Daily Archives: Փետրվար 20, 2013
Պատգամավորի խոսքով՝ խնդիրն այժմ դե ֆակտոն հաղթանակը դե յուրե հաղթանակ դարձնելն է: «Ժողովրդի հաղթանակն անխուսափելի է: Բռնությո'ւն, քո անկումը անկասելի է», - հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը: -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խոսում է Ազատության հրապարակում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ)
Ազատության հրապարակում հնչեցրած ելույթի սկզբում «Ժառանգության» ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հիշեցրել է, որ այսօր՝ փետրվարի 20-ին, Արցախյան շարժման 25-րդ տարեդարձն է... -
«Հաղթանակ կամ ոչինչ». Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ ունեցավ Ազատության հրապարակում
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ստացել է ժողովդրի վստահության քվեն, և ուրեմն նա պետք է որոշի, թե ինչ քայլերի հաջորդականությամբ պետք է դե ֆակտո հաղթանակը դարձնել դե յուրե հաղթանակ... -
«Մարդկանց քանակը պետք է կրկնապատկվի». մարդիկ պատրաստ են շարունակել հանրահավաքները
Հայ Ազգային Կոնգրեսի նախկին անդամ Կարապետ Ռուբինյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ «Ժառանգության» առաջնորդը վճռական է տրամադրված, բայց նույնքան վճռականություն է անհրաժեշտ ժողովրդից... -
ԳԱԼԱ-ի սեփականատերը հրաժարվեց հանդիպել միջազգային դիտորդների հետ
Նախապես արդեն գիտեի, որ ամեն ինչ տեսնելու և լսելու են, իսկ վերջում հայտարարելու են, որ ընտրական այս գործընթացը մեկ քայլ առաջ էր: Բայց մեր առաջին հանդիպման... -
«Կարֆուրը» կմտնի հայաստանյան շուկա, կարծում է ՊԵԿ նախագահը
«Ես որքան տեղյակ եմ, «Կարֆուրի» մուտքը պատկան մարմիններում քննարկվում և կարծում եմ, որ նա կմտնի Հայաստանի շուկա... -
Հայկական հարցում Բաքուն ստեղծագործական մոտեցման պակաս է զգում. կարծիք Վաշինգտոնից
«Քարե երազներ»-ի շուրջ ծագած պատմությունը ի ցույց դրեց նաև հակառակ կողմի` փոխզիջումների գնալու անպատրաստ լինելը: Հայ գրողներից, հրապարակախոսներից... -
Վաղը տեղումներ են սպասվում. գալիք օրերին եղանակը փոփոխական կլինի
Երևանում փետրվարի 21-ին, 23-ին, 24-ին հնարավոր են տեղումներ: 22-ին, 25-ին մայրաքաղաքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, հայտնում է ԱԻՆ լրատվական ծառայությունը... -
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի Facebook-ի էջից ջնջել են հայաստանցիների քննադատությունները
Դիտորդական առաքելության Էջի կողմից կիրառած գրաքննությունը մեծ դժգոհություն է առաջացրել Facebook-ի հայաստանցիների օգտատերերի շրջանում... -
ՀԿ-ները պահանջում են հետաքննել լրագրողների դեմ բռնությունների դեպքերը
Իշխանությունները, մասնավորապես՝ իրավապահ մարմինները, սովորաբար մատների արանքով են նայում նման միջադեպերին և մեղավորներին հայտնաբերելու ու պատժելու փոխարեն նման գործերը կարճելու տարօրինակ...

Daily Archives: 20 февраля, 2013
«Раффи Ованисян получил вотум доверия народа, и ему решать, с какой последовательностью нужно превращать победу де-факто в победу де-юре. Уверен, что... -
Митинг в Ереване. Раффи Ованисян дождется Сержа Саргсяна
Раффи Ованисян с трибуны поприветствовал депутата Никола Пашиняна, который приходит на площадь уже второй день, отдельных дашнаков, участвующих в митинге... -
В центре Еревана уверены, что Раффи Ованисян не отступит — митинг
Бывший член Армянского национального конгресса Карапет Рубинян заявил в беседе с Epress.am, что лидер «Наследия» настроен решительно, но «для успеха в борьбе... -
Критика армянских пользователей Фейсбук удалена со страницы ОБСЕ/БДИПЧ
Хачик Бадеян, критикуя новую политику ОБСЕ/БДИПЧ, отметил, что этот шаг международной организации, борющейся за свободу выражения и другие права, по крайне мере, нелогичен... -
«Мы еще скажем свое слово» — акция протеста в Гюмри
«В очередной раз результаты выборов были фальсифицированы. Мы пытаемся протестовать против несправедливых выборов. Постараемся сделать все, чтобы к нам присоединились... -
В Карабахе убит 21-летний военнослужащий
19 февраля на одной из позиций, расположенных в северо-восточном направлении армяно-карабахской линии соприкосновения огня, пулей противника... -
ЦИК не согласен с заявлением штаба Раффи Ованисяна
В заявлении ЦИК, в частности, говорится, что в настоящее время результаты выборов пересчитывают в двух избирательных комиссиях, присутствуют доверенные лица... -
«Раффи Ованисян участвовал в цирке». Кандидат не поддержит коллегу
«Нарисовав в интимном полумраке неверно выросший огурец, они [АНК] добивались признания недействительными их бюллетеней. Такова была их цель, чтобы потом... -
Пресс-служба президента Армении пока молчит о поздравлении Саакашвили
Накануне же пресс-служба президента распространила сообщение о том, что , «в ходе телефонной беседы Владимир Путин поздравил Сержа Саргсяна с убедительной... -
Пытавшая невестку свекровь не должна была попасть под амнистию – адвокат
Нона Галстян обратилась в Совет юстиции с требованием подвергнуть судью дисциплинарному штрафу за применение амнистии. Однако после нескольких процедур вчерашнее...