Daily Archives: Հոկտեմբեր 25, 2012
Ըստ հաղորդագրության` կալանավորներից մեկը նախկինում երկու անգամ դատապարտված, «Նուբարաշեն» ՔԿՀ կալանավոր, թրաֆիքինգի... -
Եթե անգամ շենքը չփլուզվեր, քաղաքապետարանը բացահայտելու էր կեղծիքը. Գևորգյան
«Ընկերությունը ստացել էր շինթույլտվություն, սակայն քանի որ չէր հասցրել նշված ժամկետում կառուցումն ավարտել, դիմել էր քաղաքապետարան ժամկետը... -
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Թուրքիայի նախագահին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Աբդուլլահ Գյուլին՝ Թուրքիայի ազգային տոնի... -
Դատարանում Արտակ Նազարյանի գործով կեղծ փաստաթղթեր են ներկայացրել. փորձագետ
«Այս կերպ նախաքննական մարմինը փորձում է կոծկել իր կողմից կատարված հանցագործությունը՝ վկա զինվորներին ապօրինաբար 10-23 օրով ազատությունից զրկելու փաստը... -
Միքայել Պողոսյանը համաձայն չէ ադրբեջանցի գրողի հետ. «Եթե բոլորը» գրագողություն չէ
Գուսեյնբեյլի գրքում պատմությունը հետևյալն է. ադրբեջանցի հիվանդ բժիշկը որոշում է այցելել իր հայրենի գյուղը, որը հիմա գտնվում է հայկական տիրապետության տակ, և տնկել «խաղաղության» ծառը իր հոր գերեզմանին, սակայն գերի է ընկնում... -
Երևանում շենքի փլուզման հետևանքով տուժածներից միայն 2-ի վիճակն է ծանր (թարմացված)
ԱԻՆ-ի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ փրկարարները փլատակների տակից դուրս են բերել վեց տուժածի: Հավանական է, որ 2 տուժած դեռ կա փլատակների տակ: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն... -
Հայաստանը մի քանի մարդ է կառավարում. Զուրաբյանն անուններ է հնչեցրել, ասել է՝ ինչու է դեմ
Կուտակային հիմնադրամների կառավարման բիզնեսի մեջ կմտնեն միայն այն մարդիկ, ովքեր 1/ունեն հսկայական ֆինանսական հնարավորություններ, և 2/ ովքեր հովանավորվում են Սերժ և Տիգրան Սարգսյանների կողմից... -
Կինը պատրաստ է ինքնահրկիզվել քաղաքապետարանի մոտ, եթե իր բնակարանի հարցը չլուծեն
«Երկու անգամ ես փորձում եմ խոսել քաղաքապետի հետ: Առաջին անգամ պատասխանել է, որ առաջնահերթ կքննարկի իմ բնակարանային հարցը: ՀՀԿ-ի տոմսն եմ ցույց տվել... -
Շահումով խաղերի ապարատներ ապօրինի շահագործողը դատապարտվել է ազատազրկման
Բաբախանյանը, խախտելով «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքի 43-րդ հոդվածի պահանջները, առանց հատուկ թույլտվության իրականացրել է լիցենզավորման ենթակա ձեռնարկատիրական... -
Հայաստանի մի շարք ոլորտներում մասնագետների պակաս կա. նախարար
«Այսինքն՝ խնդիր ունենք բարձրորակ մասնագետների՝ համապատասխան որակավորմամբ: Մենք ունենք խնդիրներ նաև տնտեսության այլ ոլորտներում, և այստեղ շատ հարցեր կան՝ և՛ որակավորման...

Daily Archives: 25 октября, 2012
Компания получила разрешение на строительство, однако, так как не успела завершить его к отмеченному сроку, она обратилась в мэрию с просьбой продлить его... -
Серж Саргсян поздравил Гюля
Серж Саргсян направил поздравление президенту Турции Абдулле Гюлю в связи с национальным праздником Турции Днем Республики. Об этом сообщает пресс-служба главы государства Армении. -
Армянский продюсер не согласен с азербайджанским писателем. «Если все» не плагиат
Продюсер фильма «Если все» Микаел Погосян в беседе с Epress.am прокомментировал обвинения азербайджанского писателя, назвал их нелепыми и очередной акцией против фильма... -
В центре Еревана разрушилось полупостроенное здание. Известны имена пострадавших
По сообщению пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, спасатели выносят из-под обломков пострадавших. В медцентре Epress.am сообщили, что состояние здоровья... -
Арестант армянской тюрьмы отправил в редакцию сайта свой мизинец
Мы здесь вчетвером объявили голодовку. Что бы мы ни сказали, ничего не делают, не зовут врачей, не считают нас за людей. Одним словом, они должны 2 или 3 раза... -
Обаме предложили рассекретить аттестат и заявление на получение паспорта
По словам Трампа, Обама - самый «непрозрачный» президент в истории Соединенных Штатов, и если он опубликует информацию о себе, это успокоит многих американцев... -
Признание независимости Карабаха австралийским штатом как пример для остальных – мнение
Если начинается такое движение внутри [штата], то хотя бы часть населения этой территории выступает за признание страны. В этом случае не исключено, что руководство штата может... -
Задержан напавший на посольство США в Ливии
Задержание проходило в международном аэропорту Ататюрка. Подозреваемые пытались въехать в Турцию по поддельным паспортам. Операцию... -
Самый крупный штат Австралии признал независимость Карабаха
Законодательный орган самого крупного штата Австралии Новый Южный Уэльс принял резолюцию о признании Нагорно-Карабахской Республики и права населения на... -
Республиканец преследуется по политическим мотивам, Вардан Осканян – нет. Министр
Хотите пример политического преследования в Армении? Случай с Рубеном Айрапетяном является ярким примером именно политического преследования, когда депутата подвергли...