Daily Archives: Մայիս 2, 2013
«Մենք ոչ միայն այլընտրանք չունենք երկրում փոփոխություններ չիրականացնելու, այլև ժամանակ չունենք՝ հաշվի առնելով երկարաձգվող տնտեսական և քաղաքական լճացումը և ահագնացող արտագաղթը... -
Տղամարդը խոչընդոտել է «Բարև Երևանի» քարոզարշավը ու թողել իր հեռախոսահամարը
«Փորձեցինք նույն հեռախոահամարով զանգահարել, ընդ որում՝ ոչ մենք, ոչ ոստիկանները, ոչ էլ լրագրողները չկարողացանք կապ հաստատել Վարդանի հետ. հեռախոսահամարը անջատված էր... -
Երևանի ընտրություններում ԲՀԿ-ականի ՀԿ-ն կներկայանա 1,5 հազար դիտորդով
«Այս հասարակական կազմակերպությունն ամենամեծն է՝ դիտորդների քանակով: Համեմատության համար նշենք, որ, օրինակ, քաղաքացիական ակտիվությամբ հայտնի... -
Որն է հայաստանյան ընտրությունների խնդիրը, ասել է Արթուր Սաքունցը
Իրավապաշտանի խոսքով՝ նախագահական ընտրություններին մարդկանց բերել են ոչ միայն ավտոբուսներով, այլ նաև սեփական մեքենաներով, և նույնը կարող է կրկնվել Երևանի ընտրություններին... -
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ԱՄՆ դեսպանի հետ քննարկել է Երևանի ընտրությունները
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Երևանի ավագանու ընտրությունների հետ կապված զարգացումները, ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկման... -
Փաստաբանին սպառնացել են Երևանի նոր ոստիկանապետի դեմ ֆեյսբուքյան էջի պատճառով
«Ես այդ հաղորդագրությանը չեմ պատասխանել, պատճենահանել եմ և անմիջապես տեղադրել վերը նշված խմբում և իմ անձնական էջում՝ ի գիտություն իմ ընկերներին ու հանրությանը... -
Չեչնիայի ղեկավարը պատմել է՝ ինչպես է երգչուհուն փրկել «հայկական խայտառակությունից» (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հեդա Համզատովան, երբ նրան մի հայ խոստացավ «Եվրատեսիլ» տանել, գնաց Հայաստան, որպեսզի նրա հետ ամուսնանա: Մենք նրա հետևից գնացինք՝ համարելով, որ եթե չեչեն աղջիկը, վաստակավոր... -
Լրագրողը պահանջում է իր գործը տեղափոխել ՀՔԾ
Լրագրողը իր խնդրանքը հիմնավորում է նաև այն դիտարկմամբ, որ իրեն մարմնական վնասվածք հասցրած Աշոտ Պապայանը տարիներ շարունակ բարձր պաշտոններ է զբաղեցրել... -
Ոստիկանության զորքերում ծառայող երիտասարդներն առևանգել և բռնաբարել են 28-ամյա աղջկան
Մանուկյանի և Արսենյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Երկու ամսվա ընթացքում դատարանում այս գործով տեղի է ունեցել 3 դատական նիստ... -
ՀԱԿ-ի՝ Տարոն Մարգարյանին վերաբերող հաղորդումն ուղարկել են ՀՔԾ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը Հատուկ քննչական ծառայություն է ուղարկել «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության անունից ներկայացված հանցագործության կատարման մասին...

Daily Archives: 2 мая, 2013
И когда речь идет о дворовых авторитетах, действительно, обуздать следует именно их, а не «спускать собак» на журналистов. -
Адвокат получил угрозы из-за страницы в соцсети против нового начальника полиции Еревана
«Я не ответила на это сообщение, скопировала и немедленно разместила его на странице отмеченной группы и на персональной странице, чтобы оповестить своих друзей и общество о получении... -
Проблема ереванцев: Бездействие полиции, богатство власти и пассивность оппозиций
Взятки избирателям не играют в этом процессе важной роли, больше влияния на процесс оказывает запугивание избирателей, угрозы увольнения и прочее. -
Католикосу всех армян предлагают воспользоваться детектором лжи
Манукян предлагает Католикосу Гаренину Второму также пройти полиграфическое исследование, чтобы опровергнуть информацию о фальсификациях на выборах... -
Балансирующей Армении напомнили, как Польша была оккупирована СССР и Германией
- Даже в Османской империи, с учетом, конечно, трагических событий 1915 года, армянская культура и бизнес развивались. Здесь не все однозначно... -
Мэрия обещает выяснить, заставляют ли армянских выпускников веселиться в ресторане олигарха
«Это их право, мы не вмешиваемся, потому что эти дети уже не являются учениками школы. Мэр распорядился забыть о пирушках, потому что экзаменационный период еще не завершен, сбор... -
Армянского депутата возмутило «ара» от главного полицейского
«С каких пор начальник полиции Армении обращается к депутатам «ара». Если бы он назвал имя, была бы иная ситуация, однако так он обращается к статусу, то есть к депутатам... -
Армения в тройке лидеров по количеству избавлений от нерожденных девочек
Исследование показало, что если порочное явление рождения мальчиков ценой предотвращения рождения девочек продолжится, к 2060 году Армения потеряет... -
Трудящимся в Армении подарили 4 нерабочих дня
10 мая (пятница) объявлено в Армении нерабочим днем. Об этом сегодня, 2 мая, на заседании кабинета министров сообщил премьер-министр... -
МВД Грузии оправдалось за силовой разгон Первомая с участием людей в штатском
«Мы выступаем за защиту прав рабочих женщин в день солидарности трудящихся. Это была мирная манифестация. Полицейские сказали уйти...