Daily Archives: Մարտ 2, 2012
Սերժ Սարգսյանը Բրյուսելում մի շարք հանդիպումներ կունենա. ՀՀ նախագահը կհանդիպի ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի... -
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները ՀՀ նախագահի հետ քննարկեցին հետագա քայլերը
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, հանդիպման մասնակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բանակցային գործընթացի... -
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը չի փորձում քայքայել կոալիցիան, բայց…
«Ամեն կուսակցություն, այդ թվում նաև ԲՀԿ-ն, գնում է իր ուղով: ԲՀԿ-ն ոչ շրջվելու է դեպի ՀԱԿ-ը, ոչ դեպի ՀՀԿ-ն: Թե ինչպես նա կգնա իր ուղով` ընդհամենը տակտիկական խնդիրներ են... -
2012-13-ին Հայաստանում մարդու իրավունքների վիճակը մտահոգիչ կարող է լինել. զեկույց
2011-ին Հայաստանում մարդու իրավունքների ոլորտում էական առաջընթաց չի արձանագրվել: Այս մասին ասված է «Հայաստանի Հելսինկյան Կոմիտե»... -
Սևանա լճում գտել են ձկնորսության գնացած ու կորած տղամարդու դիակը
«Դիակի որոնողական աշխատանքներն այս բոլոր օրերին չեն դադարեցվել, ինչի ադյունքում էլ փրկարարների ջանքերի շնորհիվ Մանուկյանի դիակն այսօր դուրս է բերվել լճի... -
Գործընկերները գովեցին «Ժառանգությանը» (ՖՈՏՈ)
Ելույթներից հետո «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության անամ Արարատ Զուարաբյանը ևս մեկ անգամ հիշեցրել է, որ իրենք «Ժառանգության» հետ դաշինք կկազմեն: Ցուցակների մասին... -
Դատավորն ինքն իր դեմ դատական գործ է հարուցել ռասիստական անեկդոտի համար
Դատավորը ինքն իրեն մեղադրում է ԱՄՆ նախագահի վերաբերյալ ռասիստական կատակ անելու մեջ... -
ՀՖՖ նախագահը փակում է Facebook-ի էջը, հորդորում է «քիթը չխոթել» ներքին խոհանոց
Մամեդովն իմացել է, թե Հայաստանում քննադատում են իր ազգանունը, և որոշել է այն փոխել և հետո նոր միայն ներկայանալ հավաքական: ՀՀՖ նախագահն ասել է, որ Նորայրը մեծ ցանկություն ունի հավաքականում... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կոչ է անում չկուսակցականացնել տարբեր խմբերի պայքարը
«Մենք պետք է ըստ արժանվույն գնահատենք մեր սերնդի քաղաքացիական ակտիվությունը, Թեղուտի համար մղվող պայքարը, Թռչկանը, Մաշտոցի այգու համար մղվող պայքարը... -
Բաքվի «Եվրատեսիլին» Բրիտանիան կներկայացնի 75-ամյա երաժիշտը
Երգիչը «մեծ պատիվ» է համարել Եվրատեսիլին մասնակցելու հրավերը` հավելելով, որ «պայքարի է պատրաստվում»...

Daily Archives: March 2, 2012
On the fight against the Armenia-Turkey Protocols and the bill on emergency rule adopted in parliament, as well as the push to move to a 100% proportional representation... -
Don’t Make the Various Civic Struggles About Party Affiliation, Urges Raffi Hovannisian
"We have to praise the active civic involvement of our generation, the fight waged for Teghut, the fight waged for Mashtots Park, the fight waged for ... -
75-Year-Old Crooner is UK Eurovision Act for 2012
Engelbert Humperdinck is the oldest ever Eurovision contestant and if he wins, will be the UK's first victor since Katrina and the Waves 15 years ago. -
MP Suggests Turkey’s Eurovision Contestant Sing in Armenian or Kurdish
Turkish MP of Kurdish origin Sirri Sakik has suggested Turkey's contestant in the 2012 Eurovision Song Contest in Baku sing in Armenia or Kurdish. -
MP Ruben Hayrapetyan Would Prefer Not to be Elected, But It’s His Party’s Wish
Football Federation of Armenia President and Republican Party of Armenia MP Ruben Hayrapetyan, meeting with journalists in the capital today, confirmed that... -
Pak Shuka Roof was Being Demolished Without Permission: Yerevan City Hall
Without obtaining the required permission, Tiv 1 Shuka ("No. 1 Market") CJSC, the company currently renovating the famous Pak Shuka ("closed market") in... -
Armenians in Russia Ask to Eliminate Visa Regime with Georgia
An association in Russia of Armenian expats from the Georgian region of Javakheti has called on the Russian authorities to eliminate visa requirements for... -
Major Political Forces Attend Heritage Party Congress. Republican Party of Armenia Notably Absent
No representatives of the ruling Republican Party of Armenia were present at a congress convened by the Heritage party currently underway in... -
Though Bill was Defeated, Dashnak MP was Glad Voting Passed Without Incident
"A noteworthy phenomenon was observed, since several lawmakers elected on the party-list basis [the majority system] even voted for the move to... -
Why Orinats Yerkir MPs are Not Attending Parliamentary Meetings
"I'm happy that you notice the absence of deputies, but our 4 MPs have always been present. Well, let them miss two sessions — they are busy in...