Daily Archives: Հունվար 28, 2013
«Ի սկզբանե օրենքներով խստորեն զատորոշված, ապա նաև սահմանադրորեն ամրագրված էր բանակի՝ որպես միմիայն երկրի արտաքին անվտանգությունն ապահովող... -
Ինչո՞ւ են վիճում Նիսի հայերը. եկեղեցականն իր տեսակետն է հնչեցնում
Նա նշել է, որ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար Թեմական Խորհուրդը հաշտություն կնքելու ուղենիշ է պատրաստել և 2011 թվականի հոկտեմբերին ստացել ... -
Օպերայի մոտ բանակի մասին թռուցիկներ էին բաժանում. Թատերականի ռեկտորին դա դուր չի եկել
Ակցիայի մասնակիցներն այդ պահին տեսախցիկով նկարահանելիս են եղել Մազմանյանին, ինչը վերջինիս դուր չի եկել: Նա հարցրել է՝ արդյոք նկարահանում են տեսանյութը Facebook սոցցանց գցելու համար, բայց... -
«Վերջ հեքիաթին». Խաբված բնակարանատերերը ամեն օր գալու են նախագահական
«Հավաքվել էին մեծ քանակությամբ գյուղապետեր՝ վերջին նախընտրական հրահանգները ստանալու, նիստն էլ ղեկավարում էին Արմեն Գևորգյանն ու Հովիկ Աբրահամյանը: Ժողովից հետո գյուղապետերը ընդգծված ցածր... -
Զոհված զինվորի մայրն ապշել է Սերժ Սարգսյանի նախընտրական հոլովակից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես Սերժ Սարգսյանին չեմ ընտրելու, կգնամ ամենավերջին թեկնածուին ձայն կտամ, բայց նրան՝ ոչ»,- ասել է Հասմիկ Հովհաննիսյանը... -
Նախկին քաղբանտարկյալը միանում է Անդրիաս Ղուկասյանի հացադուլին
Նախկին քաղբանտարկյալ Շանթ Հարությունյանը 3-օրյա հացադուլի է նստելու ՀՀ նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի հետ միասին: Epress.am-ի հետ զրույցում նա ասել է, որ դա անում է... -
Իշխանություններն անկարող են վերափոխել բանակը. Նախաձեռնությունը դատապարտում է
Մինչ ներկայիս գերագույն գլխավոր հրամանատարը հավակնում է շարունակել պաշտոնավարել ևս հինգ տարի, շարունակվում են նրա ղեկավարած զորքերում հանցավոր անտարբերության, բռնության, խոշտանգումների... -
«Լույսը»՝ Սարգսյանի նախընտրական հոլովակում. շրջանավարտները դեմ են քաղաքականանալուն
Ես որևէ մեկին իրավունք չեմ վերապահել իմ մասին տեղեկատվությունն օգտագործել քաղաքական նպատակներով, իսկ այս հոլովակում ցանկացած նախադասություն նաև իմ մասին է... -
Զոհված զինծառայողները «շնորհավորել են» ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտնում է, որ ՀՀ Զինված ուժերի բարձրագույն հրամանատարական կազմին և մի շարք այլ պաշտոնյաների ուղղված նամակները... -
Նախագահի 3 թեկնածուները պահանջում են բացակայողների ցուցակներն առանձին կախել
«Հարգելով մեր գործընկեր քաղաքական գործիչների և ուժերի ընտրություններին չմասնակցելու կոչերը, մենք` ՀՀ նախագահի թեկնածուներս, միաժամանակ մեր պարտքն ենք համարում հայտնել մեր համոզվածությունն առ այն...

Daily Archives: 28 января, 2013
Однако активистам не разрешили войти в здание, акция продолжилась на улице. Участники акции театровед Ара Недолян и публицист Заруи Ованисян держали в руках плакат «Родина, защищай... -
Мать погибшего солдата в недоумении от предвыборного ролика Сержа Саргсяна (ВИДЕО)
«Я не стану голосовать за Сержа Саргсяна, пойду и отдам свой голос самому заштатному кандидату, но не ему», - заявила Ованисян. Еще в ходе кампании к парламентским... -
Экс-политзаключенный присоединится к голодовке кандидата в президенты Армении
Шант Арутюнян на 3 дня присоединится к объявившему голодовку кандидату в президенты Андриасу Гукасяну. Арутюнян затруднился сказать, может ли этот шаг стать началом нового... -
Оползень накрыл футбольное поле в Турции. 7 человек погибли
Удар стихии пришелся как раз в тот момент, когда на импровизированном стадионе, который был защищен от внешней среды лишь натяжными тентами, шел любительский матч... -
Фонд «Луйс» в предвыборном ролике президента. Выпускники против
«Попади в видеокамеру «Айлур», и ты станешь героем ролика Сержа. Ценя вклад «Луйса» в мое развитие, я не могу смириться с этим роликом. Это противоречит этическим нормам... -
Погибшие военнослужащие «поздравили» армянских чиновников (ВИДЕО)
письма, отправленные высшему командирскому составу ВС Армении и ряду должностных лиц, подписаны погибшим 27 января 2012 года военнослужащим Пайлаком Шахназаряном... -
Проклятие от экс-премьера: «Чтоб вашу программу развития написал Серж Саргсян»
У Сержа Саргсяна есть программа, но ужасного качества. Нет ничего, что бы он обещал сделать и ни у кого нет возможности спросить «ты говорил то-то, сделал?». Не думаю, что... -
Чахалян: Я не шпион, и Грузия — наша страна
Ложь и клевета Саакашвили, касающаяся меня, моих идей, политических целей и деятельности, еще раз доказывают, что мое дело носит политический характер, что меня... -
Армянские интернет-пользователи оказались в плену российских законов
Эту проблему, в частности, признают в "ВымпелКоме" (владеет в Армении оператором "Арментел"). К оператору уже поступило две жалобы от абонентов... -
В Стамбуле требуют раскрыть убийства армян – акция
Правоохранительные органы должны поднять вопрос о том, почему все жертвы были армянами. Представители правозащитных организаций, в свою очередь, заявили...