Daily Archives: Սեպտեմբեր 2, 2013
Ակտիվիստները պնդում էին, որ Դմիտրին հանցագործ չէ, այլ ռեժիմի հերթական հալածյալը և որ իրենք թույլ չեն տա, որպեսզի նա դառնա քաղբանտարկյալ... -
«Մեր հետ խաղ չանես». Ալեքսանյանին սատարում էին՝ սպառնալով լրագրողներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ)
Օլիգարխի աջակիցներն ակցիայի ընթացքում քաշքշել են լրագրողներին, վիրավորել նրանց, հորդորել «գնալ ստեղից», բարձրախոսներով գոռացել են և սուլել են տեսախցիկների առաջ... -
Պատկերացում չունի մարդու իրավունքների մասին. նախարարի հայտարարությանը չեն հավատում
Ընդհանրապես, Հայաստանը, հայերը ու հանդուրժողականությունը շատ տարբեր բաներ են: Չի կարող մարդ լինի հանդուրժող մշակույթի ու կրոնի նկատմամբ... -
Ինչու է ձգձգվում խոտի դեզի գործի քննությունը. պաշտպանները միտում են տեսնում
Դատախազ Անդրանիկ Դոլինյանն այսօր չէր ներկայացել դատարան: Նա դատավորին միջնորդություն էր ուղարկել՝ թույլ տալով, որպեսզի պետական մեղադրողի պարտականույթունները այսուհետ գործի շրջանակներում... -
Ակտիվիստին շարունակում են պահել մեկուսարանում
Նախախորհրդարանի անդամ Դմիտրի Հարությունյանը, որին կասկածում են ս.թ. օգոստոսի 24-ին Կոմիտաս 5 հասցեում կատարվող ապօրինի շինարարության դեմ բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանի... -
«Եթե գոնե 1%-ը Ալեքսանյանի նման…». օլիգարխի աջակիցները մեղադրել են լրագրողներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հավաքվածները պնդել են, որ Ալեքսանյանը, Փակ շուկայի շենքում «Երևան Սիթի» սուպերմարկետ բացելով, 700 աշխատատեղ է ստեղծում, և «նա իսկապես մտածում է ժողովրդի մասին»... -
Օմբուդսմենն առաջարկում է հետաձգել անապահով ուսանողների ուսման վարձերի վճարումը
Սոցիալապես անապահով ընտանիքների անդամների` որպես ուսանող հրամանագրումը, չպետք է կախվածության մեջ դրվի ուսման վարձի վճարման հանգամանքից... -
Հայերին հատուկ է այլ մշակույթներն ու կրոնները հարգելը. Նալբանդյան
Նա նշել է, որ Հայաստանը մշտապես մեծ կարևորություն է տվել միջմշակութային երկխոսության կրոնական հարթությանը և պատահական չէ, որ Եվրոպայի խորհրդում... -
Սարգսյանը «կմեղմացնի» Մոսկվային. Եվրոպան և ԱՄՆ-ն Բաքվի նկատմամբ չեն փոխվի
Հարցի ևս մի հետաքրքիր կողմ. Եվրոպայի օգտին միանշանակ ընտրության մասին խոսում են փորձագետները, դիտորդները, զանգվածային լրատվամիջոցներում քննարկվում են դավադրության... -
Հենրիկ Նավասարդյանի որդին բերման է ենթարկվել
Քաղաքացիներն ահազանգել են ոստիկանություն, և ոստիկանության կենտրոնականի բաժնի աշխատակիցները Երևանի ճանապարհային ոստիկանության ծառայողների...

Daily Archives: 2 сентября, 2013
Для желающих принять участие в мероприятии будет предоставлен микроавтобус из Тбилиси, Марнеули, Гянджи и Ноемберяна в Текали и обратно. Зарезервировать... -
Россия выдает Азербайджану разоблачителя спецслужб
- Чтобы скрыть следы насилия, голову трупа по линии кровоподтека отрезали голову и вновь зашили, сославшись в дальнейшем на «на работу паталогаанатома». Родным Зейналова... -
Армянский министр не имеет представления о правах человека – правозащитник
«Это говорит о том, что у нас нет никакой терпимости к другим религиям. У нас есть примеры того, как представители власти и Армянской Апостольской церкви делали нетерпимые... -
Сторонники армянского олигарха обвинили журналистов в разжигании протестов
прилегающую к ереванскому Крытому рынку территорию полностью заняли сотни сторонников владельца рынка, депутата-олигарха Самвела Алексаняна. Действия акции... -
Теперь европейские министры знают, что присуще армянскому народу
- Затем он пошел от обратного и назвал предусловия «гармоничного развития и мирного существования обществ». Ими, по версии Налбандяна, оказались... -
В Ереване задержан сын армянского чиновника
Около 3 часов ночи водитель припарковался перед мэрией Еревана, после чего Давид Навасардян проявил неуважительное отношение к проводящим в этом месте акцию протеста, плюнув в сторону... -
Послу США нравятся протесты в Армении и поведение силовиков
Посол США в Армении следит за проявлением воли народа посредством мирных митингов в связи с вопросами местного и международного значения. -
Саргсян «смягчит и разрядит» Москву, а Европа и США не будут ссориться с Баку
- Когда говорят о российской военной базе в Гюмри и о том, что, она «плохая» - а что, кто-то из европейцев готов поставить свою? -
Армянская полиция всю ночь терроризировала семью активиста
- Данные лица были в гражданской одежде, без документов, отказывались назвать свои имена и должности, а также утверждали, что они сотрудники полиции. -
Армения должна быть готова к худшим сценариям в вопросе Сирии – премьер
«Из Алеппо ожидается большой поток эмиграции, на сегодняшний день проблема заключается в том, что передвижения по территории Сирии не могут быть безопасными...