Daily Archives: Փետրվար 5, 2013
«Երեկ արյուն եմ հանձնել հատազոտության, հիմա բժիշկների հետ վերլուծում եմ վիճակն ու ռազմավարությունը, ամեն ինչ նորմալ է», - ասել է թեկնածուն... -
Ցուցմունք տալուց հետո վկային սպառնում են. ո՞ւմ վրա են «գործ սարքում»
Մերին պատմել է, որ երեկ դատարանում Նաիրա Հարությունյանի հայրը փորձել է համոզել, որպեսզի ինքը վկայություն չտա: Այնուամենայնիվ, վկան պատմել է իր և Հարությունյանի հարաբերությունների մանրամասները... -
Բուհերի որակը և Աշոտյանի երջանկության հարցը. քննարկում ԱԺ-ում
«36 բուհերն ունեն առնվազն միջին եվրոպական չափանիշներ: Այսօր մենք ունենք ավելի խիստ հսկողական մեխանիզմներ: Ես չեմ ուզում, որ այս օրենքը դիտվի որպես մասնավոր բուհերի դեմ նախաձեռնություն... -
Լևոն Զուրաբյանը՝ ԱԺ-ում. «Վերջ դրեք պատանդների առևտրի խայտառակ քաղաքականությանը»
եթե Վճռաբեկ դատարանը, կատարելով Սերժ Սարգսյանի՝ դատական իշխանությանը իջեցրած հրամանը, ուժի մեջ թողնի նրանց՝ համապատասխանաբար 6, 3, 2 և 2 տարով ազատազրկելու որոշումը, Հայաստանում կլինի 4... -
Խտրականություն անհատ տաքսիստների նկատմամբ. նրանք բողոքում էին Նախագահականի դիմաց
Վարորդները, որոնցից յուրաքանյուրը մի քանի տասնյակ նամակ ուներ ձեռքին, պնդում են, որ իրենք Գայի պողոտայի նշված հատվածում կայանում են երկար տարիներ, ուղղակի 2012 թվականի դեկտեմբերի 24-ից... -
ՀԱԿ-ի հանրահավաքներին երթուղայինները մարդկանց չեն տեղափոխում «տեխնիկական պատճառներով»
Հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ մարտի 1-ին կայանալիք հանրահավաքին կրկին երթուղայինների աշխատանքը դադարեցվի, Գրիգորյանը պատասխանել է, որ այդ գիծն իրեն այլևս չի պատկանում... -
ԲՀԿ-ական պատգամավորը Սերժ Սարգսյանին ընտրելու է, բայց չի սատարելու
«Իրականում խոսքը գնացել է ընտրություններին սատարել-չստարելու մասին, ես ասել եմ, որ ես՝ որպես ԲՀԿ անդամ, իմ կուսակցության որոշմանը հավատարիմ եմ մնալու, իմ կուսակցությունը... -
Հայրիկյանը երկրորդ անգամ ապացուցեց, որ անկախ չէ. կարծիք
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և Հրանտ Բագրատյանի վարկանիշի կտրուկ աճի մասին է վկայում այն, որ Սերժ Սարգսյանն էլ սկսել է ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել իր տեքստերին... -
Լոռու մարզպետարանը ճնշում է գործադրում Ստամբուլ մեկնող ուսուցիչների վրա
«Նման վարքագիծը ոչ միայն անթույլատրելի է, այլև ցույց է տալիս մարզպետարանի անգրագիտությունը և ժողովրդավարական պետությունում մարզային վարչակազմի... -
Հայրիկյանը մահափորձին չհավատողներին մաղթել է «երբեք այդպիսի ոչ մահափորձի չառնչվել»
«Իսկ նրանք, ովքեր ասում են, թե ԿԳԲ-ն չկա, իրենց նման միամիտ անմակարդակների համար ԿԳԲ-ն չկա: Մահափորձը զուգահեռաբար հետապնդում էր նաև քաղաքական նպատակ, ես կարողացա ինքս ինձ...

Daily Archives: 5 февраля, 2013
«Наира позвонила, попросила мне позвонить через час ее отцу и сказать, что Грач ее похитил. А когда Грача уже арестовали, она снова пришла купить у меня товар, сказала... -
В смерти офицера и солдата обвиняют ВС Армении
Лейтенант азербайджанской армии Турал Надир оглу Аскеров погиб от полученного пулевого ранения. Помимо этого, «в результате нарушения режима прекращения... -
Грузинский лидер отказался отказываться от французского паспорта
Ему было отказано в натурализации и лишь путем принятия изменений в конституцию, которые разрешают гражданину стран ЕС занимать пост премьера Грузии, он сегодня занимает... -
Сына писателя уволили после романа про армян
В Азербайджане уволен начальник акцизного отдела Главного Управления Финансово-тарифного и Валютного Контроля Государственного Таможенного Комитета. -
Дискриминация частных таксистов – акция перед резиденцией Сержа Саргсяна
Закон, считают таксисты, применяется только в отношении их, городской транспорт останавливается здесь же, однако этих водителей не штрафуют... -
В честь армянского деятеля в Турции назвали улицу
Правительство отправило в суд защитную речь, в которой журналист сравнивался с нацистами. Эта речь была отозвана, а министр иностранных дел Турции Ахмет Давутоглу... -
Депутат выбирает Сержа Саргсяна, но «не поддерживает»
Моя партия заявила, что не станет выдвигать своего или поддерживать другого кандидата. В ответ на вопрос журналистов, кого из имеющихся кандидатов я выберу и почему... -
Советский диссидент во второй раз пошел на сговор с властями – мнение
Перенеся выборы после покушения, Айрикян мог «совершить шаг в пользу оппозиционных кандидатов», так как изо дня в день растут рейтинги Раффи Ованисяна и... -
На армянских учителей оказывают давление из-за курсов в Стамбуле – заявление
«Это не только неприемлемо, но и указывает на неграмотность и недемократичность районной администрации в демократической стране. Неучастие учителей в курсах... -
Айрикян пожелал неверящим в случившееся «никогда не сталкиваться с таким непокушением»
«КГБ не существует для тех наивных неучей, которые говорят, что его не существует. Покушение на убийство параллельно преследовало политическую цель. Защитив самого себя...