Daily Archives: Ապրիլ 6, 2012
Ժամանակ առ ժամանակ իրականացվող շուրջօրյա նստացույցը նպատակ ունի մոբիլիզացնել մեր ուժերը, մեզ դարձնել ավելի կամային և տոկուն, մեր արմատական ու սկզբունքային... -
Դատն ավարտվեց անեծքներով. ի՞նչ ցույց կտան հայկական տելեները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Թողեք, մորս գրկեմ», - գոռում էր Ռոմիկը: «Իմ տղան 10 տարվա կյանք չունի, ո՞նց եք տաս տարի փակում: Իմ տղան անմեղ է», - բղավում էր Թամարան: -
Ոստիկանությունը զգուշացրել է, որ «չի ենթարկվելու սադրանքների»
Ոստիկանությունն անթույլատրելի է համարում ցանկացած անձի կողմից ցանկացած իրավիճակում միջանձնային բախումներ հրահրելուն ուղղված գործողությունները, ինչպես և ՀՀ Սահմանադրությամբ և օրենքներով... -
Առաքելյանի գործով վկան պատմել է` իրեն «շորերը քաշելով տանում են» ու ստիպում ցուցմունք գրել
Տիգրան Առաքելյանի այն հարցին, թե արդյոք վկան իր ձեռքո՞վ է գրել դա, վկան պատասխանել է, որ ինքը ունի ութամյա կրթություն և գրելուց տառերը կուլ է տալիս, բայց այս դեպքում ինքն է գրել... -
Հակասական լուրեր Ադրբեջանից` զինված բախումների մասին
Հնարավոր է` խոսքը գնում է «ռադիկալ իսլամիստների մասին, որոնք Գյանջայում բնակարան էին վարձակալել և, հավանաբար, ահաբեկչական գործողությունների էին նախապատրաստում»... -
10-ամյա մայրը ծննդաբերությունից հետո իրեն լավ է զգում (ՖՈՏՈ)
Համայնքը չի հաստատում երեխայի հոր ինքնությունը: Որոշ կոլումբիական պարբերականներ գրում են, որ 10-ամյա աղջկան հղիացրել է 15-ամյա մի երիտասարդ: Այլ աղբյուրների հաղորդմամբ... -
«Երևան Սիթիի» մոտ երիտասարդը հափշտակել է կնոջ դրամապանակը
Ապրիլի 6-ին, ժամը 00.30-ին, ոստիկանության ծառայողները Տիգրան Մեծի պողոտայի և Ագաթանգեղոսի փողոցի խաչմերուկից բերման են ենթարկել 24-ամյա մի երիտասարդի... -
Փլուզվել է Էյֆելյան աշտարակի վերելակը
Աշտարակի աշխատակազմը մտահոգված է այն փաստով, որ այդ պահին չեն գործել վերելակի վթարային արգելակները, որոնք պետք է կանգնեցնեին վերելակի անկումը... -
16-ամյա աղջիկը քիլլեր էր վարձել մորը սպանելու համար
Աղջկա մոտ իր հարազատ մարդուն «վերացնելու» ցանկություն է առաջացել այն պատճառով, որ մայրը փորձում էր վերահսկել իր անձնական կյանքը... -
Կարմիր խնձորի ավանդույթը պահող Հայաստանն ամենաշատն է որոնում «պոռնո»
«Ժամանակն է կեղծ բարեպաշտական վարագույրը բարձարցնենք, արագիլի և կաղամբի մասին պատմվածքները մի կողմ թողնել: Իրականությունը երեխան կարող է իմանալ ընկերներից, կորցնել վստահությունը...

Daily Archives: 6 апреля, 2012
У нас, в Армении, развиваются высокие цифровые технологии, чем я очень горжусь. Что касается инвестиций, в Армению инвестиции вкладывают разные страны и хочу... -
В Азербайджане произошло столкновение боевиков с правоохранителями. Есть погибшие
Сообщается, что речь идет о "радикальных исламистах, которые снимали в Гяндже квартиру и, вероятно, готовились к террористическому акту"... -
16-летняя девочка наняла киллера для строгой матери
Поводом "убрать" близкого человека стал контроль личной жизни девушки со стороны родительницы. Заказчицу сдал полиции нанятый... -
Порномания в Армении — следствие культа девственности
В обществе до сих пор называют половые органы «народными инструментами» и используют другие условные термины и «слова с юмором». Традиция красного яблока... -
Следователь из США выиграл суд об оскорблении армянской идентичности
Карагезян требовал 225 тыс., и заявлял, что его, в частности, называли «человеком с чалмой» (так в США обзывают мусульман, каковым, однако, истец не является). -
В Баку к Евровидению запретят провинциальные авто
Готовясь к проведению Евровидения-2012 власти азербайджанской столицы решили на время песенного конкурса запретить въезд в город автомобилей из регионов. -
Странная новость: Россия начала строительство РЛС в Армении
Ранее новость с «Россия уже строит в Армении аналогичную Габалинской...» разместило у себя агентство Regnum, но сегодня утром этот материал был снят. -
Самый маленький город в США купили за 900 тысяч долларов
Между тем, Буфорд - не единственный населенный пункт в США, где проживает только один человек. Так, в Небраске есть поселок Моноуай... -
Партия президента Армении «дарит» яйца и призывает к демократии
Уже третий день в преддверии праздника Пасхи раздают жителям столичного округа Ачапняк куриные яйца. Корреспондент Epress.am стал свидетелем того, как...