Daily Archives: Մարտ 2, 2012
Սերժ Սարգսյանը Բրյուսելում մի շարք հանդիպումներ կունենա. ՀՀ նախագահը կհանդիպի ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի... -
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները ՀՀ նախագահի հետ քննարկեցին հետագա քայլերը
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, հանդիպման մասնակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բանակցային գործընթացի... -
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը չի փորձում քայքայել կոալիցիան, բայց…
«Ամեն կուսակցություն, այդ թվում նաև ԲՀԿ-ն, գնում է իր ուղով: ԲՀԿ-ն ոչ շրջվելու է դեպի ՀԱԿ-ը, ոչ դեպի ՀՀԿ-ն: Թե ինչպես նա կգնա իր ուղով` ընդհամենը տակտիկական խնդիրներ են... -
2012-13-ին Հայաստանում մարդու իրավունքների վիճակը մտահոգիչ կարող է լինել. զեկույց
2011-ին Հայաստանում մարդու իրավունքների ոլորտում էական առաջընթաց չի արձանագրվել: Այս մասին ասված է «Հայաստանի Հելսինկյան Կոմիտե»... -
Սևանա լճում գտել են ձկնորսության գնացած ու կորած տղամարդու դիակը
«Դիակի որոնողական աշխատանքներն այս բոլոր օրերին չեն դադարեցվել, ինչի ադյունքում էլ փրկարարների ջանքերի շնորհիվ Մանուկյանի դիակն այսօր դուրս է բերվել լճի... -
Գործընկերները գովեցին «Ժառանգությանը» (ՖՈՏՈ)
Ելույթներից հետո «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության անամ Արարատ Զուարաբյանը ևս մեկ անգամ հիշեցրել է, որ իրենք «Ժառանգության» հետ դաշինք կկազմեն: Ցուցակների մասին... -
Դատավորն ինքն իր դեմ դատական գործ է հարուցել ռասիստական անեկդոտի համար
Դատավորը ինքն իրեն մեղադրում է ԱՄՆ նախագահի վերաբերյալ ռասիստական կատակ անելու մեջ... -
ՀՖՖ նախագահը փակում է Facebook-ի էջը, հորդորում է «քիթը չխոթել» ներքին խոհանոց
Մամեդովն իմացել է, թե Հայաստանում քննադատում են իր ազգանունը, և որոշել է այն փոխել և հետո նոր միայն ներկայանալ հավաքական: ՀՀՖ նախագահն ասել է, որ Նորայրը մեծ ցանկություն ունի հավաքականում... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կոչ է անում չկուսակցականացնել տարբեր խմբերի պայքարը
«Մենք պետք է ըստ արժանվույն գնահատենք մեր սերնդի քաղաքացիական ակտիվությունը, Թեղուտի համար մղվող պայքարը, Թռչկանը, Մաշտոցի այգու համար մղվող պայքարը... -
Բաքվի «Եվրատեսիլին» Բրիտանիան կներկայացնի 75-ամյա երաժիշտը
Երգիչը «մեծ պատիվ» է համարել Եվրատեսիլին մասնակցելու հրավերը` հավելելով, որ «պայքարի է պատրաստվում»...

Daily Archives: 2 марта, 2012
«Я с большим удовольствием отказался бы сейчас, но это бессмысленно. Уйду я, чего вы хотите? Мой сын уже давно занимается... -
Азербайджан лишился Nestle из-за системной коррупции. Запасов на месяц
«Остальные субъекты внешнеэкономической деятельности это: верхушка власти и согласившиеся с «правилами игры» частные... -
Турецкий депутат предлагает петь на Евровидении на армянском или курдском
Депутат парламента Турции от курдской партии «Мир и демократия» Сирр Сакык, избранный из города Муш, предложил стране... -
Великобританию на Евровидении-2012 представит 75-летний певец
Певец назвал "безусловной честью" приглашение на Евровидение, добавив, что "рвется в бой", сообщает британская вещательная корпорация BBC... -
Российские армяне просят отменить визовый режим с Грузией
Подобный шаг «снизил бы градус агрессивной риторики и действий грузинских властей, активировал бы здоровый прагматизм... -
Допрошенные рассказали об алкоголе, наркотиках и сексе на затонувшем лайнере Costa Concordia
Две женщины, ранее числившиеся в команде, по данным итальянских СМИ, рассказали на допросе в прокуратуре, что они видели, как офицеры нюхали кокаин, напивались... -
Остатки «армянской бригады» отомстили вдове Геры-Обезьяны
Киллер, ворвавшись в ее офис, открыл огонь из автомата. Женщине удалось спрятаться в подсобном помещении и выжить. Гангстер из бригады Ваагн Оганесян по кличке Цо... -
Турция охладела к Баку, потому что Алиевы — курды
Турция изо всех сил старается свалить режим алавитов - основного иранского союзника. Иран поддерживает Армению, у которой «контры» с Азербайджаном и Турцией...