարելուն, և գտնում է, որ դրանց միակ նպատակը իրավիճակի... -
Զարգացումն անհնար է առանց սեփականության իրավունքի արդյունավետ պաշտպանության. քաղաքապետ
«Կարծում եմ, որ հասել է տվյալ քննարկումները առարկայական դաշտ տեղափոխելու պահը՝ իրար հետ ողջամիտ փաստարկներ փոխանակելու, դրանք ծանր... -
Չեմ զարմանա, եթե բուտիկները «հատուկ պահպանվող տարածք» հայտարարեն. Արմենակ Դովլաթյան
«Այսօր, կարծես, կշեռքի նժարին դրված լինի երկու բան` քրեաօլիգարխիկ համակարգի ներկայացուցիչները և ժողովուրդը: Եվ հիմա պետք է իշխանությունները հենց այդ հարցի պատասխանը տան... -
Կրպակների տեղադրման ընթացքում ոչ մի ծառ չի հատվել. քաղաքապետարան
Քաղաքապետարանը նշում է, որ այս օրերին Մաշտոցի այգում ժամանակավոր, թեթև կոնստրուկցիաներով տեղադրվող շինությունները չեն ներառում կանաչ գոտին: -
Ռեժիմից ազատվելը բնապահպանական հարցերի լուծման միակ հնարավորությունն է. ՀԱԿ
Հայ ազգային կոնգրեսը ողջունում է Հայաստանի տարբեր տարածքներում հանրային շահերի պաշտպանության համար համախմբված բնապահպանների պայքարը... -
«Ի՞նչ արհեստական աժիոտաժ է». Գյումրու քաղաքապետը Ռիո դե Ժանեյրոյում չէ՞
«Ի՞նչ արհեստական աժիոտաժ է ստեղծվել այսօր վաղ առավոտից, բոլորը զանգում են ու հարցնում են: Ընդամենը պատասխանը նա է, որ քաղաքապետի 9 հոգանոց պատվիրակությունը մեկնել է... -
Ինչու զոհված զինվորի մայրը չի կարողանում մասնակցել որդու գործով դատավարությանը
«Կրկին անգամ հայտնում ենք, որ ՀՀ դատարանների նախագահների խորհրդի որոշման համաձայն դատարանում քրեական գործի փաստաթղթերի պատճեններն անվճար ստանալու... -
Գիտնականները պարզել են մազերի ճերմակացման պատճառները
Մեծ Բրիտանիայի Դանա Ֆեբեր քաղցկեղի ինստիտուտի գիտնականները պարզել են մազերի ճերմակազման պատճառը: Նրանք հերքել են այն կարծիքը, թե մազերի ճերմակացման... -
5-ամյա երեխային թույլ են տվել փոխել սեռը
ԱՄՆ-ի Գենդերային ինքնության առաջին մանկական հիվանդանոցի տնօրենը կարծում է, որ մանկաբույժները պարտավոր են իմանալ, որ այսպիսի երեխաներ գոյություն ունեն... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ. Մաշտոցի այգի եկած բրյուսովցիները համաձայն չեն ՈՒԽ նախագահի հետ (թարմացվում է)
Ուսանողների խոսքով` օրիորդ Ափյանի հայտարարությունը ինքնակոչ է և չի արտահայտում ԵՊԼՀ-ի ուսանողության և դասախոսական կազմի միասնական կարծիքը...

Daily Archives: February 21, 2012
Regarding mentions of violations of the Rules of Procedure made by the deputies during the sitting, it’s a fact that besides the above-mentioned case... -
Occupy Mashtots Park Activist Launches Hunger Strike (updated)
Activist, blogger Bayandur Pogosyan has announced he will begin a hunger strike as a form of protesting the ongoing construction in Mashtots Park. -
Yerevan Zoo’s Plans of ‘Brighter Future’ for Elephant Hrant Includes Finding Him a Mate
Yerevan Zoo management is currently developing plans to make 17-year-old Hrant's life a little bit easier at the zoo: management is looking to... -
Amnesty Urges Azerbaijan to Respect Human Rights ahead of Eurovision Contest
Amnesty International has urged Azerbaijan to address what it called the “unsavory truth” of its record on human rights. -
Environmentalist, Architect, Human Rights Activist Debate Shop Construction in Mashtots Park
State Chamber Theatre of Yerevan Artistic Director Ara Yernjakyan and architect Levon Igityan support the controversial move to build shops in Mashtots Park. -
US Donates $50,000 in Classroom Equipment to Armenia’s Police Academy
The US Embassy in Armenia has donated approximately $50,000 of classroom computer equipment, which will be used for the education and training of... -
Defense Ministry Investigating Case of Soldier who Died of Pneumonia
At around 9:50 am on Feb. 20, rank-and-file soldier Narek Martirosyan died after being admitted to the intensive care unit at the Ministry of Defense's... -
Russia’s Yandex Cuts Real-Time Search Deal with Twitter
In a deal that surely gives the middle finger to Google, Twitter has signed a deal with Russian search giant Yandex to provide access to its full feed of... -
Urban Development is Killing Yerevan, Says Environmentalist
Urban development in the last 15 years has killed Yerevan — particularly in historical, cultural and environmental terms, as well as seismic threats... -
Azerbaijani Journalist, Blogger Awarded 10,000 Euros
Azerbaijani Radio Liberty journalist and blogger Khadija Ismailova was recently announced as one of five recipients of the 2012 Gerd Bucerius Prize...